Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit adhatok enni a deguimnak?

Mit adhatok enni a deguimnak?

Figyelt kérdés
1 hete kaptam őket ketten vannak és eddig csak szotyit és répát adtam nekik mit adhatok még?
2009. nov. 25. 14:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Állateledeles boltban tudsz venni kimondottan deguknak való magkeveréket :) Párszáz Ft
2009. nov. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Állatkereskedésben lehet kapni külön deguknak kikevert magokat, de tengerimalac és csincsilla eleséget is vehetsz neki, zöldségeket, szénát(lehet kapni az állatkereskedésben), GYÜMÖLCSÖTNE NE adjál neki, mert a deguk hajlamosak a cukorbetegségre.
2009. nov. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
állatkereskedésekben lehet kapni kifejezetten deguknak való keveréket és az mellé én sótlan földimogyorót szoktam adni nekik.
2009. nov. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2009. nov. 25. 16:19
 5/10 A kérdező kommentje:
almát adhatok nekik?
2009. nov. 25. 16:19
 6/10 anonim ***** válasza:

2vok.

Sajna nem mert édes, és mint mondtam cukorbetegek lehetnek ami ahoz vezethet hogy a degu megvakul élete végéig. Viszon gyümölcsfa ágakat levelestül nagyon szeretik, és a fűzfa-,hárs-, tölgy- vagy juharágakat is lehet nekik adni. És nagyon szeretik a szénát, ezt az előzőben is írtam, a jó szénát arról ismered meg hogy zöld, illtos és nem poros.

2009. nov. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
értem nem lessz baja hogy attam nekik egy szelet almát de nem ették meg csak megcsócsálták honnan dudhatom hogy nem vakultak meg?
2009. nov. 25. 20:10
 8/10 anonim ***** válasza:

A leglátványosabb tünetek a szemek matt-fehér hályogja (szürkehályog), ami legtöbbször az állatok szinte teljes vakságát okozza, és nem kezelhető: aq megvakult degu élete végéig beteg marad.

De ettől a kis mennyiségtől biztos hogy nem lesz semmi baja, ne aggódj.

2009. nov. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

2vok. Előző vok.

Vigyázz a degu farkára mert nagyon sérülékeny, ezért ne tegyél be mókus kereket.

2009. nov. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszi a választ :-))
2009. nov. 26. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!