Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Lehetséges, hogy a kb.3-4...

Kulacs kérdése:

Lehetséges, hogy a kb.3-4 hónapos hosszú szőrű (perui) tengerimalacom elbotlik a saját szőrében?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy hülyén hangzik elsőre, de mostanában, amikor ugrándozik és nagyon bemelegszik, akkor néha az oldalára esik és nem is azonnal tudja azonnal visszanyerni az egyensúlyát, hanem botladozik pár sort (eddig kétszer láttam ezt nála). A szőre már elég hosszú a hátsó felénél, túlnőtt rajta bőven. Olyan előfordulhat, hogy belegabalyodnak a lábai a szőrébe vagy hogy a bundája komolyabban zavarja a mozgásban? Most kezdett el neki hosszabbodni a szőre, lehet, hogy még nem szokta meg és csak ezért bénázik vagy esetleg lehet valami betegség tünete az egyensúlyzavar ilyen fiatal korban?
2014. júl. 4. 11:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Tenyésztőtől van, vagy kereskedés?


Lehet betegség is, lehet hogy csak botlik, de kétlem


Szerintem a biztonság kedvéért vidd el orvoshoz.

2014. júl. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ismerőstől kaptam, neki születtek kicsik, de ő nem kereskedésben vette őket. De azt hiszem, nincs baja, ma egész nap figyeltem, csak azért lehet ilyen kelekótya, mert kb. másfél hete kapott 'lakótársat', azóta be nem áll a szája, állandóan makog meg parádézik. Amit ma este lerendeztek azután nem csodálom ha helyből triplaszaltót vágna valamikor. Korábban volt már tengerimalacom, akinek pár évesen csúnya görcsös rángásai voltak és percekig feküdt tehetetlenül, ő hamar helyrejött, mikor elvittük orvoshoz, de elég szomorú meg ijesztő látvány volt, nem akartam, hogy valami ilyesmi megismétlődjön, de azt hiszem talán elhamarkodtam.
2014. júl. 4. 22:16
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem 2 peruim van ők sosem botladoznak szőrükben pedig hosszúra hagyom.
2014. júl. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!