Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalacokat szabad...

A tengerimalacokat szabad fürdetni?

Figyelt kérdés

Sokan mondták már hogy szabad,neten is láttam ilyen oldalakat,de az egyik ismerősöm mondta hogy meghal ha megfürdetem..

te hogyan szoktad?nem merek hozzá kezdeni.

hajszárítóval kell megszárítani stb....?


2009. dec. 13. 00:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
nem kell fürdetni. sampont ilyesmit nem hinném hogy kedveli. viszont magával a vízzel semmi baja nincs sőt szereti. a szárításhoz pedig elég ha törölközővel megtörlöd amennyire hagyja magát aztán megszárad magától.
2009. dec. 13. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Minek fürdetni? Az enyémek 4 évesek és sose láttak vizet...
2009. dec. 13. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
69%
Fürdetni csak akkor szabad, ha olyan bőrbetegségük van, amire sampont ír a doki. Amúgy tényleg hamar tüdőgyulladást kaphat és a huzatra is nagyon érzékeny állatok a tengericocik.
2009. dec. 13. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Én legelső tengerimalackám megfürdettem, másnapra elment az étvágya, csak gubbasztott és rá pár napra meghalt.

Lehet, hogy nincs összefüggés, de szerintem tapasztalatlan voltam, nem tudtam mit hogyan kell és megfázhatott.

2009. dec. 13. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Az én malacomat anno megfürdettem nem is egyszer. Élvezte, a hajszárítót utána pláne: nyújtózkodott közben... Nem kellett lefogni és nem szaladt el. Utána mikor simogattam a puha illatos szőrét még "dorombolt" is, vagyis olyan fura hangot adott ki. De már egy másik kérdésnél írtam, hogy én jóban voltam a malacommal, csak akkor volt a helyén amikor nem voltunk a szobában és este, mindig kint volt.
2009. dec. 13. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Én fél évente szoktam. Kis lavorba raksz meleg vizet úgy h lábacskáját ellepje :D és rá állítod a lavos szélére az első két mancsát... majd egy 2 literes flakonba raksz meleg vizet és azzal szépen le öltöd a hátát ( kis cicáknak való samponnal tudod megmosni mert nem irritálja) meg samponozod h fejét ne érje víz meg szappan se. majd egy teljesen kiöblíted! Hajszárító (közepes fokozaton) megszárítod + tücsi.
2009. dec. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Valaki magyarázza már el legyen kedves, hogy miért fürdeti meg a malacát?? De konkrét okot mondjon ha lehet! Én ezt sosem értettem, miért kell egy rágcsálót fürdetni, aki az életét a lakásban tölti, kosztól, sártól elzárva! Mert még ha nyakig sáros lenne, megértem hogy meg kell fürdetni, de amúgy divatból vagy miért fürdetnek akik fürdetnek???? Bocs az offért.
2009. dec. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Én pl. pont tegnap fürdettem meg az enyémet mert már annyira büdös, csípős szagú volt. Egyik malackánknak sem ilyen a szaga de ennek az egynek rettenetes erős illata volt. Állandóan a pisijébe hempereg, a táljába kakil és aztán élvezettel ül benne...nyáron kellett őket fürdetnem mert rühesek lettek, és az orvos írt rájuk fel ilyen oldatszrűséget...hát nálunk ennyi, de azt fontos h nagyon ritkán vannak megfürdetve és csakis ilyen esetekben.
2009. dec. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
félévente évente egyszer melhete fürdetni langyos vízben. ha paraziták élősködnek rajtuk, feltétlen meg kell vizsgáltatni orvossal, és igen, azt fogja mondani hogy fürdetni kell. a kiscicáknál használatos samponnal, de nem mindegy milyen mennyiségben mosod. ezt majd az orvos elmondja neked.
2009. dec. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2009. dec. 13. 17:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!