Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac vagy törpenyúl?

Tengerimalac vagy törpenyúl?

Figyelt kérdés

Eredetileg kutyát szerettem volna, de a szüleim nem engedték meg. Valamelyikbe a kettő közül viszont talán belemennének.

Dönteni viszont nem tudok. Írnátok nekem pro és kontra érveket?


Körülmények:

-Csak egy állatot tarthatnék (valaki, akinek csak EGY tengerimalaca van, leírná nekem, hogy hogyan viselkedik, milyen a malaca így egyedül?).

-Többlakásos házban lakunk, nagy kerttel, viszont kerítés nélkül.

-A szobámban ki tudnám engedni az állatkát, viszont csak a szobámban, az egész házban nem mászkálhatna.

-Naponta 2-3, maximum 4 órát tudnék foglalkozni vele, ennyit is lehetne szabadon a szobámban.


A nyuszikkal annyi a bajom, hogy mindent összerágnak, és bár a szobámban nem nagyon vannak kábelek, a bútorok alját/lábait is megrágja (szóljatok, ha nem, de ezt olvastam) és oltani kell őket. A másik pedig, tényleg annyival macerásabb a tartása a tengerimalacénál, ahogy írják (tisztítás, gondozás, foglalkoztatás, meg úgy általában az együttélés?)

Az viszont tök jó, hogy szobatisztaságra lehet szoktatni, hallgat a nevére és úgy egyáltalán, "kutyásabb", mint egy tengerimalac.

A malacot pedig állítólag nem lehet egyedül tartani, ami elég gáz az én esetemben, és nem lehet annyi dologra megtanítani, nem annyira ragaszkodó, mint a nyúl, viszont nincs vele annyi macera.


Fontos, hogy egy olyan állatot szeretnék, aki ragaszkodik hozzám és szeret, ezért sem jött szóba a hörcsög például.


Szóval, mit gondoltok? (:

15/L



2014. márc. 14. 16:36
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
14%

Malaaac :) Imááádom. Most is körbe körbe rohangál a ketrecben :) Tiszta bolond :)


Ha nyuszit választanál, ajánlom a toytörpe nyuszit. Nekem oroszlánfejű volt, de nagyon vad. :(

2014. márc. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
42%
Olyan fajta, hogy toy, NINCS. Ez csak a kereskedők reklámfogása, hogy így hívják..
2014. márc. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Hm, ezt nem is hallottam a hörikről...:)

9-es, nézd, szüleim kijelentették, hogy teljesen mindegy, mit csinálunk testvéremmel, kutya nem jön a lakásba, mert nem oda való és kész. Sajnos ameddig náluk lakok, ők döntenek erről, amit én tudomásul vettem.

Egy kisállat egészen más, ha a szobámban lenne, nem zavarná őket, ott rohangálhat kedvére, neki elég lenne egy szoba tudomásom szerint. Én pedig bármikor lehetnék ott vele amikor otthon vagyok.


Nem tudhatom, melyik állatot szeretném igazán, ha nem ismerem a tulajdonságaikat, szokásaikat, nem? Hogy döntsem el, hogy pl. "nekem márpedig tengerimalac kell!" ? A neve, vagy a kinézete alapján?...


De igazából nem szeretnék vitatkozni Veled, te így gondolod, rendben.

2014. márc. 16. 13:13
 14/17 anonim ***** válasza:
Mindenképp nyuszi. Nekem is van egy, 1 évente visszük oltatni de nem macera, viszont a kábeleket tényleg megrágja, nekem a bútort pedig nem, de ez nyuszi függő. Én nagyon szeretem
2014. márc. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


ezt a kettőt olvasgasd, és amelyik jobban tetszik.

igazán nincs köztük különbség, az igények picit másabbak, de ugye élőbe meg nagyon-nagy.


nem mondhatjuk meg mi legyen, de szerintem előbb olvass mindkettő után, nézegesd az állatboltokba őket, aztán hátha nézed őket, és szembe jön veled a ,,nagy ő" :)

2014. márc. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Nyul nem olyan igényes nem társas. sokkal jobb
2014. márc. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Ha nagyon nem tudsz dönteni tarts 1-1 hozzá tudnak 1máshoz szokni sőt meg is szeretik majd 1mást azt viszont nem tudom h mennyire jó ötlet egy ketrecben tartani őket
2016. júl. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!