Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyúl tartásának mik a...

Törpenyúl tartásának mik a negatívumai? Részletek és kérdések lent.

Figyelt kérdés
Sziasztok! Teljesen belebolondultam, hogy nekem kell egy nyúl és olvastam nagyon sokat, a pénzt is előteremtettem (15 ezrem van mindenre, egy havi plusz melóm..:) ) Szóval, a szoba amiben lenne a ketrecével kb 4*4 méter, kicsi, nem lesz kiengedve máshová. Mennyire lehet büdös napi takarítás mellett? Illetve, mennyibe fog kerülni nekem kb. egy hónapban, és miket vesztek ti neki? És lány/fiú a jobb egyedül tartani? Válaszaitokat előre is köszönöm! 21 f

2014. jan. 5. 19:11
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :) az enyém egy 1.5 hónapos kosorrú fiú lesz, tenyésztőtől, le lett beszélve. Mire figyeljek a legjobban nála, mik a gyengepontok?
2014. jan. 9. 23:45
 12/15 anonim ***** válasza:

A szoba legyen nyuszibiztos, kábelek, szobanövények ne legyenek elérhető helyen, a tapétát is bonthatja, a fellazult sarkokat vágd le. 

Keress nyuszis orvost, ez nagyon fontos, mert ha bármi van ezen múlhat az élete. Ha elhoztad, lehet, hogy be kell oltatni, ez attól függ, h kapott-e oltást a tenyésztőnél (erről kérj igazolást). 

Tápot kérj a tenyésztőtől, ebbe folyamatosan keverd azt, amit majd nálad kap. 

Zöldséget csak 3 hónapos kora után kaphat, azzor is fokozatosan bevezetve. 

Mindig legyen otthon nyusziknak való probiotikum, pl bio lapis, gastroferm vagy fibreplex paszta.

2014. jan. 10. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
A probiotikumot hol tudom megvenni? És mennyibe kerül, mikor kell neki adnom?
2014. jan. 10. 01:51
 14/15 anonim ***** válasza:

állatpatikában lehet beszerezni vagy a nagyobb állatboltokba, én gastrofermet akartam venni de a dokink a bio lapist javasolta inkább, én 1400ért vettem meg egy dobozzal(6 db), de lehetett 235ért darabját, nagyon súlyos hasmenés tört rá, rögtön mentem vettem neki de nem akarta inni így fél óránként fecskendővel nyomtam a szájába és másnapra egészséges bogyói voltak újra, ennél a paszta a jobb de annak az ára is elég húzós de biztos jobban is hat, de vigyázz minden képpen nyuszinak valót vegyél. Ez olyan hogy jó ha van otthon hiszen bármikor bármi közbejöhet, egy növény, vagy ha vmi zöldségből sokat eszik és meghajtja akkor bekevered és adod neki és néha életmentő is lehet az érzékeny pocakjuknak


ami még így gyógyszerészetileg nem árt otthonra vagy tudd hogy hol szerezheted be : körömvirág kenőcs talpfekélyre, szárított kamillavirág ha esetleg poros lenne valami és könnyezne tőle a szeme, betadine mert néha tudnak elég túlpörgősek lenni és nem gondolkodni hogy ahonnan leugrik lehet kicsit magas, nálunk volt ilyen párszor hogy pici seb lett a száján

2014. jan. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Imádni fogod, a legédesebb kisállat.
2014. jan. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!