Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szeretnék patkányra vadászni...

Szeretnék patkányra vadászni légpuskával. Hogyan tegyem?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretném elkezdeni a vadászatot, de még csak 15 vagyok, és patkányon kívül nem ismerek más állatot, amelyre ennyi idősen lehet vadászni. Szóval szeretném elkezdeni, de a nem tudom hogyan csaljam elő őket, mert ahogy ismerem őket, okosabbak annál, hogy előjöjjenek. Tudtok adni nekem pár HASZNOS tanácsot?

2014. febr. 20. 17:50
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Nem leszel túl hatékony, mert a patkány kicsi, nagyon gyorsan mozog, és mire újratöltöd a puskát, rég árkon-bokron túl van. Sose leszel jobb a macskánál. Több értelme van, ha beiratkozol egy sportlövész klubba, ott kiélheted magad.
2014. febr. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
18%

Adok én neked sok hasznos tanácsot is.

1 Ne próbáld telepátiával megállítani az intercitit úgy miközben 20 méterre jár te eléugrasz.

2 ne próbáld ki, hogy ha a nyelved a varrógép tűje alá helyezed el tudod e rántani mielőtt átszúrja

3 fogkövet ne szedj le flexel.


Nah s akkor egy ráadás. Ha rendkívül erős gázszag van a szobádban, akkor ne úgy akard "felszámolni" a felgyülemlett gázt, hogy gyujtasz egy öngyujtót.

2014. febr. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Vadkorte81 ***** válasza:
88%

Hat ha vadasz akarsz lenni akkor kezd az alapoknal.Imserd meg a fegyvered:Legyen "míves eszkoz" a kezedben.Barmilyen helyzetben,barmilyen kornyezeti viszonyok kozott pontos lovest kell veghezvinned.Ehhez termeszetesen jol fel kell becsulnod a tavolsagokat is.Ha ezt nem teszed akkor elhibazod a celpontod vagy sebzel,ami rosszabb az elozonel mert nem vadaszt csinal beloled hanem csak egy kis szanalmas kolyok leszel a magad es masok szemeben is aki kedvet lel az allatok kinzasaban.2.Ismerd meg a zsakmanyt.Minden elolenynek megvan a napi bioritmusa.Sokszor hetekig figyeltem egy allatot amig ugy dontottem hogy elejtem.Ez miert fontos?

-Mert igy el tudod donteni a zsakmanyejtes helyet es idejet es nem fogsz olyan felesleges kerdesekkel torodni mint hogy hogy csalogassam elo?stb...

-Mert kozben megtanulod tisztelni az allatot akarmilyen fajta is legyen es igy az elejtese nagyobb jelentoseggel fog birni a szamodra.


Tudom elsore ez sok szar a semmiert-nek hangzik,de ha kesobb igazan biztos kezu puskas,es becsult vadasz akarsz lenni akkor vannak elvi es erkolcsi szabalyok amit be kell tartanod.

...es soha ne feledd!Elet es elet kozott a termeszetre nezve nincs kulonbseg...Ugyan olyan felelosseg terhel kioltani egy patkany eletet mint egy vaddisznoet,szarvaset,akar elefantet es igy tovabb...tartsd tiszteletben a zsakmanyod,mert egy eletet vettel el azert hogy elhess a szenvedelyedert...10.000 fele keppen lehet ezt mondani de a lenyeg mindig is ez lesz.Remelem HASZNOS tanacsot adtam.Tudom valami olyanra vartal hogy a ponty etetoanyag az ugy huzza ki oket a lyukbol mintha kotelen rangatnak ,azzal tudsz loni 20at is egy nap(meg egyeb trukkok) de semmi nem kell hozza csak fegyelmezettseg,tanulas,pontossag,kitartas es szenvedely...es jo vadasz leszel.

2014. febr. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
34%
Még ne próbáld! :@ Eszedbe ne jusson! :@ Amúgy sem találnád el mert kicsi és rettentően gyors! NE vadássz semmire! Ez egy kegyetlen és hülye hobbi.. KERESS valami mást!
2014. febr. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
30%

Mindegyik kegyetlen, főleg ártatlan, szegény állatok..

Ők sem a fán teremnek!! NEM soha nem láttam a Bambi című mesét, pont ezért..

2014. febr. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem, készítsél valami zárt részt, a patkány járatokhoz közel, amire, te rejtve, tisztán rálátsz. Oda rakjál ki valami csalit. A patkány óvatos, ezért, először hagyni kell, majd amikor már nyugodtan eszik akkor lehet lelőni. Tartsál legalább 20 méter távolságot, figyelj a fényviszonyokra és széljárásra.
2014. febr. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi!
2014. febr. 22. 22:32
 8/9 anonim válasza:
72%
Inkább, vegyél eg patkányfogót :D
2015. júl. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A.C.A.B ***** válasza:
48%
Én nem akarok senkibe belekötni, de az biztos, hogy egy átlagos légpuskával az életben nem fogsz 20 méterről lelőni egy patkányt. Ahhoz már márkásabb puska kell, hogy ilyen kis célpontra légpuskával lőni lehessen. Én amúgy nem is a patkányt ajánlanám kezdésnek. Ha falun laksz, lövöldözz nyulakra, vagy madarakra. A nyúl, tapasztalatom szerint igen szemtelen állat és nem nagyon fél az embertől. Könnyű rá lőni, persze azért nem fog odaengedni teljesen magához, de elég közel lehet jutni hozzá, hogy lelődd. Igaz, hogy nyúlra nem szabad elvileg lőni, de ha nem lát senki, lőjj amennyit látsz, ne sajnáld őket. Borzasztó kártékony állatok és amúgy is túl sok van belőlük.
2015. dec. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!