Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ezek a ketrecek jók lesznek...

Ezek a ketrecek jók lesznek az aranyhörcsögömnek?

Figyelt kérdés
[link] ez meg ez [link] összekapcsolva. Szerintetek jó? És ilyen dobozban fogom elhozni: [link] Ha rakok bele sok forgácsot, ugye nem fog megfázni? Busszal hozom haza, a buszút max 20 perc, plusz még 10 perc séta. Előre is köszi.

2014. febr. 14. 21:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Mind a két ketrec törpehörcsögketrec, az ilyen kicsi csövekbe beszorulhat az aranyhörcsög!! Az első ráadásul csupa műanyag, és nem megfelelő a szellőzése, nyáron a beragadt levegő miatt könnyen hőgutát kap!

A második ketrec egy fokkal jobb, ha kiveszed a csöveket, de túl kicsi. Egy nagy alapterületű, műanyag törpehörcsög-kiegészítők nélküli ketrecet vegyél! Ennyi pénzért, amennyit ezekre terveztél költeni, kapsz sokkal jobbat és nagyobbat is.

Itt van egy pár jó ketrec ugyanarról a honlapról, csak a rácsközüket nem lehet tudni (rá kell kérdezni, nehogy kiderüljön, hogy átfér közöttük a hörcsög):

[link]

[link]

[link]

A szállító, amit kinéztél jó, csak béleld ki vastagon forgáccsal és papírzsepikkel, hogy bele tudja magát ásni és ne fázzon meg, valamint tehetsz bele egy kis ételt is kedveskedésnek, bár valószínűleg úgy meg lesz ijedve, hogy nem nagyon fogja megenni.

2014. febr. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azt a műanyag vackor felejtsd el! Kész

állatkínzás. Nem fog kapni benne levegőt se szegény nyáron a nagy melegben. A másikat is! Ez törpehörcsögketrec. Beleszorulhat a csövekbe, nagyon kicsi. Vegyél neki egy nagy rendes ketrecet, ami nem törpéknek van!


A hordozóka rendben van.


Tekerd körbe vagy 2 sállal, alá is tegyél egy sálat, vagy törülközőt! A hordozókába tegyél jó vastagon forgácsot (kb. 5-6 cm). Tegyél bele hörcsögágyat, ilyen vatta szerű anyag, kizárólag hörcsögöknek. Bármelyik kisállatboltban megkapható.


Tedd bele a hordozókát egy nagy vászontáskába.

2014. febr. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De ezek már megvannak, már több hörcsögöm is élt bennük, csak most összekapcsolnám a kettőt. Amúgy a műanyag ketrec nem csak a tetején szellőzik, hanem oldalt is vannak szellőzőnyílások.Olyanokat, amiket az első linkelt, biztos nem veszek, mert a rácson nem szeretnek járkálni és ki is törhet a lábuk tőle. Mindkét fajta csőben elfértek az aranyhörcsögeim, még meg is tudtak benne fordulni. Az alapterületnek mennyinek kéne lennie? Én úgy tudtam, hogy min. 60*40.
2014. febr. 15. 11:20
 4/5 anonim ***** válasza:

Aranyhörcsögös gazdi vagyok már sok-sok éve.



A második ketrec az nem jó, mivel túl kicsi a cső átmérője egy aranyhörcsögnek, az törpehörinek való.

Az első ketrec meg önmagában túl kicsi lenne.


Az én egyik aranyhörcsögöm ketrece is össze van kapcsolva, ebből a két ketrecből tevődik össze az otthona:

[link]


[link]



Nem baj ha már megvan a ketrec, ha jót akarsz neki akkor sokkal jobban jár a hörcsög ha megveszed neki egyenlőre ezt, ez nagy és nem drága és bővithető majd: [link]



Vagy még ami jó és ajánlom az ez:

[link]


Egy másik aranyhörimnek meg ilyen van. Annyi hogy én kivettem a legfelső emeletet és csak 1 emeletet hagytam benne valamint a mókuskereket ki kell cserélni, az minimum 19-20 cm átmérőjű lehet, mert különben tönkremegy a gerince ha ennél kisebb!

2014. febr. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi, de végül törpehörim lett, neki meg jók ezek. Csak attól félek, hogy kifér a rácsokon, mert még kicsi, 5 hetes.
2014. febr. 15. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!