Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kisállat kereskedésből nyúl?

Kisállat kereskedésből nyúl?

Figyelt kérdés

Itt mindenki írja, hogy tenyésztőtől vegyünk, de én szívesebben "mentenék ki" kisállat kereskedésből nyulat, mint hogy tenyésztőtől (ahol amúgy is jó neki)


Valószínű azért gondolom így, mert tenyésztőtől vettem egy hörcsögöt és figyelmetlen voltam és nem tudtam melyik növény mérgező és kerek perec megmérgeztem szegénykét! Kérlek NE írjátok, hogy nem való nekem állat, mert 1-2 hónappal az új kisállat előtt elkezdtem nézegetni, de bevallom ilyen téren nem néztem utána. Ezek után mindenképpen jobban tájékozódom! És ezért bűntudatom lett. Ezért valahogy jobbnak látom kereskedésből hozni, mert azoknak nem lehet valami jó soruk ott tízen-húszan összezsúfolva...



2014. júl. 1. 20:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Én is kisállat kereskedésből vásárolnék nyulat. Figyelj oda az étkezésére, és ugyanolyan életet tud élni, mint a tenyésztőtől vásárolt tapsifüles.
2014. júl. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

csak az a baj, hogy a kisállat kereskedésbe új nyúl fog a helyére kerülni, és nem lehet az összeset kimenteni.

és a kereskedéses nyulaknál nagyon gyakori a fogprobléma, meg akár milyen másik betegségre való hajlam, mert nem figyelnek a vérvonalakra, meg ilyenek.


a kereskedés nagyon lutri, válassz inkább tenyésztőt.

2014. júl. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. júl. 1. 20:58
 4/8 anonim válasza:
En a tenerimalacomat allatkereskedesbe vettem semmk baj nem volt vele 1 bo evet kibirt aztan eltavozott kozulunk. :( utana vettunk egy nyuszit de ezt mar "tenyesztotol" es o meg most is el de mar elajandekoztuk mert mar nem volt idonk foglalkozni vele :/
2014. júl. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nos nyulat egyáltalán nem ajánlatos ott venni, a következő probléma miatt: mivel szaporítók viszik oda az általuk szaporított nyulakat. Ezek a szaporítók általában kosorrúakat és állófülűeket is párosítanak, így a tőlük születő kicsiknek hatalmas esélyük van arra, hogy komoly fogproblémáik lesznek nagyobb korukban, amiken általában csak az elaltatás tud segíteni (vagyis nem szenved tovább a nyuszi). :( Szóval én mindenképpen tenyésztőt javasolok, de ott is érdemes odafigyelni: oltva vannak e a tenyésznyulai, hány almot hoz le egy évben egy anyától stb.!

2014. júl. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szép gondolat, hogy mentsünk meg egy olyan állatot, aki hátrányosabb helyzetből indul a tenyészetből származó társai mellett.

Nekünk tenyészetből van nyuszink, mert biztosra akartunk menni, hogy azt kapjuk amit vesszünk. Sajnos vannak olyan negatív tapasztalatok is, hogy nem is törpenyúl volt a kis cukiság, hanem egy jól megtermett házinyúl lett belőle... Illetve honnan fogod tudni, hogy az a nyuszika nem egy állófülű és egy lógófülű szaporításából született? Amit nem is lenne szabad megengedni, mert fogproblémákhoz vezet? Tenyésztőnél láthatod a szülőket is. Én nem mertem volna megkockáztatni, hogy "selejtet" veszek, nekem ő az első háziállatom, a szívem szakadt volna meg, ha kiderül, hogy javíthatatlan gond van...

2014. júl. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

ha már "kimenteni" szeretnél,akkor javaslom ezt:

[link]

2014. júl. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én pedig ezt:


[link]


Illetve a torpenyul.hu oldalon is sok örökbefogadható nyuszi vár a gazdijára :(

2014. júl. 25. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!