Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Leejtette a keresztfiam a...

Leejtette a keresztfiam a hörcsögömet. Lehet baja?

Figyelt kérdés
Délelőtt a 3 éves keresztfiam kezéből, kb. 40 cm magasságból leesett a 2 éves fiú hörcsögöm. Úgy esett, hogy a jobb oldalán landolt és egy pillanatig nem moccant - megrémült. Felemeltem és a kezemben megsem moccant percegik, aztán elkezdett mászni a kezemen és folyamatosan fel volt emelve a jobb lába, de aztán elkezdett rendesen menni rajta. Visszaraktam a helyére, úgy tűnt semmi probléma, de elkezdett egy picit dőlni jobbra, elkezdett mászkálni a helyén, vágtam neki egy szelet almát, és ahhoz képest, hogy mennyire szereti és egyből elkezdi felfalni általában, most nem ette meg, harapott belőle 2 falatot, aztán bebújt a helyére, és azóta pihen, de ha hívom előjön, de nem jön ki teljesen, csak kidugja a fejét a házából. Nem piszkáltam délután óta, csak megnéztem, hogy mit csinál, folyamatosan alszik, de most kijött, kicsaltam, most semmi probléma nincs, rendesen mászkál, enni nem evett, inni nem iszik. Lehet neki valami komoly baja? Kaphatott sokkot? Ilyenkor mit csináljak hogyha esetleg passzívvá válna?

2014. jan. 2. 20:58
 1/10 anonim ***** válasza:
41%
Mi az hogy passzívvá válna?
2014. jan. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát az, hogy elkezdene alig enni vagy egyáltalán nem enni, alig/nem mozogna, stb ...
2014. jan. 2. 21:04
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem azt jelenti a "passzivá válna" hogy megdöglene.
2014. jan. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha odamegy amikor hívod, tehát reagál a külső ingerekre és evett is egy keveset, akkor már biztos, hogy nem sokkos. Csak még fél egy kicsit, mert él benne az emlék.

Esés után kaphatott enyhe sokkot, ami valószínű is, de az szerintem már elmúlt, max. az utóhatásai lehetnek még meg, amik már nem pszichés hatások, inkább fizikaiak.

Belsővérzése lehet, ha törése nincs is, ezért nem ártana beugrani vele az állatorvoshoz. De 40 cm annyira nem sok, bár a hörcsög méretét/súlyát és azt, hogy milyen felületű padlóra esett nem tudjuk... De szerintem valószínű, hogy rendben lesz. De ha van rá lehetőséged továbbra is azt javaslom, hogy vidd be egy lelkiismeretes, alapos állatorvoshoz.

2014. jan. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Lehet sokk is, majd az kiheveri. 40 cm az nem olyan vészesen magas, nem hinném hogy komolyabb baja lenne. Egyébként milyen fajta?
2014. jan. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a hasznos válaszokat.

Most reagált mindenre, adtam neki mogyorót, mert imádja, és meg is ette az összeset, kicsit piszkálgattam, semmi probléma a járásával sem. Szóval most minden rendben vele.

Amúgy egy 8 cm körüli hosszúságú bengáli törpehörcsögről van szó, és csempére esett!

2014. jan. 2. 21:16
 7/10 anonim ***** válasza:

Remélhetőleg a hasűri szervei nem sérültek (ne tapogasd kézzel, úgyis nehéz lenne megállapítani úgy) és akkor minden rendben lesz.

Pár napig kicsit hagyjátok most pihenni, ne fogjátok meg csak ha muszáj és legyen csendes, nyugodt környezetben. Beszélni persze beszélhetsz hozzá, főleg ha tudod hívni, akkor pl. etetésnél legalább látod hogy van, milyen a járása stb.

2014. jan. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Részvétem, ugyanis olyan faj nincs, hogy Bengáli törpehörcsög!
2014. jan. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a dzsungáriai törpe hörcsögre gondolt...
2014. jan. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg. De az DZSUNGÁRIAI!
2014. jan. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!