Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Sok kérdésem van, szóval a...

Sok kérdésem van, szóval a többi lent. Kell egy kérdés ide, szóval kérdőjel?

Figyelt kérdés
Tengerimalacról van szó. Hol vakargassam? Hogy tartsam a kezemben? Hogyan szelídüljön meg gyorsan? Miért karmolt meg/harapott meg? Szombaton kaptam meg. Meg hát trükközni is szeretném megtanítani, néztem videókat, és akkor próbálkoztam amikor éhes, hoztam ubit, de semmi. Hogyan szerettessem meg magammal? Egyszer el is szökött, ez azt jelenti, hogy nem kedvel? Fürdethetem? Mert ritka meleg vaan.. Ha igen, akkor milyen vízzel (hideg meleg), meg, hogyan? Mivel? Elég, hogyha vízzel? És hogy szárítsam meg? Körmét hogyan vágjam? Nem szeretném ollóval, inkább csipesszel. Ja, és muszáj orvoshoz vinni, hogy megnézzem, egészséges-e? Hgyha igen, akkor hova vigyem? Budapesten élek, 16. Kerület.

2014. jún. 10. 14:51
 1/7 anonim válasza:
Minnél többet legyen kézben, de még ha csak szombaton kaptad meg akkor természetes hogy nem fog neked ugrálni stb stb
2014. jún. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Ezekben a vidikben meg van a válasz! :D

Körömvágás: https://www.youtube.com/watch?v=d4DFUXZPih8

Hol vakargasd:Fül

Hogy tarts:ne szorosan tatsd az a legjob neki ha a lábadra teszed és úgy simogasd

Fél évig tart kb míg megszelidül

Miért harap karmol:fájdalmat okoztál neki,vagy megijedt

Trük:Nem a legokosabb álat ugyhogy el fog telni egy kis időbe

Hgyan szereted meg magad vele:Leginkáb te adj neki eni sokat foglalkoz vele és sokat legen kiengedve pl a szobádba,erkérje,udvara

Mit jelent ha elszökik:még nincs neki megszokva az új környezet valószinüleg fél vagy épen fel akarja fedezni a környezetett

Fürdetés: https://www.youtube.com/watch?v=hYVyLESKY-g

Orvoshoz csak akor vid ha észreveszed hogy furcsán viselkedik!

Saját tapalasztombol irtam ezt az enyém olyan szelid hogy csak 3 embert tűr el engem anyumat és a barátnőmet másoktol fél csak pár emberben bíznak nekem olyan kezes hogy kisem akar szálni az ölemböl! :D

2014. jún. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Koszonom az 1., és 2. válaszoló! De fürdetni lehet most is? Mert latom, hogy vakarodzik.
2014. jún. 10. 16:19
 4/7 anonim ***** válasza:

A tengerimalac egyesület honlapján és facebook oldalán minden kérdésedre részletes választ találsz. Van ajánlott orvosi listájuk is.

A fürdés nem ideális hosszú távon, inkább tegyél be nekik csempét amire ráfekhetnek. Vagy ruhába csavart jégakut, ami mellé fekhetnek.

A tengerimalac tartás aranyszabálya: Mindig több (minimum kettő) tengerimalacot kell együtt tartani. Ivartalanított hím nőstény(ekkel) vagy azonos neműek a jó választás, de akkor 6 hónap korkülönbséggel. Sajnos te végig egyesszámban írtál, ez nagy hiba.

2014. jún. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Most is lehet fürdetni csak figyej arra hogy ne kapjon huzatott és fürdetés után bugyoláld be egy törölközőbe.
2014. jún. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hol vakargassam?

Fül, áll, kicsi fejecskéje. Popsira morcosak csak.


Hogy tartsam a kezemben?

Egyik kezed a mellkasán, a lábikók alatt (hónalj) a másikkal meg a popsit fogod (mint a kiskutyáknál)


Hogyan szelídüljön meg gyorsan?

Egyes malacoknál ez 6-7 hónap is lehet. A malacok szívéhez a pocin át vezet az út. Sokat legyen kézben, beszélgess vele és etesd. Ha a kezedből eszik már, jó irányba tartasz :)


Miért karmolt meg/harapott meg?

Lehet megijedt, rosszul fogtad. Karmolni a hosszú köröm miatt is lehet. Harapni pedig nagyon-nagyon végső esetben szoktak


Hogyan szerettessem meg magammal?

Sok-sok fincsi falattal!!!


Egyszer el is szökött, ez azt jelenti, hogy nem kedvel?

Inkább fél, meg van ijedve. Új hely neki, hozzá kell szoknia. Stresszes állatok.


Fürdethetem? hogyan? Mivel? Elég, hogyha vízzel?

Igen, lehet! De csak nagyon indokolt esetben, nyúl vagy tengerimalac samponnal, de leginkább csak víz is elég.

https://www.youtube.com/watch?v=KPjXx-Zurq0 itt egy nagyon jó videó erről! :)

Egyébként a melegben inkább fagyassz le egy üvegben vizet, csavard be egy törölközőbe, és tedd a ketrec tetejére, vagy a ketrecbe. A ketrecbe csak csavarva, a tetejére nem muszáj! Csempe is mehet be, arra is szeret feküdni. Fürdetni nem kell, ha meleg van, maximum egy kis tappancs mosás.


És hogy szárítsam meg?

Hajszárító, alacsony fokozat, messziről, vagy addig tartod az öledben türcsiben, amig a szőr töve sem száraz. Mert ha száraz, meg tud fázni.


Körmét hogyan vágjam?

Van speckó olló, vagy sima. Vigyázz, a körömben ér van!


Ja, és muszáj orvoshoz vinni, hogy megnézzem, egészséges-e? Hgyha igen, akkor hova vigyem?

Muszáj. Évente/félévente. Ha nem akarod otthon manikűrözni, az orvos is megcsinálja. Csak akkor többet fogod látogatni. Szent István Egyetem Egzotikus Állatorvos nemtudom mi a neve, de ide nyugodtan viheted, erre specializálódnak.

Vannak még páran, ha akarod dobok listát, és ha bármilyen kérdésed van, csak dobj egy üzit, aztán segítek bármiben :)

2014. jún. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

[link]


Itt minden alaposan, szakszerűen, nagyon jól, érthetően le van írva a tengerimalacokról :)

2014. jún. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!