Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » 7 hetes törpenyzszimat hogy...

7 hetes törpenyzszimat hogy tudom szobatisztaságra szoktatni?

Figyelt kérdés
Tenyésztőtől vettem,a legérdeklődőbb nyuszika volt, és egyre elevenebb! Már megszoktuk hogy a kanapéra piszkít ilyenkor feldobja a hátsó lábait...És előfordult mikor hosszabb ideig volt kiengedve és semmi előjel nélkül pisilt! A tenyésztő ahol vettem azt mondta pelussal rá lehet szoktatni! De pontosan hogy? Lécci irjátok le pontról pontra!

#törpenyúl #szobatiszaság
2014. jan. 4. 23:36
 1/6 anonim ***** válasza:
pelussal ?? bocsi most elég lusta vagyok leírni lehet lesz más, de írd be googliba hogy törpenyúl szobatisztaság és van nagyon nagyon sok ilyen kérdés azokat olvasd végig :)) ha méh utána sem világos és más nem írja le részletesen akkor majd összehozzuk :)
2014. jan. 5. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

nem kintről kell elkezdeni a szobatisztaságra nevelést, először a ketrecben kell megtanulnia.


ha a ketrecen belül nem a vécéjébe végzi a dolgát, akkor fel kell törölni, a zsepit bele kell rakni a vécébe, és átecetezni a ketrecet.


akkor megtanulja, hogy abba a bizonyos háromszögbe kell végezni a dolgát, és akkor valószínűleg kintről is vissza fog menni.


de annak, hogy a kanapéra végzi a dolgát több oka lehet:

-még mindig érzi a saját pisiszagát, ezért azt hiszi, hogy rendben van

-a ti szagotok túl erős neki, ezért felül akarja írni.


és ez a szagfelülírás ivarérés után még jellemzőbb lehet, ezért ajánlott az ivartalanítás.

jó dokinál nincs sok veszélye.

2014. jan. 5. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1. Válaszoló leteríthető pelusra gondoltam(nemtudom hogy te melyikre).

2. Válaszoló 7 hetesen egy lány nyuszi nem fiatal még nem fiatal az ivartalanításhoz?...De én is utánna fogok nézni,és köszi a válaszokat!:)

2014. jan. 5. 09:53
 4/6 anonim ***** válasza:
Hét hetesen még nem lehet ivartalanítani, mindenképp meg kell várni az ivarérést.
2014. jan. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

jah hogy az is pelus :DD én arra a tapaszon pelenkára gondoltam :DD azért nem is értettem, már emezzel sem tudom hogy lehet mert még ne mis hallottam róla :)


nem tudom mire jutottál, de tényleg úgy kell ahogy utánam mondták, szóval mikor hozzád kerül pár napig nem is szabad kiengedni pont az ilyen balesetek miatt, de pár nap utána is csak max fél órákra, mivel még akkor sem szobatiszta, ez a zsepis megoldás jött be nálunk is és a sok türelem, de ha kint pisil akkor ha tudod előzd meg, ha emeli a fenekét akkor tedd rá a wcre, ha már odapisilt egy zsepivel felitatod és elviszed a helyére beleteszed a zsepit a wcbe és őt is, elég melós de jobb mint takarítani :D nem kell belenyomni az orrát mint a kutyáknak nem válik be, próbáltam.. a rossz akkor vissza a ketrecbe és pont ha meg rászokok a ketrecrágásra akkor takard le és ne foglalkozz vele, persze itt nem hosszú órákról van szó mert akkor már átmehet a másik végletbe hogy haragudni fog és nem lesz meg a kötődés :DD elég összetett a személyiségük de sok sikert és kitartást :D

2014. jan. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Oké köszi! :)
2014. jan. 5. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!