Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lelőhetem magánterületen a...

Lelőhetem magánterületen a kóbor kanmacskát légpuskával?

Figyelt kérdés
Már 2 hónapja idejár hozzánk, megeszi a mi cicáink kajáját, fujtat rájuk, bántja őket, a nőstényt meg felcsinálja... Többször dobtam már meg kővel, de nem tudtam elzavarni végleg. Feljelenthetnek érte ha lelövöm?
2013. máj. 5. 18:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
38%
Már miért lőhetnéd le te barom?
2013. máj. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
86%
Nem lőheted le, legfeljebb elzavarhatod. Egy az, hogy HÁZÁLLATRA még a vadászok se lőhetnek (az más kérdés, hogy sajnos némelyik megteszi), másrészt ha lövöldözöl a vakvilágba, melyik gyerek szemét találod el?! Elkobozzák és téged megbüntetnek.
2013. máj. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
77%
Macskákat ivartalanitani kell, kandúrt meg elzavarni.
2013. máj. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Hozzánk is jártak kandúrok, és mindig megverték a cicánkat, de nem akartuk megölni őket ezért. Úgy etettük, hogy vigyáztunk rá, amíg eszik, nehogy a nagyok elzavarják. A verekedés meg nem vészes, a cicák gyakran civakodnak, de sosem ölik, vagy sebesítik meg súlyosan egymást.
2013. máj. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
51%
Ivartalanítani kellene a macskádat. Magadat meg fejbe lőni.
2013. máj. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
45%
Fel nem jelentenek,de agyonverlek,ha lelövöd.
2013. máj. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
77%
Ha légpuskával lövöd le, feljelenthetnek, mert háziállatot nem szabad levadászni. Viszont légpuska helyett lelőheted gránátvetővel vagy hordozható géppuskával, mert azok nem számítanak vadászfegyvernek.
2013. máj. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
28%
Ja és ahány asszonygyilkos vagy öregek gyilkosa, mint agressziv alak a bíróság elé kerül, mindről kiderült, hogy állatokat kínozott vagy légpuskával lövöldözött. Ilyen akarsz lenni?
2013. máj. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
61%

Nem. Legálisan nem is tarthatsz olyan légfegyvert, amivel agyon lehet lőni egy macskát. A macskák agyonlövését meg a állatvédelmi törvény is tiltja.

Az egyetlen elfogadható kivétel az, amikor mint dúvad a kóbor állatokat kilövik az erdőben, a fácáncsibék miatt. Ez sem "szép dolog" de a környezeti kár miatt, amit okoznak, védhető.

A erkölcs része viszont, ha szerinted ez megtehető, akkor azt is el kell fogadnod egy szó nélkül, ha a te macskáidat mérgezi meg valaki a saját kertjében, mert a virágok közé szar, vagy lelövi, mert galambokat tart. Én nem vagyok benne biztos, hogy te ezt simán elfogadnád.

Ha odajár, és nem szalad ki a látványodtól a világból, akkor az azt jelenti, hogy valakinek a szocializált macskája. Tehát akár az enyém is lehet.


Amit viszont tényleg nem értek, és nem először botránkozok meg rajta, hogy van az, hogy az egyiket eteted, mert a tiéd, a másikat meg kiirtanád, mert élni akar? Ezt hogy tudják azok az emberek, akik így gondolkodnak/cselekednek feldolgozni? Komolyan képes lennél végignézni ahogy kimúlik, csak azért, mert nem a tied? És utána megsimogatni a saját macskáidat?

2013. máj. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Armaniboy válasza:
33%
Ne hagyd hogy ilyen hülyeségeket beszéljenek neked.... xD bérgyilkos leszel mert seggbe lősz 1 macskát?!?!?!Nem kell megölnöd csak ijessz rá vagy mit tudom én...
2013. máj. 15. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!