Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Sebek a tengerimalacon, mi lehet?

Sebek a tengerimalacon, mi lehet?

Figyelt kérdés

Van egy kis tengerimalacom most kb 5 hetes, az állatkereskedésben nagyon rosszul volt tartva szóval idő előtt elhoztam.3-4 napja először a hasán jelent meg egy seb.. aztán az orrán és most már a feje búbján is van, terjed és nagyon gyorsan nő is, voltam már állatorvosnál vele de az a baj, hogy nem sűrűn találkoznak tengerimalaccal így nagyon nem tudott semmi okosat mondani vagy inkább túl sok okosat mondott, felsorolt 4 dolgot h mi is lehet a gond de ebből csak az egyik verzióra kezdtük el kezelni.. a kezelés óta még egy seb előjött és a régi is nő. ( verziók: rüh, gomba, forgács allergia, fertőzött forgács) most kenem egy kenőccsel de azt olvastam ha pl Rühvel kezelem és gombás akkor az a gombák táptalaja és fordítva... esetleg valakinek tapasztalat?? mi lehet????


( A sebek: a legelső a hasán igazából nem sebes csak egy kis kopasz folt, a fején a szeme mellet egy picike hámlásnak indult aztán másnap már láttam a varrt és azóta egyre nagyobb a seb, a feje búbján szintén egy negyed körömhegynyi kis bizba*znak indul de 2 nap alatt már simán látható sebbé alakult. A malac kedélye egyébként nem utal betegségre, nem levert nem étvágytalan )

Kérlek akinek ismerős vagy találkozott már ilyennel az írjon.Előre is köszönöm.


2013. dec. 24. 10:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Rühes szerintem,de googlén próbáltál már utánna nézni? Keress fórumokat,kérj segítséget több helyen is vagy esetleg keress támákat ilyen címszóval hogy:Beteg tengerimalac,rühes tengerimalac stb...

1 órát rászánsz a kutatásra talán okosabb is leszel :)

2013. dec. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sokat segítene egy-két kép.

Most milyen kenőccsel kened?

Vegyél Cebion cseppet a gyógyszertárban, abból tegyél naponta 4-5 cseppet a kajájára és nézd, hogy meg is egye! Ez C vitamin, akár melyik fajta élősködő okozza a bajt, mindegyik esetben kell a plusz C vitamin.

Leírás alapján leginkább gombára gyanakszom.

Nem lehet, hogy a hasán csak a csecsei vagy a köldöke körül nincs szőr? Mert az gyakori és normális.

2013. dec. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Szia! Ha tudnál róla képet küldeni, rengeteget segítene... Ha Somogyba vagy környékén laksz, akkor tudok ajánlani egy nagyon jó állatorvost!! Profin bánik a malackákkal, mi is vittük hozzá a mieinket! Egyébként milyen körülmények között tartod a malacot? Mármint hely, stb...
2014. jan. 3. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Vag keress rá arra, h tengerimalac betegségek... Ja meg persze!! Van egy oldal (www.gemon.ro), ahol külön tengerimalac fanoknak tudsz kérdéseket feltenni. Amikor a mieink betegek lettek, először nem vittük őket állatorvoshoz, hanem ezen az oldalon kérdezősködtünk. Rengeteg szakértő tanácsot kaptunk, és ráadásul nem is kellett kicsengetni az állatorvosnak a díjat! :-)
2014. jan. 3. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!