Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Veszélyben van a másik hörcsögöm?

Veszélyben van a másik hörcsögöm?

Figyelt kérdés

Ma meghalt az egyik aranyhörcsögöm. :( Pár nap alatt a bal mellső lába mögött egy szürkés kinövés fejlődött ki, mára nagyon legyengült, menni is alig bírt és végül este meghalt. Mi lehetett a baja? Talán valamilyen daganat?

Aggódom, hogy nem-e fertőző, mert féltem a másik hörimet is.


2009. dec. 6. 22:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
valszeg valami daganat vagy sérülés lehetett. szerintem nem kell féltened a másik hörit.
2009. dec. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%
Ebből kifolyólag persze folyamatosan ellenőrzöd a másik hörid állapotát is, és ha valami nem oké, rohansz az orvoshoz ugye? A másikkal is ezt kellett volna tenned, lehet megmenthette volna a doki. Nem valószínű, hogy fertőző, de mi ezt nem tudjuk, nem láttuk, és orvosok sem vagyunk. Ellenőrzid, és legyél felelős állattartó, és menj orvoshoz, ha valami nem oké. Ő is élőlény, érez fájdalmat, szenved.
2009. dec. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
1.vaok. véletlenül se szeretnék vitát nyitni, de szerintem ennyire nem lehet, és nem is kell komolyan venni a dolgot. nyílván oda kell figyelni rájuk, de nem lehet őket steril-szobában nevelni nehogy bajuk legyen. az állatok is megbetegednek néha, ugyanúgy mint az emberek.
2009. dec. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Második vagyok, és ki mondta, hogy steril szobában tartsa? Én azt mondom, hogy felelőtlen, hogy az első hörcsögét sem vitte orvoshoz, inkább hagyta szenvedni. Ilyen ember nem gazdi. Felelősséggel tartozik értük, és ha már így alakult, az a minimum, hogy pár napig ellenőrzi a másik hörcsöge egészségi állapotát is, mivel szerintem te sem tudod, hogy konkrétan mi baja volt az elhunyt hörinek. Ezért lehet fertőző is. Ez a felelősségteljes gazdi feladata.
2009. dec. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ilyen ember nem gazdi? Hidd el nem néztem hetekig, ahogy szenved... Nem kell kioktatni a felelős állattartásról, két kutyám is van a hörik mellett és jobban szeretem az állataimat, mint a legtöbb embert, akit ismerek.

Szegény kis hörcsög pedig szinte egyik napról a másikra gyengült le.. máskor is volt már beteg, de akkor meg is gyógyult, ez is úgy indult mint máskor. Különben meg naphosszat csak alszanak, nem szoktam őket háborgatni, meg is lepett amikor megláttam, hogy ilyen gyenge.

A másik meg az, hogy már elég öregek és sajnos nem élnek örékké és az állatorvos sem varázsló. Nem vagyok benne biztos, hogy kevesebbet szenvedett volna, ha kap valami gyógyszert és még él pár hétig azzal a kinövéssel a lába mögött...

2009. dec. 8. 20:43
 6/6 anonim ***** válasza:
második! (1vok) igazad van! félre értettem. ha észreveszem legyengül vagy ilyesmi akkor nyílván mihamarább el kell vinni állatorvoshoz. (a gond csak az hogy igazából fogalmuk nincs róla mit is kéne kezdeni egy ilyen kisállattal)
2009. dec. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!