Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpe nyuszinak kell oltás?

Törpe nyuszinak kell oltás?

Figyelt kérdés
2013 novemberben kaptunk törpe nyuszit,be kell-e oltatni a szúnyogok ellen. Nagyon kis kedvenc,bent van és napi 1 órát van kint,szobatiszta.
2014. máj. 10. 19:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha olyan régóta megvan és nem volt még oltva, de kihordjátok, akkor hatalmas mázlitok van. (Igen, be kell oltatni, nem is egyszer.)
2014. máj. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Jóformán bent van,csak levegözni van kint.Köszönöm.
2014. máj. 10. 20:01
 3/5 anonim ***** válasza:
43%

Mindenképpen kell! Nekem egy törpenyuszim van,és társasházban lakok. Régen félévente kellett,most már csak évente kell,pár ezer forint. Azért kell mert két ismert betegségük van ami nagyon gyakori,szóval ez ellen kell neki kapnia;

- Mixomatózis,ez orrvérzéses betegség.

- Szúnyogcsípés,mert ha megcsípi egy szúnyog és nincs be oltva akkor fel dagad az orra és elpusztul.

Ez az a két oltás ami kötelező,szúnyog márpedig mindenhol lehet.

Ezen kívűl pluszba adhatsz neki vitamin oltást meg ilyeneket,de ezek egy egészséges nyuszkó számára szükségtelen...

2014. máj. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kell!! Bármikor elkaphatja a két halálos betegséget. 1 évbe egyszer kell elvinni a szúnyogszezon előtt. Én pont tegnap vittem:))
2014. máj. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Persze, h kell, a szúnyog a szobába is berepül, és viszi a mixot, az RHDt meg beviheted a cipőddel is. Ideje lenne utánaolvasni a nyúltartásnak.
2014. máj. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!