Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac gazdik! Nektek...

Tengerimalac gazdik! Nektek milyenek a malacaitok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Úgy értem hogy milyen fajta táppal etetitek?

Hány évesek? Milyen neműek? Mi a nevük?

Hányszor takarítjátok őket?

Hogy néz ki? (képet is küldjetek léccike) :D

Van vmi különleges szokása?

Nekem 2 malacom van. Szöszi és Datika.

Napi 3x kapnak enni: uborkát, almát és répát. A tápjuk Versele Laga Cavie Complet és szénát is kapnak persze :)

Mindketten lányok. Májusban és júniusban lesznek 1 évesek. Heti 1x takarítom őket.Mindennap kiengedem őket a folyosóra és a szobába szaladozni és ilyenkor malac "kommandóra" indulnak :) Egyébként szobatiszták :)

Kép:

[link]

Szöszi a fekete-fehér, Dati a barna


Akit érdekel kukkancsa meg a honalunkat is:

[link]


Köszi mindenkinek a válaszát! Bunkó válaszokat nem kérek csak érdekel más emberek malaca!! :)



2014. márc. 6. 15:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem 3 lány malacom van.A legidősebb 6,5 éves Pamacs keverék, rövidszőrű , utána Zizi 2 éves és Stella a lánya ki 1,5 éves ők fajtatiszta Peruiak, szép hosszú szőrrel.

Heti 1x takarítom őket, de hét vége felé már büdik, forgács almon vannak.

Különleges szokása Stellának van etetéskor annyira félti a kajáját a többitől, hogy kiskora óta furi hangokat ad ki evés közben.Ő éjjel szeret madárcsicsergés szerű hangokat kiadni.

Reggel Versele Laga tápot kapnak(pellets vagy classic) vagy zab-nyúltáp-borsópehely keveréket.

Minden nap 2x kapnak zöldségeket, gyümölcsöt 2 hetente kb.

Zöldségek, gyümik amiket szoktak kapni:répa, petrezselyem zöld+gyökér, spenót, sóska, zeller+levél, kapor, korianderzöld, karalábé, káposzta, cékla

Nyáron dinnyét, kukoricacsuhéjt, nyers kukoricát.

Széna mindíg van előttük jó sok, kisbálás szénát veszek ami egész évre elég.

Nem szoktam őket kiengedni, nagy ketrecük van polccal, bújókkal, jól elvannak benne.

2002 óta tartok malacokat.Az előző malacom 5,5 évig élt.

2014. márc. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi a választ! :)
2014. márc. 6. 15:51
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

2 fiú malacom van. Cavia Natire-val etetem őket - reggel, délután és este kapnak. Zöldséget napi 1x max. 2x (répa, banán, paprika, ubi) Hétvégente kapnak tyúkhúrt, vagy búzafüvet :)

Cucu: 8 hónapos kopasz tengerimalac

Pamacs: 3 hónapos, keverék

Kint élnek a szobámban, van egy 100*50-es ketrecük is, de egyre ritkábban járnak vissza oda :)

Nem mondom, hogy szobatiszták, de cseles voltam mert tetten oda kutyapelust ahol a nap nagy részét töltik így a bogyók nagy része oda megy :P Egyébként napi 2x cserélem a pelus alattuk mert termelnek rendesen :D

Fogalmam sincs hogy kell képet küldeni, de ha adsz egy email címet oda szívesen küldök :)

Furcsa szokás: Cucu ha éhes akkor kijön a konyhába és visít.. tudja, hogy ez idegesítő és kapni fog nasit csak hogy csendbe maradjon. :D Pamacs pedig imádja szekálni Snoopyt a kutyámat. Még sok mindent írhatnék a szokásokról, de az hosszú lenne. Imádnivalóak :)

2014. márc. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 gyevickie ***** válasza:

Nekem is 2 fiú malackám van, mindkettő örökbefogadott. Parker kb. 5 éves, kékesszürke perui (visszafelé nő a szőre). Manó 1 éves, fekete-fehér hosszú szőrű.

100x50-es ketrecben laknak, házikókkal, emeletekkel. 3 naponta takarítom őket.

Amit esznek: cavia complete+cavia crispy keveréke, naponta 2x1-1 evőkanál. Naponta 2x zöldség vagy gyümölcs. Meg persze rengeteg széna és víz.

Időről időre meg szoktam nyírni őket, ezt nem úgy kell érteni, hogy kopaszra, hanem ami túllóg a testükön azt levágom, különben leérne az alomra. Nyáron szoktam őket rövidebbre nyírni. Körömvágás szükség szerint.

Gyakran kint vannak a szobában, építek nekik labirintust, szeretik felderíteni. Rosszak is, ha nem figyelek eléggé szeretik lerángatni az alacsonyabban levő cuccaimat, majd amikor bosszankodok hatalmasakat ugrálva futnak. :)

Rajtuk kívül rendszeresen van nálam egyesületi malac, ideiglenes befogadásra (Magyar Tengerimalac-Védő Egyesület). Ők változó jelleműek, volt már nagyon félénk, de volt olyan, aki hajnalban ébresztett, olyan is aki imádott a vállamon ülni és nézelődni...

Aranyosak a malackáid! :) Felüdülés ilyen jó gazdiról olvasni! :)

2014. márc. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi minden kedves malacgazdi válaszát !!! :)
2014. márc. 13. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!