Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vegyek hörim mellé társat?

Vegyek hörim mellé társat?

Figyelt kérdés
Fél év körüli, állítólag aranyhörcsög nőstényem elég kedvetlen lényecske, nem túl aktív éjszaka sem. Makk egészséges, és ez a tunyság nem csak ideiglenes állapot. Arra gondoltam, kerítenék neki egy társat.... hátha aktívabb lenne. Van esetleg ezzel kapcsolatban tapasztalatotok?

2014. júl. 2. 21:17
 1/8 anonim ***** válasza:
6%

Törpenyuszi? Egy ketrecbe is lehet őket tartani majd ha már összeszoktak (ketrecen kívül). Pár nap alatt csodálatos társak lehetnek ha semelyikőjük se "idegbeteg". Vagy bolond.. Mert van olyan, hogy egymásra támadnak. Jó állatkázást :)

Üdv: Egy nyuszi tartó

2014. júl. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

Szia!

Egyik hörcsögfajta sem igényli a fajtatársa társaságát, higgy nekem, rengeteg hörcsögtenyésztő ismerősöm is ezt mondja! Én, mint törpenyúl tenyésztő azt mondom nem jó ötlet nyulat és aranyhörcsögöt egy helyen tartani, még csak időlegesen sem! Szóval höri mellé nem kell társ és végképp nem törpenyúl.

2014. júl. 3. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A hörcsögök magányos állatok, ki is nyírhatják egymást. Egy törpenyúl társnak még viccnek is rossz, csak a méretkülönbséget nézve is....
2014. júl. 3. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2014. júl. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az ARANYHÖRCSÖG nem társas állat. Ahogy a dzsungáriai törpehörcsög sem.

A roborovszkii és a campbell törpehörcsög viszont kifejezetten társas állat.

Ha aranyhörcsögöd van semmiképp se tegyél mellé társat, mert megölik egymást.

(Az a nyulas videó helyes címet kapott. Mit ne csináljunk? Ne tartsunk együtt olyan állatokat, akik kinyírhatják egymást. Lehet, hogy mindjárt ráugrik megint a nyúl a hörire... Nah remek, hagyd csak őket együtt éjszakára.... Vagy amíg elmész... -.-)

2014. júl. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem régen 2 hörcsögöm volt egymás mellett, de nagyon nem szerették egymást..:/
2014. júl. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Semmiképp se. Ha különböző neműek akkor ontani fogják a kölyköket, ha azonos neműek, akkor kinyírják egymást. Ők magányos állatok, ha sokat foglalkozol velük, akkor nem lesz gond, lehet, hogy a tied eleve egy kicsit lusti természetű.
2014. júl. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Semmiképpen sem!

Egymásnak ugranának. Inkább Te foglalkozz vele sokat.

2014. júl. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!