Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nyuszimnak már nagyon...

A nyuszimnak már nagyon hosszú a karma és leszeretném neki vágni. Kb hány mm-cm t vághatok le neki, hogy a körmében lévő hajszálereket ne sértsem meg? -és, hogy ne okozzak bajt?

Figyelt kérdés
2014. márc. 2. 22:39
 1/6 anonim válasza:
A nyulad körméből ne vágj! Ha fa nyúlketrecbe van akkor idővel elkaparja a körmeit.
2014. márc. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nyugodtan vághatsz a körméből. Én úgy szoktam, hogy a nyuszit pokrócba csavarom, mindig csak egy lába lóg ki, a körmeit erős fénnyel világítom meg, így látszik benne az ér.

Ha nem megy, akkor az állatorvos is lekapja párszáz ft-ért.

2014. márc. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Éppen csak a hegyéből szabad vágni, különben megsérted az ideget is, és az nagyon fáj neki.
2014. márc. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nekem van segítségem aki tartja a hátára fordítva én meg csak a lábát fogom hogy ne rugdosson, fehér színű karomnál látszik hogy meddig fut, de a sötétnél meg kell világítani, elvileg lehet látni ahol teljesen sötét a rész, előtte kell elvágni 1-2 mm-rel, de ha nem vagy 100%ig biztos benne akkor vidd dokihoz, bár már olvastam nem egy esetet hogy a doki vágott bele, hisz ő sem varázsló hogy tudja pontosan, ha még te vágod le, de helyezz oda egy vattát meg betadint hogy ha baj van azzal egyből lekend meg tartsd ott hogy ne vérezzen tovább, persze fáj, de ne azt képzeld hogy ki fog ott neked vérezni szegény :)
2014. márc. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Hát nekünk van 30 nyuszink és mi nem szoktunk vágni a kömükből, és eddig nem volt semmi baj.
2014. márc. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
egy szoba nyuszinak szerinted hol kopik a karma?? a szőnyegen, parkettán vagy járólapon esetleg?? nem kell összekeverni azzal, hogy ti földi körülmények között tartjátok a nyuszikat, értem ez alatt hogy a szabadba futkosnak, mármint hogy föld esetleg beton és fa van a talpuk alatt, ahol tud rendesen kopni, de a lakásban mikor kergenyulaznak és felgyorsítanak nagyon könnyen beakad a szőnyegbe a karom és letörhet ami fáj neki és könnyen el is fertőződhet..
2014. márc. 4. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!