Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Könnyebb egy hörcsögöt gondozn...

Könnyebb egy hörcsögöt gondozni, mint egy nyulat?

Figyelt kérdés
Egy hete meghalt a macskám, sok évig velem volt, és nagyon hiányzik, hogy mellettem egy kisállat, akit gondozhatok. Később szeretnék majd megint egy macskát, de most még nem, mert csak az előzőre emlékeztetni. Arra gondoltam, hogy most egy ideig más állatot kéne örökbe fogadnom, de nem tudom, hogy nyulat vagy hörcsögöt vegyek. Egyszer volt már nyulam, de visszavittem, mert nehéznek találtam a gondozását. Nem családi házban laktunk, így naponta kellett vele az utcára kimenni sétálni, rengeteg mocskol, nagyon gyakran kell az almát cserélni, az ételben is válogatós. A macskámmal nem ilyen gond, csak etetni kellett, a sétáltatást elvégezte egyedül, nem kellett neki kíséret, mert mindig visszajött, és a dolgát is olyankor végezte el, így takarítani se kellett utána. Egy hörcsögöt mennyivel nehezebb gondozni? Tudom, hogy eleinte harapós, de milyen gyakran kell utána takarítani, az etetése mennyire nehéz? Sajnos a tanulás miatt nem tudok sokat foglalkozni vele minden nap, de nagyon szeretnék megint egy állatot. Vagy egy ugróegér milyen? Kutyát abszolút nem akarok, sose szerettem őket. Most nagyon a hörcsög felé hajlok, de mielőtt vennék, szeretnék kérni pár tapasztalatot a tartásával kapcsolatban olyantól, aki már jártas benne.

2014. jún. 21. 04:39
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
A hörcsög gondozása a nyúlhoz képest lótúró. Minden nap kicserėled vizét és az ételét plussz fél óra játék, gondozásm heti egyszer alomcsere. Azt javaslom, hogy dzsungariari töfpehörit vegyél(szigorúan csak egyet) és bátmi kérdésed van nyugottan fordulj hozzám!
2015. máj. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!