Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Rossz gazdi vagyok?

Rossz gazdi vagyok?

Figyelt kérdés

Van 2 jópofa kis tengerimalacom, nagyon szépek, nagyon szeretem őket. Mostanában mégse szoktam velük sokat foglalkozni, ennek pedig az az oka, hogy szerintem ők nem szeretnek, és nem akarják, hogy foglalkozzam velük.

Régen beugráltak az ölembe, tehát nem félnek tőlem, bíznak bennem. De mindig csak akkor jöttek/jönnek hozzám, ha volt/van nálam étel. Mostanra kicsit meg is híztak, lehet, hogy azért nem ugrálnak már az ölembe. De ha meg akarom simogatni őket, mindig elmennek. Ha kiveszem őket, akárhová is teszem őket, mindig nyílegyenesen visszamennek a ketrecükbe - már ah nincs nálam étel. Nem félnek, csak nem szeretnének kint lenni.

Nem akarom rájuk erőltetni magam, látom,h nem élvezik a simit, de közben mégis van bennem egy kis lelkiismeret-furdalás.



2014. jún. 16. 12:07
 1/3 anonim ***** válasza:
A malacka nem macska :) Persze ha kiveszed akkor örül a siminek, de önmagától nem fog belemászni az öledbe (hacsak nem valami extra különleges egyed). Szerintem nyugodtan vedd ki őket, meg mászkáljanak a szobában. Legyél benn te is velük, majd megszokják, hogy jó odakinn akkor is, ha te ott vagy :)
2014. jún. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ez az, h még csak nem si hagyják a simit ha nincs kaja. Szép komótosan bevonulnak a a házukba :(
2014. jún. 16. 12:42
 3/3 anonim ***** válasza:
Az enyémek sem igénylik igazán a szeretgetést. Egymással szeretnek lenni, de én nem is várom el tőlük, hogy rajongva imádjanak és folyton rajtam csüngjenek. Elég nekem annyi, hogy megismernek, néha szót fogadnak, ha megkérem őket valamire és elveszik az ételt kézből. Nem én vagyok számukra a társ, csak a kiszolgáló személyzet és ez így is van jól. Ha rám jön a szeretet roham kiveszem valamelyiket megsimizem, megdögönyözöm, és visszateszem a barátaihoz.
2014. jún. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!