Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyibe kerülne egy törpenyus...

Mennyibe kerülne egy törpenyuszi? És neki kell oltás?

Figyelt kérdés

Szülinapomra azt szeretnék és érdekelne mennyibe kerül. Úgy a ketreccel, nyúl, (ha kell akkor) az oltás(ok), meg minden egyéb.

Meg milyen oltás kell neki? És mi kell a tartásához, már úgy értem, hogy ketrec,stb. Mi kell?

Légyszi normális válaszokat mert nekem ez nagyon fontos, mert a szüleim veszik meg de nekem kell ellátni a zsebpénzemből és légyszi segítsetek!


2014. jún. 19. 20:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nyuszit tenyésztőtől érdeme venni, ott általában 6-8 hetes koruktól hozhatóak el oltva. Igen kell oltás. Két veszélyes betegségük ellen: a myxsomatosis és az RHD (vérzéses tüdőgyulladás) ellen. RHD ellen félévente, myxomatosis ellen évente kell. Az oltásaik ára állatorvosonként változó: van ahol 1.000, de van ahol akár 6.000 Ft is lehet a két oltás egyben! Az oltást mindenképpen egzotikus végzettségű állatorvossal kell beadatni, mivel a hozzájuk értő állatorvos ő (vagyis ha bármi baja van, akkor is egzotikus végzettségű orvoshoz fordulj!). Én 120-as ketrecet ajánlok nyuszihoz, de a 100-as is megteszi. Újan 15.000 és 30.000 Ft között mozog az áruk. Használtan már 10.000 Ft-ért is tudsz venni egy százast, sőt...nekem szerencsém is volt szerintem: egy alig használt 120-ast tudtam venni felszereléssel 7.000 Ft-ért! ;) Az itató legyen golyós vagy rugós, 250-600 ml-es. Ez 600-2.000 Ft-ba kerülhet. Két etetőtál kell, lehetőleg porcelán vagy króm. Egy darab etetőtál kb. 4-800 Ft. Vehetsz a nyuszinak szénarácsot (pár ezer forint) is. Házikót is lehet venni 400-1.000 Ft-ért. Több mindent nincs értelme belezsúfolni a ketrecbe. Azt tartsd szem előtt, hogy a nyuszinak sokat kell a ketrecen kívül is lennie, ezért lehetőleg azt a szobát, ahol a nyuszi fog lakni kábelmentesíteni kell. A nyuszi ára fajtától és nemtől függően változó lehet. 5.000-9.000 forintot számolj rá. Alá nagy szemű pormentes faforgácsot vagy pelletet rakhatsz. Általában 30 liter forgács 300-400 Ft, a pelletből ugyan ennyi kg-ban úgy 1.000 Ft, de mindkettő változó. Ez állandó kiadás lesz. A széna legyen jó minőségű, réti széna. A széna ára nagyon változó. 30 liter ára 400-800 Ft között van. Ez is állandó kiadás és nem kevés kell belőle, mindig kell a nyuszi előtt lennie. A táp mindenképpen legyen Versele Laga cuni classic. Egy 500 grammos kiszerelés ebből 300 Ft szokott lenni, de szerintem van ahol jóval drágábban árulják... Ha ilyet nem találnál bármelyik másik Versele Laga nyúltáp megfelel, végső esetben Halyvood tápot vegyetek. Ugye ez is állandó kiadás. Zöldségeket és gyümölcsöket 3 hónapos kora után kaphat. Pontos árat nem tudok mondani ebből a szempontból, minden zöldség-gyümölcs ára változó. Ez is állandó kiadás lenne. remélem mindent le tudtam írni. ;) Ha kérdésed van írj és mielőtt beszerzed a nyuszit olvasd át Dr. Jekkel Gabriella Törpenyúl Oldal nevű weboldalát is!

2014. jún. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az első nagyon jól leírta, egyedül a forgáccsal nem értek egyet, nem kell alá semmi. Elég a sarokwcbe pelletet tenni, sokkal könnyebb tisztán tartani, és nem a pisis forgácsban fekszik a nyuszi. Tápból én ancuni completet veszem, ez nem a legolcsóbb, de nagyon kevés kell belőle.
2014. jún. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

a sarokvécébe tudsz venni direkt nyuszilamot is, ami teljesen szagtalanítja a pisit is.

mi ilyet használunk, tényleg semmi szag ( a forgácsnál azért volt szag, még ha minden nap pucoltam is a wc-jét)

[link]

2014. jún. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem ajánlom ezt az almoz, amit a hármas linkelt, mert megeheti a nyuszi. A fapellet viszont nem tartalmaz káros anyagot.
2014. jún. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem eszi meg. A miénknek ez van és nem eszi meg (3-as voltam)
2014. jún. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!