Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szeretnék nyuszit. Mik a...

Szeretnék nyuszit. Mik a negatívumok a tartásában?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 21. 12:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Takarítani kell, etetni kell, gondoskodni kell róla.

Vakcináztatni sem árt, ha beteg, akkor meg állatorvoshoz kell vinni. Természetesen minden pénzbe kerül.

2014. ápr. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Szia! November óta van nyuszim,és semmi negatív dolog nincs velük.:) Én nagyon szeretem az enyémet,mindig mosolyt csal az arcomra.:)
2014. ápr. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

A sok-sok öröm mellett azért van némi üröm is.

A nyuszik éjszakai/hajnali állatok, tehát a hálószobába nem túl praktikus rakni a ketrecet. Ha csak tehetik rágnak. Mindent amit érnek: kábelt, cipőt, asztal/szék lábat, szőnyeget. Tehát atombiztos szoba kell, vagy ketrecben van és csak felügyelettel mehet garázdálkodni.

Oltás kell neki (szúnyog), megfelelő széna, táp. Ha nyaralni mész gondoskodni kell ugyan olyan felügyeletről, mint amilyen a gazdija.

Rendszeresen takarítani kell (naponta-kétnaponta) különben igen illatos lesz a lakás.

Ha mégis belevágsz, sok sikert!

2014. ápr. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%

Nem leszólni és nem megsérteni akarlak, légyszíves ne úgy vedd fel.

Egyik ismerősöm (a hülye) panelban tart egy szerencsétlen nyulat, mint háziállatot. Szerencsétlen állat az ideje 90%-ában be van zárva a 2 négyzetméteres ketrecébe, mert a lakásban nem mászkálhat állandóan mint pl egy macska, mert a nyúl mindent összepíszkítana ugye. Ráadásul "társaságként" egy plüss nyulat tett be neki a hülye, ami bűzlik a nyúlpisitől.

Szerencsétlen állatot bebörtönöznéd, mert Te vagy az ember és Ő a te "kedvenced"? (Be fogod zárni mert be kell, legalább addig amíg dolgozol, alszol, kikapcsolódsz, kirándulsz,lógsz a haverokkal stb...) Magyarul bebörtönözöd. Nem vagyok csőlátásos állatvédő ne értsd félre, de a levágásra tartott nyulaknak sincs jobb életük. Ha "házikedvencként" tartasz állatot (itt nyulat) mert szereted, legalább ne kínozd így. Ráadásul csóri tök agresszív (mert be van zárva), még a saját "gazdáját" is megharapja. Ha kertesházról van szó, akkor ok.

2014. ápr. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nem ettől függ, hogy agresszív-e. Törpenyulat meg nem lehet kint tartani.
2014. ápr. 21. 13:10
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
Kajája van, vize van, mindenből friss. Zavaró hangok nincsenek náluk, mert csendes környék, még a szomszédok is. Verve nincs. Na, akkor vajon miért agresszív állandóan? Mindegy, nem ez a lényeg. Én csak leírtam azt amit látok nála és sajnálom csórit. Az ember ránéz és azt látja, hogy "jaj de cuki" miközben azt kéne, hogy szerencsétlen be van zárva. Mert az ember szeret istent játszani, mindent megtehet.
2014. ápr. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
Ja és a nyúl nem olyan állat, mint pl a kutya, hogy szereti a gazdáját és követi mindenhova, még a macska sem, nem hogy a nyúl. A törpenyúl is nyúl, azaz "vadállat". Csak az ember kicsit belenyúlt a tenyésztésébe, mert istenek vagyunk.
2014. ápr. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
52%
De tartsál nyulat. Negatívumok: este zörög. Naponta kell takarítani ha nem akarsz büdöset. Este zörög. Ha kiengeded mindent megrág. Este zörög. Injekció, oltás kell nekik is, és nagyritkán nem árt elvinni orvoshoz, mint pl akármelyik kutyát, macskát. Ja és este zörög. Kaja, innivaló, talaj simán megoldható. Tartása kb annyira bonyolult, mint egy szobacicájé, magyarul semennyire.
2014. ápr. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Van nyulam, csak érdekelt, hogy ki mennyire van eltévedve a dologgal. Hát te nagyon.

Az enyém igenis követ engem mindenhová, mint egy kiskutya! Játszunk, tanítgatom trükkökre, és egyáltalán nem agresszív. Nála kedvesebb, barátkozósabb állatot még nem láttam.

Egyáltalán nem zörög, nem hangos.


Viszont egyikőtök sem említette a legfontosabbat, a táplálást. Közel sem olyan, mint egy szobabicikli.. Minden zöldséget megmosni, mindennek utánanézni, hogy eheti-e, ha nem bogyózik egy napig, rohanni orvoshoz.


Szerintem bonyolult nyuszit tartani. De nem értem minek szólsz bele abba, amihez közöd sincs!

2014. ápr. 21. 13:58
 10/15 A kérdező kommentje:

Különben lehet, hogy csak attól agresszív, hogy nem ivartalanított. Ennyire nagyon egyszerű, gondoltad volna? Dehogy, te egyből elméleteket gyártasz, hogy minden nyúlnak szr a bezártság.


Szörnyen but

2014. ápr. 21. 13:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!