Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Most mit csináljak? Van két...

Most mit csináljak? Van két aranyhörcsögöm egy ketrecben de sajnos kinőtték és állítólag nem is szabad együtt tartani de a kereskedésben ezt nem mondták.

Figyelt kérdés
Szóval érdemes-e nagyobb ketrecet venni vagy szét kell választani őket csak ezt az ősök nem akarjál mert kettő ketrec sok.
2014. jan. 31. 19:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Valóban nem szabad őket együtt tartani, az eladó csak azért nem mondta hogy elvidd mindkettőt :/ lehet hogy most még nem bántják egymást, de később ez odáig fajulhat hogy az erősebb megölheti a másikat.

A legjobb megoldás az lenne, ha vennél egy másik ketrecet, és az egyiket átraknád abba, az egyik meg maradna a mostaniban.

Mekkora a mostani ketrec?

2014. jan. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
2014. jan. 31. 19:27
 3/11 anonim ***** válasza:

Így van, az eladónak nem érdeke, hogy hosszú életű, boldog hörcsögöd legyen, neki csak az eladás az érdeke!

Sajnos nagyon erős a területvédő ösztönük. Ha nagyobbak lesznek szinte 100%, hogy összeverekszenek majd. :(

A legtöbb esetben súlyos sérüléssel és/vagy halállal végződnek az ilyen balhék.

Mindenképp másik ketrec kell, nem igazán tudsz akkora ketrecet venni, hogy mindkettőnek meglegyen a saját kis territóriuma... Nagyjából egy szobányi talán elég volna, de lehet, hogy ott is balhéznának.

Ajándékozd el az egyiket, ha végképp nem vehetsz másik kecót!

2014. jan. 31. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hűha... Ez még egynek is nagyon kicsi!!! :O Ez törpehörinek való ketrec.. :( A kerék sem jó már most kicsi nekik! Elferdülhet a gerincük!
2014. jan. 31. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Mióta van meg a két höri? Ha már régebb óta, azaz nem a napokban kerultek hozzád, akkor elképzelheto, hogy osszeszoktak annyira, hogy ne bántsák egymást. Mikor nálam szulettek horcsogok, 3 fiút tartottam meg, a tobbit elajándékoztam. Elotte mikor 7-en voltak egy ketrecben, nem bántották egymást, amint 3-an lettek, rogton osszevesztek. Pontosabban ketto megtudott lenni egymással, a harmadikat bántották. Így két felé vettem oket, egy kapott saját ketrecet, a másik ketto egyutt maradt. Nem volt veluk gond a továbbiakban, nem bántották egymást.

Tehát ha nálad lettek ivarérettek és eddig nem bántották egymást, akkor meg van az esély a békés egyuttélésre.

A ketrec nagyon pici még egy horcsognek is.

2014. febr. 1. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Te jó ég, ez már állatkinzás, nem látod??!!


Először is hörcsögöt egyedül tartunk külön ketrecbe kell őket tenni, mert akármikor végzetes sebeket ejthetnek egymáson, megölhetik egymást, nem szabad őket együtt tartani!!


Másodjára: azonnal vegyél két legalább 4-szer ekkora méretű ketrecet és minimum 19-20 cm-es átmérőjű mókuskereket!!


Ha az ősök nem engedik akkor pedig add őket át egy olyan gazdinak aki megfelelően tudja őket tartani.


Tedd őket külön, mert nagyon szenvednek igy!

Egy aranyhörcsögnek minimum 70 cm hosszú, 45 cm széles ketrec kell és minimum 19-20 cm átmérőjű mókuskerék, 2 db etetőtál (egyik a zöldség-gyümölcsnek, másik a magkeveréknek).

Mivel eteted őket?

Nyugodtan irj rám privátba segitek mindenbe, mert rossz nézni ahogy tartod szegényeket. :((


Küldök pár linket, milyen ketrecet vehetsz nekik, 2 db-ot vegyél és külön tedd őket!!! Mókuskereket a ketrecekből cseréld ki nagyobbra, általában túl kicsi a méretük amit ketreccel adnak, aranyhörinek az nem felel meg!!


[link]


[link]


[link]


Mókuskerék pl.:

[link]


Ha nem tudod ezeket megtenni értük, akkor add őket oda egy olyan gazdinak aki ért hozzájuk, akár még én is befogadom őket, mert nagyon sajnálom őket, ne hagyd őket igy egy percig se. :((

2014. febr. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha esetleg nincs annyi pénz ketrecre, tudok még ajánlani olcsóbban.


De egy ketrecbe egy hörcsögöt tarts, tehát 2 ketrecet kell venned!!


[link]



További ketrec ami megfelel 1 db aranyhörcsögnek (csak a mókuskereket kell lecserélni nagyobbra!):


[link]

2014. febr. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok. Úgy is megoldhatod hogy te magad csinálsz két új ketrecet!

Nem kell hozzá más, csak két (mindkét hörinek egy) nagy műanyag láda, aminek elég nagy az alapterülete és magas a fala. Ezekre csak szellőzőlyukakat kell fújni, és kész is. Két megfelelő átmérőjű kereket és két ládát kell megvenni. Ez így lényegesen olcsóbb mint két felszerelt ketrec. A ládákat konyhaboltokban, tescoban, aldiban, auchanban vagy tulajdonképpen bármelyik nagy áruházban. A kereket meg értelemszerűen állatboltban.

A neten rengeteg tippet találsz, hogyan lehet házilag ketrecet csinálni:

[link]


[link]


[link]


[link]


Ez itt csak néhány példa, de ha rákeresel arra hogy "homemade hamster cage" vagy arra hogy "bin hamster cage" nagyon jó dolgokat találhatsz. De a legegyszerűbb az amit fent is leírtam: átlátszó nagy területű műanyag doboz szellőzőlyukakkal.

Persze ebből is vannak cifrábbak és szerényebbek, de ez már tényleg csak időtől és pénztárcától függ.

Azért ha lesz időd és kedved írd le mi lett a hörik sorsa! :)

2014. febr. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező én egyébként a te helyedben nem bíznék meg a ferplast ketrecekben :/ az én hörcsögöm azért halt meg mert a méregdrága ketrecnek szarul volt kialakítva az itatója és felakadt rá... én mindenképpen azt ajánlom hogy készítsed őket! Szülői segítséggel persze.. olcsóbb is, és teljesen biztonságosra ki lehet alakítani a belsejét.


Egyébként nem tudom hol élnek a válaszolók de mégis hogy gondoljátok ezt? ._. Majd húszezres ketrecet fog venni, ráadásul abból is kettőt? plusz szállítás? Mikor a leírásban direkt elmagyarázta hogy nem akar kettő ketrecet mert az sokba fog kerülni..

2014. febr. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves előző válaszoló!


nem kötelező a 20-ezrest megvennie, ott van 8 ezerért is normális méretű ketrec.

És igen, kettőt kell vennie, mivel az ami van nekik még egynek is kicsi!

Ha meg nem bir kettőt megvenni a kérdező akkor meg ne tartson két hörcsögöt!

2014. febr. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!