Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nagyon költséges egy tengeri...

Nagyon költséges egy tengeri malac tartása?

Figyelt kérdés

Eljöttem egyetemre és egyedül vagyok a lakásban. Szeretnék egy háziállatot ami nem annyira költséges, mert egyetem, lakás meg sok minden mást is kell fizessek és nem állok jól pénzfelöl. Mikkel lehet etetni? Gondolom nem maradékkal :)). Drágák a kaják amiket eszik?

Esetleg ha tudtok olyan állatot ami ennyit sem igényel akkor írjátok meg plz.


Előre köszi...


2009. dec. 7. 18:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A hörcsög kevesebbet eszik.Amugy annyi drága benne hogy egyszer megkell venni mindent(ketrec,forgácsot is jobb egyszerre többet venni és sokáig elég,itató stb)Amugy a rendes napi kajája nem kerül sokba(párszáz forint)
2009. dec. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%
Neeem. :) Van direkt rágcsáló eledel, nem drága, pár 100 ft. És sokáig elég. Adsz mellé neki néha répát, ubit, gyümölcsöt, amiket te is eszel, azért hálás lesz. Semmiképp nem költséges és nagyon aranyos. :)
2009. dec. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
66%

Szia!

Nekem volt több is,nagyon szerettem őket,leírok mindetn róluk.Először is,az etetésük:vannak ilyen magvajk,direkt nekik kitalálva azt tudsz venni akár Tesco-ban,vagy kisállatboltban is.Azt kell nekik adni,az mindig legyen előttük.Zöldségeket esznek:répát,ubit,meg bármilyen zöldséget,de kruplit ritkán lehet nekik adni,ill.kápostát is csak ritkán.A kenyeret ngyon szeretik(az enyémek verekedtek érte:))Mindig legyen otthon faforgács.kb.200Ft az üzletekben.Kb.3naponta kell tisztítani a terráriumot,de gondolom ezzel már tisztában vagy.Szóval sztem nem olyan költségesek..nem tudok olyan kis háziállatot,ami kevesebbet "igényelne".Ja,és nagyon aranyosak és szeretik a gazdijukat.:)

Remélem tudtam segíteni:)

2009. dec. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

köszi a gyors válaszokat. Szóval akkor kb 200ft hónaponként...az tényleg nem sok. Sose volt háziállatom és nagyon szeretném, remélem a szüleim nem fogják ellenezni, mert így is nehéz mindent fizetni.

Amúgy miben kell tartani őket??

2009. dec. 7. 18:22
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ketrecben vagy üveg terráriumban, de a ketrec jobb, mert azt könnyebb tisztítani. Mondjuk elég drágák....
2009. dec. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
100%

18:07-es vagyok

é mindig i terráriumban tartottam,de sokan ketreccben is tratják.a terráriumban annyi,h veszel bele almot(a faforgácsot),belerakod az almot,persze nem az összeset,hanme úgy,hogy mndenhol legyen alom,kicsit vastagabb rétegben.:)

2009. dec. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%
Ja,és vedd ki minden másnap,és játssz vele,vagy rakj le valami lepedőt az ágyadra,amit nem használsz,és rakd rá,hadd fusson.Szükségük van a futásra,meg hogy ne legyenek midnig csak bezárva.Egyébként szerintem job őket párosával venni:)Úgy igazán boldogok.
2009. dec. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Valamit 1 kicsi félre értettél!

Havi 200 Ft???

Nekem 5 tengerimalacom van, megpróbálom leosztani a szükségleteket 1 malackára, bár társas lények, úgyhogy nem igazán szeretnek egyedül, inkább beletörődnek a magányba.

Szóval a kezdő készlet:

ketrec, inkább ezt javaslom, könnyebben tisztítható, jobban szellőzik, mint a terrárium. (1 malackának kb. 50x80-as, kettőnek 100x50-es, mérettől függ, interneten tudsz venni kb. 4000 Ft-ért, ha szerencséd van akkor golyósitató, szénatartó, etetőtál van hozzá ajándékba, ezek kellenek.)

Széna mindig kell, hogy legyen előtte. Ez kb. 300 Ft/10L

ez max.3-4 napra legendő, ha ízlik neki ez elfogy.

Táp: jó minőségű, nálunk, amit tengerimalac tenyésztőtől vásárolok, 750 Ft/kg, ami kb. 20 napra elegendő, napi 50 g leosztással.

Zöldségek: szezon függő. Nálam 1 etetés/5 mali/ 1 kígyóubi, vagy 3 közepes répa, 1 kis fej cékla, 3 paprika/ 3 paradicsom

Én kétszer etetek reggel zöldséggel,minden nap mást kapnak, de csak 1 félét, este tápot kapnak.

Forgács, amit én használok, 10L/ 250 Ft, ebből ketrec, ill. terrárium függő, de min. 1-1,5 zacskó/hét.


Remélem tudtam segíteni!


Azt elfelejtettem, hogyha nem mered esetleg a körmét levágni, az még havi szinten kb. 1000 Ft, az állatorvosnál, és akkor még nem számoltam bele, hogy esetleg a malacka meg is betegethet, ami plusz költség.


Szerintem a hörcsög az kisebb helyen elvan, és nincs is ekkora költség vonzata + el van egyedül, nem igényli a társaságot.


Ami miatt én a tengerimalacot választottam, hogy hosszabb ideig élnek, persze, ha rendesen vannak tartva.

A rossz tartás nagyon lerövidítheti az életüket.


Mónika

2009. dec. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is a hörcsögöt javaslom. A tengerimalac cuki, de igényli az állandó törődést, míg a höri elvan magában is a játékaival. A malac össze-vissza kakilja a helyét, a hörcsög csak egy helyre piszkít. És sokkal kevesebb kaját-almot igényel a höri. :) A tengerimalacom aranyos volt, de tök unalmas. Ráadásul idegesített is, mikor vinnyogott, ha csak egy zacskót vettem ki a táskámból, rögtön rázendített. :D Amúgy szerettem, de inkább höri párti vagyok.
2009. dec. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

a 200 forintot hónaponta a gondozásra értettem, a ketrecet meg az almot külön venném meg. Az első válaszolók válaszai biztatóak voltak és már elhatároztam, hogy veszek egyet de az utolsó két válasz óta kiábrándúltam és asszem hagyom a fenébe.

Amúgy annyi kaját honnan adjak neki?, na jó azért éheztetni sem akarom, csak gondoltam, hogy ami zöldséget eszek én is abból neki is adhatok, a tápuk mellett. Jah meg a betegségre egy kicsit dúrva volt kitérni, mert szeretem az optimista gondolkodást. Szal ilyenekre előre nem gondolok, mert akkor soha semmim nem lesz az életben.

Köszi a fontos infókat és hogy felvilágosítottatok.

2009. dec. 8. 18:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!