Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit csináljak ha megy a...

Mit csináljak ha megy a nyuszim hasa?

Figyelt kérdés

Igazából nem tudom hogy a hasa megy-e, de a szőre elég piszkos, szaros (bocsi a kifejezésért). Amikor nincs a ketrecébe csak szilárd bogyókat szokott elejteni agy néha sok összetapadtat. A kedve jó van étvágya, szóval nem látszik rajta hogy beteg lenne, de azért aggódok. Légyszi adjatok gyors választ, mert szerdán elutazom és addig ki szeretném deríteni, hogy mi van vele.

Bocsi, hogy hosszú voltam, előre is köszi a válaszokat.



2014. jún. 29. 22:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Mióta van ilyen probléma? Milyen zöldséget adsz neki? Kipróbáltál mostanában valami újat?


Az összetapadttal nem kéne találkoznod, azt meg kéne ennie, hiszen az vitaminforrás számára, úgyhogy kevesebb táp vagy zöldség, több széna!

2014. jún. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

kb 1-2 hónapja, de mivel van étvágya meg jókedvű ezért nem annyira foglalkoztam vele. Zöldséget ez miatt elég ritkán adok. Szénája mindig van, de nem annyira eszi. Vize is van és tápot hát azt sokat kap így is kevésli :D. naponta 2-szer 1 marék. Abból vegyek vissza és próbáljam meg rászoktatni a szénára?

Azt még elfelejtettem, hogy 2 éves.:)

2014. jún. 29. 22:51
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

A tápot hanyagold egy kicsit, addig biztos, amíg megy a hasa. Naponta két marék szerintem sok neki. Én az enyémnek napi egyszer adok akkor is két evőkanállal. A nyuszi fő tápláléka a széna, így azt kell ennie egész nap, mert abban vannak a számára fontos vitaminok. Semmi baja nem lesz, ha egy kicsit elhagyod a tápot. Ha nem javul, mielőtt elmész, vidd el orvoshoz! Ha már két hónapja megy a hasa, lehet én elvinném holnap, már így is túl sokat vártál vele!


Mindenesetre diéta. hidd el, tápot sose tudnál eleget adni, úgyhogy ne hagyd, hogy meghasson!

2014. jún. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a gyors választ. Lehet hogy az lesz a legjobb ha holnap elmegyek vele az állatorvoshoz, mert akkor tudok teljesen megnyugodni.:)
2014. jún. 29. 23:14
 5/8 anonim ***** válasza:

Persze, ő csak jobban ért hozzá :)

Azért remélem csak annyi a baj, amit írtam, semmi komoly!

2014. jún. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az még fontos lenne, hogy nyúlhoz értő dokihoz vidd, mert némelyik állatorvos sajnos többet árt, mint használ..budapesti vagy?
2014. jún. 30. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
pécsi vagyok és igyekszem olyanhoz vinni:)
2014. jún. 30. 00:21
 8/8 anonim ***** válasza:
vidd a Kék Kereszt állatorvosi rendelőbe, ott értenek a nyulakhoz, és kedvesek is.
2014. júl. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!