Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mitévő legyek? Teljesen...

Mitévő legyek? Teljesen tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés
Van 1 tengerimalacom, lány most lesz 2 éves, de egyeltalán nem szelíd...Nem tudom kivenni, mert akkor rögtön elkezd körbe-körbe szaladgálni, ha már sikerült kivennem akkor pedig harapdálja a pólómat (beleharap és elhúzza)-ez egy újdonsült szokása.., megse mozdul. Bevallom, hogy elhanyagoltam a körmeit mert nem vágtam és már nagyon nagyok és görbülnek, de amíg nem szelíd addig nem tudok mit csinálni :( (a hátsót letudtam vágni, csak az első 2-őt nem). Mitétvő legyek? Ha megpróbálom elvenni az elsőkét lábát visszahúzza és van olyan, hogy meg is kapja a kezem. Egyeltalán hogyan kell?

2014. jan. 5. 02:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Vidd el egy állatorvoshoz, vagy egy kisállatkozmetikába és vágasd le! Nem csoda, ha be van dilizve, gondold el milyen fájdalmas neki így járkálni!

Előbb utóbb a lába is deformálódni fog, rettentő vékony csontjai vannak a malackáknak!

Másodjára majd te is le tudod vágni, ha figyelsz, hogy hogy csinálják!

2014. jan. 5. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ :)) Elvinném csak hát már egyszer vittem akkor azt mondta pici a karma és egy emberi körömcsipessszel bunkó módon elkezdte vágni..Majdnem szívrohamot kaptam. Akkor ingyen megcsinálta, de hozzá inkább nem vinném. Van egy kozmetikus itt alattunk (állat)

És még annyit kérdeznék, hogy mennyire számítsak (ár)?

2014. jan. 5. 02:33
 3/7 anonim ***** válasza:
Ár változó nekem 2 Malackám van vittel állat dokihoz (körömlevágás )először 3500 Ft fizettem másnap 1000 Ft-ot ez Somogy megyében történt !
2014. jan. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én magam vágom a három malacom körmét, emberi körömcsipesszel A nagyobb fajtával, amivel az emberek a lábujjukról szokták vágni. Az a legjobb a malacoknak.

Itt Pesten 1500 Ft-ért vágnák le a 3 malacét.

2014. jan. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Na lelett va'gva a karma/körme. Még az lenne a probléma'm, hogy félre a'llnak az ujjai, elfog múlni? Nagyon féltem..
2014. jan. 5. 18:34
 6/7 A kérdező kommentje:
Ja és még arról nem tudna'tok tana'csot adni, hogy szeliditsem meg?
2014. jan. 5. 18:49
 7/7 anonim válasza:

Vegyél mellé egy társat, egyedül fél és nem fog bízni benned. Ha van egy fajtársa maga mellett, akkor biztonságban érzi majd magát, így nyitottabb lesz feléd is! Plusz amikor nem foglalkozol vele, lesz egy játszópajtia!

Azonos nemű társat ajánlok, a beltenyészet elkerülése végett! Nekem is 2 lány malacom van.

2014. jan. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!