Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Megnevelhettem még a nyulamat?

Megnevelhettem még a nyulamat?

Figyelt kérdés

Nos, van egy hobbynyulam, szóval az a fajta, akai direkt arra van hogy aranyos legyen és simogassák.

Annyi a gond, hogy nem igen szereti ha felemelem, és ölbe teszem. Jó-jó, megmarad, de legfeljebb egy percig, de aztán izeg-mozog és kiugrik.

Nagyon szökős. Pedig ezek elvileg nem ilyenek. Egyszer láttam egy törpenyulat, akit lettetek a fűre, a gazdája meg simán elfordult, beszélgetett, a nyúl meg ott maradt egy helybe, és eszegette a füvet. Na, ha én kiengedem a nyulat a ketrecből, már hét határon túl jár, és egy óráig hajszolhatom.

Mit tegyek?? Már egy éves, így került hozzám, és egész kicsi korában más gazdinál volt. Nem hiszem hogy már nagyon hathatok rá. Pedig mindennél jobban szeretném ha normális lenne.

Ezer köszönet a válaszokért.



2014. máj. 17. 11:35
 1/10 anonim ***** válasza:
74%

"direkt arra van hogy aranyos legyen és simogassák"


hát ez érdekes volt, direkt arra van nem, nem arra van ez egy érző élőlény akit aranyosnak gondolunk és engedi hogy simogassák külöben nemhiszem hogy nyulat nagyon lehetne nevelni ők sem egyformák mint ahogy mi emberek sem vagyunk azok ilyen a nyuszid személyisége fogadd el

(nem egy játék ami gombnyomásra azt csinálja amit mondasz neki)

2014. máj. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%

"szeretném ha normális lenne"

Hát éppenhogy normális. A nyulak nem szereteik, ha emelgetik őket. Az alapösztönük, hogy szabadon ugráljanak, nem az, hogy bamba módon üljenek egy helyben. Persze, hogy elszalad, ha kiengeded, hisz ez az alapösztöne. Éppen ezért normális.

A miénk 3 éves. Két hónaposan került hozzánk, tehét már kicsi korától velem van. Játszok vele, futkározunk, ha neki kedve van hozzá, de nem emelgetem, mert nem szereti. Megtanultam tisztelni őt. És épp ezért szeret ő is engem.

2014. máj. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%

Az én nyuszim egy bújós szeretetgombóc...addig, amíg mind a négy lába a talajon van. Ha emelgetem, akkor kapar, harap, rúg. El kell fogadni, ő ilyen.

Jó lenne, ha alaposan utánanéznél a nyusziknak, mert eddig úgy néz ki, hogy ez nem sikerült.

2014. máj. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Tudtam hogy ebbe a két mondatba fognak belekötni.-.-"

Kedves első válaszoló! Pofátlanság azt hinni, hogy én egy játék ként tekintek a nyulamra. Imádom őt, és bármit megtennék érte. Nem azért kaptam, hogy szórakoztasson, vagy hogy kínozzam. Azért kértem nyulat, mert szeretnék gondoskodni valakiről és hogy felelősséget tanuljak.

Én elfogadom őt, nem akarom megcsonkítani a személyiségét. Egyszerűen nem akarom hogy harapjon, karmoljon, és morogjon másokra!!

Kedves második válaszoló! Tévedsz. A nyulakat lehet nevelni. Máskülönben hogy lenne, hogy ha egy nyulat leteszünk egy dobozra, és rászólunk hogy ottmaradsz, úgy is tesz, és hagyja hogy bárki simogassa?

Ez egy lógófülü törpenyúl. Lehet emelgetni. Mindenhol ezt írják/mondják.

És lehet alap ösztön hogy mozogjon, és érdeklődjön. Ezzel nincs is bajon, aggódnék ha nem így lenne. De egyszerűen nem bírom ki, hogy kiengedem, és ha csak egy másodpercre nem nézzek oda eltűnik és mire előkerül én már a téboly határán vagyok.

Kedves harmadik válaszoló!

Az a gond, hogy régebben ezt a nyulat lehetett emelgetni. Nem volt semmi baja tőle. Sőt, akkor még aranyos, csupa szív nyuszi volt. Mostanában dilizett be, teljesen elvadult.

És honnan tudod hogy nem néztem utána? Ha tudni szeretnéd, de. Elég alaposan. Gondoskodok róla minden erőmmel, a szakirodalom és a jó tanácsok alapján.

De nagyon jól esnek a válaszok, igazán. Mert eddig csak azt kaptam meg burkoltam, hogy egy szívtelen önző gazdi vagyok. Köszönöm.

2014. máj. 17. 12:59
 5/10 anonim ***** válasza:
69%

Ha rendesen felkészült lennél nyúltartásból, tudnád, hovy a nyulad nem lógófülű, hanem kosorrú.

Ha rendesen felkészült lennél nyúltartásból, tudnád hogy nincs olyan, hogy "direkt arra van, hogy aranyos legyen, és simogassák".

Ha rendesen felkészült lennél nyúltartásból, eszedbe se jutott volna kiírni eza a kérdést, mert tudnád, hogy a nyulad NORMÁLIS.

2014. máj. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%
lehet, hogy éppen ivaros időszakát éli, akkor be szoktak vadulni. De akkor is normális, hogy inkább ugrál, minthogy önként vonuljon az öledbe plüssnyuszit játszani.
2014. máj. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%
Érdekes, mindenki le lett pontozva...:D
2014. máj. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Érdekes, egy használhat választ se kaptam, csak szidást.

Ide is érdemes választ kiírni.

2014. máj. 18. 12:17
 9/10 anonim ***** válasza:
84%
ha nem sikerült felfognod ebből a sok válaszból azt hogy semmit mert ilyen a nyulad akkor sajnállak -.-
2014. máj. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
66%

Ez nem szidás, hanem mind használható válasz. Mégis milyen válaszra vártál? Ez komolyan érdekel. Mit kellett volna válaszolnunk arra a kérdésre, hogy hogy legyen normális a nyuszod, amikor éppen arról van szó, hogy éppenhogy normális.

Szegény nyuszi....

2014. máj. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!