Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A patkányaim szétrágták és...

A patkányaim szétrágták és lehet hogy meg is ették a wc papír gurigát. Miért ették meg? Lehet tőle bajuk?

Figyelt kérdés

Több fórumon és a kisállatkereskedő is ajánlotta, hogy játék céljából tehetek be nekik, mert szeretnek benne "bújócskázni" és ez igaz is, mert sokat rohangálnak benne. Pár napja észrevettem, hogy szinte az egész eltűnt :S Adtam nekik enni/inni rendesen, és természetesen napi 2x szaladgálni is kiengedem őket.

Miért ették meg? Lehet tőle bajuk? Korábban a másik patkányom nem csinált ilyet :( Esetleg hasonló tapasztalatok?


2009. dec. 29. 21:53
 1/8 A kérdező kommentje:
Tettem be nekik külön rágcsálás céljára fát, szóval nem hiszem, hogy nincs min koptatniuk a fogukat. Azért csodálkozom, mert a régebbi patim nem csinált ilyet.
2009. dec. 29. 21:56
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
nem lehet hogy alvóhelynek hordták össze valahova?
2009. dec. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet bajuk. Az enyémek is folyton ették. Mondjuk ők szétmarcangolták, és fészket építettek belőle. Ne aggódj! Én papírzsepi csíkokat is tettem be nekik.A hörcsög ugyanilyen. Tömködi be a pofájába, de hogy minek azt nem tudom.
2009. dec. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A papír fából készül, és ugye fát is szétrágják, akár esznek is belöle. A gyomruk letudja bontani, így semmi bajuk nem lesz. Nekünk deguk vannak és mindig rakunk be nekik a papírtörlö tekercsét, mert az nagy és egy jó gyakorlat hogyan tudják a házba ami több emeleten keresztül közelíthetö meg bevinni. már arra is rájöttek hogy nem csak húzni de tólni is tudják, így ha nem megy alúlról felülröl tuszkolják. aztán arra is ha valahol elakad akkor szét kell csak rágni.

szóval nagyon ügyik.

2009. dec. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat :)

Nem raktak belőle fészket, mert az odújuk rácsos részében szoktak aludnia rácson, vagy a sálon, amit direkt erre a célra raktam be nekik (2 szintes a lakájuk), és nem tudom hova tűnt a papír xD - oké, megették.

Akkor ezek szerint nem lesz bajuk :) Köszi szépen mégegyszer a válaszokat... egyébként tényleg nagyon ügyesek tudnak lenni ezek a kis állatok, az ember nem is gondolná. (Az enyémek már "szobatiszták" wcre vannak nevelve :))

2009. dec. 29. 23:46
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz tőle bajuk!

Itt rengeteg nagyon fontos és hasznos infót találsz még a patkányokról: [link]

2010. jan. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Amúgy ismerem az oldalt :)
2010. jan. 4. 23:35
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

nem lesz tőle semmi baja.

az enyém régen úgy csinálta hogy egy falatot megevett egyet meg berakott az ágyába :D

2010. jan. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!