Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Félős kölyök, ötleteket...

Félős kölyök, ötleteket várok. Kell egy kérdőjel?

Figyelt kérdés
Felnőtt már mellettem egy német juhász és egy svájci fehér juhászkutya. Míg volt időm kutyasuliztunk sőt a német juhásszal gyakran felléptünk itt-ott bemutatókon is. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy tudom mit vállaltam azzal, hogy elhoztam ezt a kölyköt. Elvem volt, hogy szaporítótól nem hozok egy ideggyenge szocializálatlan kölyköt. Svájci fehéret szerettem volna megint, az országban már jó ideje nincs ezért elkezdtem külföldön keresgélni. Egy ismerősöm ajánlott egy "tenyésztőt" annyit mondott papíros kutyák 2 szuka kölyök van menjünk el nézzük meg. Amikor odaértünk akkor kapta el (szó szerint) az úriember ezt az apróságot aki megharapta és azzal együtt össze is pisilte magát (itt végem volt, már tudtam, hogy nem hagyhatom itt) mondtam neki tegye le erre szegény a legtávolabbi helyre bújt el ahova csak tudott. A "tenyésztő" hölgy figyelmeztetett, hogy vigyázzak mert harap, hát odamentem bíztattam kicsit és felvettem (akkor sem és azóta sem harapott meg). Megnéztem a szüleit 4 kutya volt 3 kennelbe zárva 3-4 hónapnyi ürülékkel alattuk. Szóval így alakult, hogy mégis elhoztam remélve, hogy egészséges legalább a szervezete ha a lelke nem is. Semmitől nem félt csak az emberektől az öregebb kutyáinkkal jól kijön. Mióta nálam van éjjel nappal együtt vagyunk, de elég lassan oldódik. Sokat haladtam már vele, mivel eleinte ha letettem valahova szinte lefagyott semmit sem csinált, az első napon nem evett nem ivott. Mára már (5. nap) elértem, hogy követ ha valahova megyek játszik is már velem, de csak ha én megyek oda. Ha egy nyugodt helyen leülök addig bóklászik míg mellém nem fekszik. Az alapom tehát már megvan. Ami biztos, hogy 3 hónap alatt mióta megszületett ember még nem ért hozzá vagy ha igen akkor csak bántotta (mivel ki akarták belőle nevelni a "harapósságot"). Az emberi jelekre teljesen analfabéta és ezt nem igazán tudom, hogyan kezeljem. Ha felé megyek még most is odébb szalad és jelenleg elakadtam, nem tudom mivel próbálkozzak. Tudom, hogy semmit nem erőszakolhatok rá. Tanácsokat és ötleteket várok hátha valaki mond olyat ami nekem még nem jutott eszembe. A munkám szerencsére olyan, hogy mindig tudom magammal vinni tudok vele játszani így elég sok időm van rá. Bocsánat a hosszért.

#kutya #félős kölyök
2013. szept. 11. 12:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem jutalomfalat kell nektek. Ülj le a földre, hívd magadhoz, tartsd felé a kezed. Ha hozzáér az orrával, adj neki a másik kezedből egy jutalomfalatot. (Darabold fel neki, ha túl nagy, hogy sok legyen belőle, tartsd be az adagolását.)Így kialakul köztetek a bizalom, később nem lesz benne félelem, ha közelítsz felé. Ha nem rántja el a fejét, miután hozzád ért, lassan megsimogathatod, ezzel később kiválthatod a jutalomfalatot. Mindig hagyd, hogy először ő érjen hozzád, és ne tegyél hirtelen mozdulatokat. Szerintem 1-2 hét alatt megtanulja, hogy jó fej vagy, nem kell tőled félni.
2013. szept. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mondhatsz mellé egy parancsszót is, pl. "ide", "lábhoz", stb. A parancsszót tisztán ejtsd és ne ismételgesd, pl. "ide.. ide.. ide..", mert akkor azt fogja hinni, hogy az egész egy parancsszó. Ha először nem akar odamenni, mutasd fel a jutalomfalatot, ha nagyon fél, akkor csak az íze végett adj neki egyet, hogy tudja, ezért érdemes szót fogadni. De legyél vele következetes, és ne elégedj meg félmegoldásokkal. Valamint ne babusgasd agyon, mert az a másik véglet lesz.
2013. szept. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

5 napja van nálad? Türelem. Hozzám egy 8 hónapos kennellakó került.Semmi jelzésre, pisszenésre nem reagált, mert nem tudta, hogy az ilyen jelzéssel történni fog valami. Most, a második hónap végén kezd valóban felszabadult kutya módjára viselkedni. Pedig lakásban, együtt élünk. És egész nap szinte vele vagyok.

Ne erőltess rá semmit. Néha hívhatod magadhoz, akkor juti, vagy az étel. Máskor várd ki , hogy ő menjen oda hozzád. Amikor felé mész, guggolj le egy bizonyos távolságban.

Próbáld ki a klikkert. Ha nem tart a hangjától, amikor adsz neki jutalom falatot, egyet klikkelsz előtte. Meglátod, hamarosan maga megy hozzád, akkor is jelezz a klikkerrel és úgy adj jutit.

Kölyköt a pocakján keresztül lehet igazán megfogni :))

2013. szept. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen 5 napja. Amiket eddig írtatok az mind megvan a klikkeren gondolkodom csak eddig nem vágtam beled mivel eddig még nem képeztem kutyát így és bizonytalan vagyok a módszerrel kapcsolatban és van hozzá egy bizonytalan kutyám :). Igazából ez a tökmag gyorsabban oldódik mint számítottam rá. Pusztán azért öntött el a kétségbeesés mert éppen az imént olvastam valahol, hogy a kutya 12 hetes koráig a legérzékenyebb és ha ilyenkor csak rossz ingerek érik sosem lesz belőle normális kutya. Amit saját fejjel nem így gondolok, de mégis...
2013. szept. 11. 14:31
 5/12 anonim ***** válasza:
Tudnának mesélni az ismerőseim, hogy az én huskym milyen rettegős volt, mikor hozzámkerült. Semmit nem akart, csak szökni tőlem, félt mindentől: a hangoktól, az érintéstől, a közeledéstől, más kutyáktól és emberektől. Ma meg ő a legnagyobb köcsög (jó értelemben:D), más kutyákkal egész domináns lett, balhéba sosem megy bele, minden és mindenki érdekli. Pedig ő másfél évesen került hozzám. Nyugalom és türelem. Hagyj neki időt, míg felfogja, hogy tőled nem éri rossz. Nem szabad a bizalmat sürgetni és erőltetni.
2013. szept. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem szabad. Csupán megnyugtatás vártam mivel sokan ijesztgetnek az ismerőseim közül azzal, hogy belőle sosem lesz igazi kutya. De így már, hogy többek tapasztalatait is elolvastam kezdek lenyugodni. Én csak normális és boldog életet szeretnék neki mert az a legnagyobb örömöm jelenleg, amikor épp egy icipici lépést haladtunk afelé, hogy bízik bennem.
2013. szept. 11. 15:21
 7/12 anonim ***** válasza:
Kispalikee, és milyen módszerekkel oldtad fel a félelmeit? :) Érdekelne, ha leírnád.
2013. szept. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Vittem őt mindenhova, ahova csak tudtam, nem tartottam burokban, a hozzmkerülése után 3 nappal elvittem egy lovas felvonulásra. Igyekeztem végig nyugodt és határozott maradni, a félelméről nem tudomást venni. És persze építettem folyamatosan a kapcsolatunkat, tanítottam őt, rengeteget sétált velem pórázon, megmutattam neki, mit szabad és mit nem. Aztán elmentünk kutyasuliba, ahol rájött, hogy más kutyáktól és emberektől sem kell félni, bár ha lett volna a közelünkben kutyás park, ahova napi rendszerességgel kijárunk, ott is megoldható lett volna. Emberekkel a mai napig nem haverkodik, nem fél, csak egyszerűen közömbös velük, amit nem is bánok. Ha a mai tudásommal kerülne hozzám, még hamarabb tudnám őt oldani.
2013. szept. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az előzőnél azt írtam, hogy mindenki érdekli, ezt javítanám: addig érdekli, amíg azt hiszi, hogy van nála kaja. Ha már simogatni akarják, megy tovább:D
2013. szept. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Köszi, hasznos volt, hasonló cipőben járok. :) És ha mondjuk megriadt egy helyezettől az utcán vagy máshol és megfutamodott, csak húztad tovább, vagy ezt hogyan lehet kezelni? :)
2013. szept. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!