Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Saját ló?! (Kérdésed túl...

Saját ló?! (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

A szüleim megígérték , hogy 16 évesen lehet egy saját pacim !

Természetesen nem várom el tőlük hogy a fenekem alá tolják a pénzt ! De még van hátra 3 év ! Iszonyatosan várom minden álmom teljesülne ! De van , hogy belegondolok , hogy ez mekkora felelősség :/ És félek mi lesz ha nem tudom őt eltartani :/ Szerintetek várjak még ezzel vagy 3 év múlva változni fog a helyzet ?


2014. máj. 24. 19:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Azt mondod 3 év múlva.Addig annyi minden változhat,rosszabbodhat,jobb lehet.Majd addigra kialakul hogy hogy lesz rá lehetőséged,és addig tanulgass a lovakról,olvass néhány könyvet hogy mire oda értek mindent tudj a pacikról;)
2014. máj. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Három év múlva sem fogod tudni eltartani, mert a szüleid fogják.

Egyébként az a jó és a normális, ha az ember előre aggódik. Én is sokat paráztam, mielőtt megvettem volna az első lovam, igaz, az anyagi felelősség is az én nyakamba szakadt. Amikor viszont már megvan a ló, nem kell parázni, mert ha történik valami, ígyis-úgyis el kell látni a lovat, nincs olyan, hogy nem, tehát sok gondolkoznivaló nincs rajta, max. azon, hogy honnan, miből teremti elő az ember a pénzt.

2014. máj. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
most van fél millió forintom plusz 3 év múlva az a célom , hogy meglegyen az 1 millió 500.e megy a lóba és az 1 oltás meg tartást én fizetem ! És 16 éves kóromba már lehet kisebb munkákat vállalni ! És leszarom , hogyha pakolni kell vagy valami de a lóért megteszem összeszedem a 20.000 a felét anyumék a másik felét habár nem tudom , hogy diákmunkára össze lehet-e gyűjteni 10.000 de akkor maj spórolok másból
2014. máj. 24. 20:46
 4/17 anonim ***** válasza:

2. először azt írod, jó, ha az ember előre aggódik, majd megcáfolod, hogy ha már megtörténik így is úgy is elkell látni csak nem tudni, hogy miből. xD Ha előre gondolkozol, akkor a bajra is gondolsz nem?:)

Egy komolyabb műtét milliós költség is lehet, amit nem olyan egyszerű az átlagnak előteremtenie pár óra/nap alatt.


Visszatérve, kérdező, nyugodj meg, 3 év alatt még bármi történhet, lehet nyertek a lottón. :) Hogy összelehet e szedni sz*ros tízezret havonta diákmunkával? Hogy a viharba ne lehetne. Kérdés, hogy mennyire vagy kitartó. A te korodban (7 évvel ezelőtt) diákmunkával havi 40et kényelmesen összeszedtem, na jó beismerem güriztem minden szabad hétvégémen :D, de nem is volt akkor se gondom. Szóval ess neki és sok sikert! ;)

2014. máj. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Egy lóért mindent megteszek !
2014. máj. 24. 22:20
 6/17 x) ***** válasza:
3 év múlva simán benne van az is, hogy már egyáltalán nem fognak érdekelni a lovak. Most jön az az időszak, amikor nagyon de nagyon megváltozol. Az érdeklődési köröd, a napirended, stb. Szóval elkezdesz felnőni. 16 évesen egy ló azért jócskán megnehezíti az életedet. Ez nem pénz kérdése, hanem idő és energia. Mert egy ló nem 3 évig lesz veled, hanem 20 évig. Majd érettségi, egyetem, munka mellett is lesz időd rá?
2014. máj. 24. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Félreértesz. Nem arról van szó, hogy nem tudni, miből lesz ellátva a ló, hanem arról, hogy mindegy, hogy miből és hogyan, de el lesz látva. Akkor már nem azon kell aggódni, hogy jajj, legyen-e lovam, el fogom-e tudni látni, jó döntés-e belevágni, mert amikor már megvan a ló és nem kérdés, el lesz látva. Hogy miből és hogyan, az engem nem érdekel, mert a ló bármi áron, de el lesz látva és kész.


Édes szívem, az a félmillió honnan lett, a nyuszi tojta? Gondolod, hogy 16 évesen ki fogod tudni fizetni a minimum havi 40-50 ezer forintot bértartásra a saját erődből, diákmunkából? :)

2014. máj. 25. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nálunk 20. E
2014. máj. 25. 09:09
 9/17 anonim ***** válasza:

Szerintem tök mindegy, honnan van fél milliója. Nem azért vagyunk itt hogy elszámoltassuk anyagilag... Nálam gyerekkoromban alakult ki a lóimádat, ami azóta sem múlt el :-) most tervezem a lóvásárlást ( 26/L ) és picit bánom is hogy ennyit halogattam, meg nem is :-D

A ló hatalmas felelősség, mindenképpen úgy vedd meg a lovat, hogy tudd onnanstól kezdve te gondoskodsz róla. Aki szereti a lovakat annak nem lehet teher ellátni és kielégíteni a szükségleteit. Ha bértartásba adod, akkor is attól függ hol laksz. Barátnőmék 30ért bértartják Szolnokon, Pesten 60-80.

2014. máj. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Akinek még nem volt lova általában azt felejti el, hogy a havi költségek nem merülnek ki a bértartás összegében. Lehet, hogy 20 ezer, de lehet, hogy nem jó a takarmány és külön kell venni, vagy kiegészítőre lesz szükség. Egy zsák táp legalább havi 5-6 ezer. Ahol 20 ezer a tartás, ott a körülmények sem lehetnek valami rózsásak, lehet, hogy ezzel-azzal be kell szállni, de lehet, hogy elsőre jnak tűnik, aztán méis hiányozni fog a jó minőségű pálya vagy akár csak a patamosó. A felszerelésekről sem szabad megfeledkezni, az cirka 100 ezer, minimálisan. Aztán ott van a körmlés/patkolás, amit szintén nem biztos, hogy megéri a legolcsóbban, 3000-ért megcsináltatni. Oltások, féreghajtások, betegségek, kezelések... Magyarán a tartásra még egy tízest rá lehet számolni, plusz tartaléknak legalább félmilliót.


Egyébként nem írta senki, hogy baj az, ha van félmilliója, de ne írja már, hogy ő tartaná el a lovát 16 évesen, mert amennyit 17 évesen gimi alatt keresni tud, abból nem fogja kifizetni a bértartás, az 100%. Szóval tessék elfogadni, hogy bizony anyuci-apuci pénztárcájából lesz a ló így vagy úgy.

2014. máj. 28. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!