Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan lehet érteni az állatok...

Hogyan lehet érteni az állatok nyelvén?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy testbeszéd meg ilyesmi.De semmi érdekes nincs leírva.Tud valaki olyan oldalt amin meg lehet találni?Hörcsögöm van

2014. jan. 11. 21:28
 1/7 anonim válasza:
67%
Ülj rá egy sárkányra, és keresd meg a Saiping nyelvét, mint a shaolin leszámolásban. :D
2014. jan. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hahaha.De most komolyan
2014. jan. 11. 21:35
 3/7 anonim ***** válasza:
35%
keresd dr.doittlet ö segit
2014. jan. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
24%

Ha valaki nem ad ki hangot, akkor az nem beszél.

A hörcsög pedig nemnagyon hangoskodik.

A verbális kommunikáció az ember sajátja.

2014. jan. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
68%
Hörinél nagyon csak a testbeszédet lehet érteni. de talán még azt se nagyon. Az én hörim ha kiad valami hangot akkor random elkezd cuppogni, és ebből szerintem nagyon semmit sem lehet érteni, tehát szerintem add fel.:)
2014. jan. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha ismered a hörcsögöd akkor magadtól rá fogsz jönni, hogy mikor mit akar, mit mond.


Én mindig tudni szoktam.


De mondok pár általános dolgot minek mi a jelentősége náluk:


Amikor felébred este és nyújtózik párat, az a boldogság jele, elégedett, jól érzi magát.


Amikor szaladgál és hirtelen váratlanul megáll vakarózni egy pillanatra majd tovább fut utána, az pedig az idegesség jele náluk.


Ha kinyitod a ketrec ajtaját és közelitesz felé és el kezdi a fogait kocogtatni, olyankor fél.

Viszont van olyan eset amikor meg más jelentősége van ennek a fog recsegtetésnek, pl. ha kezedben van simogatod és akkor csinálja, akkor az jól esik neki, azért csinálja, mint pl. macskánál a dorombolás, úgy képzeld.


Ha két lábon áll és fülei fent vannak, akkor valami hangra, zajra lesz figyelmes, jobban szeretné hallani, azért áll meg és emelkedik két lábra és fülel.


Ha pl. sokáig van kezedben és gyengéden harapgálni kezdi a kezedet, az azért van, mert már azt szeretné hogy engedd el, ezt akár hangokkal is kifejezheti hogy már azt szeretné tedd le a kezedből.


Van olyan hörcsög, mint pl. az én Mütyürkém, hogy kicsit bátortalan, hamar megijed pl. A bátortalanságot azzal mutatja ki hogy bizonytalanul megy néha bizonyos helyeken, helyzetekben egy ideig vagy egy bizonyos pontig, és ha hirtelen eközben valami hangzavar lesz hirtelen, akkor úgy megijed hogy akár hanyatt is vágja magát, a legkisebb neszre is. :)


Ha a hörcsög hátára dobja magát, száját kissé megnyitja, ez náluk a támadó helyzet, megijed és védekezni próbál.



Ha berakod a kezed és közel megy hozzá és megszagol, esetleg még kezdeményezi azt is hogy rámászik a kezedre, az egyértelműen a barátkozás és érdeklődés jele, valamint a bizalomé feléd.


Ennyi jutott most hirtelen eszembe.

2014. jan. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszi!Sokat segitettel! :)
2014. jan. 13. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!