Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Praktikák és tippek egy 5,5...

Praktikák és tippek egy 5,5 éves gyerek saját ágyba szoktatásához? Hosszú, kétségbeesett alaphelyzet.

Figyelt kérdés
Egyedül nevelem a lányom, születése óta együtt alszunk. Mióta ő van, nem volt párkapcsolatom, és egyszerűen nem volt okom külön ágyba tenni. Könnyebb volt esténként bedőlni vele az közös ágyba és elaludni, mint az altatással és éjjeli ébredésekkel bajlódni. Most úgy néz ki az esténk, hogy az ágyban mesélek neki egy fél órát, aztán beszélgetünk egy kicsit, összebújunk és ha én is álmos vagyok, együtt elalszunk, ha pedig még nem vagyok álmos, az ölembe veszem a laptopot, ő így is elalszik. Éjszaka nem kel fel, reggelig alszunk. Ez így nagyon kényelmes volt, amíg fel nem merült bennem az igény, hogy mással töltsem az éjszakát. Csakhogy most feltűnt egy férfi is a színen, akivel szeretnék előbb-utóbb összeköltözni, és addig is együtt tölteni vele egy-egy éjjelt. Próbáltam, hogy az esti altatás után én kiosonok a szobából az alvó lányom mellől, de rendszerint felébred egy órán belül. Ilyenkor megint ott kell lenni vele, amíg el nem alszik, mert nem tud egyedül elaludni, pedig próbáltam a kislámpa hangoskönyv kombót is, de vigasztalhatatlanul sír nélkülem. Altatás után megint kiosonok, és ha szerencsém van, alszik így 1-2 órát, de nem ritka az sem, hogy 10 perc múlva már megint hív. 2-3 ilyen éjszakai visszaaltatás után feladom, már én sem bírok ébren maradni mellette, hiszen ilyenkor 20 percet mozdulatlan csöndben kéne feküdnöm, és ezt késő éjjel már nehéz megtenni elbóbiskolás nélkül. Szóval az éjszakák vége rendszerint az, hogy én elalszom a lányom mellett, és a párommal együtt töltött időből nem lett semmi. A másik végkifejlet, hogy a lányom kerül a felnőttek ágyába, mert átvándorol, és én már annyira mélyen alszom, hogy nem tudok felkelni, hogy visszavigyem. Annyira szeretnék már nem vele aludni! És a második lépésben pedig annyira szeretnék nem bent maradni vele egészen addig, amíg el nem alszik! Alig várom, hogy az esti mese, összebújás és puszi után kijöhessek tőle, és utána ő magától elaludjon és végigaludja az éjszakát... Vajon hosszú út áll előttünk addig? Merre induljak? Segítsetek!
2014. ápr. 17. 08:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szia! Azt tudod tenni, hogy rászánsz pár napot a visszaszoktatásra. Beteszed az ágyába, amikor kijön visszaviszed, és így tovább. Nem magyarázkodsz, csak annyit mondasz, hogy szeretlek, de mindenki a saját ágyában alszik, ennyi. Valószínüleg 20-30x is eljátsza, de te legyél következetes, és mindig kísérd vissza az ágyába. Pár nap kell, de menni fog. Időzítsd hétvégére, vagy vegyél ki szabit, a lényeg, hogyh elkezded, akkor csináld végig.

Sok sikert!

2014. ápr. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Egy új, szép ágynemű, esetleg alvóka, mondjuk egy új maci aki vigyáz rá? Vagy az jutott még eszembe, hogy esetleg egy walkie talki, vagy bébiőr és akkor tudtok egymással beszélni, így talán megmarad a biztonságérzete. Amúgy nekem is 5,5 éves a nagyfiam. Ővele is el kell aludni a saját ágyában, aztán kijövök. Mindig ébred éjszaka, vagy vissza kell menni vele, vagy már azt veszem észre, hogy ott alszik mellettem, mert átjön magától. :) Én is örülnék, ha ottmaradna, de ő pl. azt mondja fél egyedül, pedig a kistesója is ott alszik vele (emeletes ágyuk van). Én most a walkie talkin gondolkodom.
2014. ápr. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ahogy az első is írja. 5.5 évesen nem olyan kicsi, meg kell érteni, hogy mindenkinek van saját ágya. Ezt addig tedd meg, amíg nem megy hozzátok más, jelen esetben egy férfi, hogy ne érezze magát kitúrva. Lefekteted az ágyába, simogatod, elbeszélgetsz vele és megmagyarázod, hogy mi és miért van. Sírni és hisztizni fog természetesen, hisz nem ezt szokta meg. De ha elég kitartó és következetes vagy pár éjszaka után megszokja, ha elég fáradt el fog ott is aludni.
2014. ápr. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Nekem még kicsi a lányom de szeretném a saját tapasztalatomból meríteni a tanácsomat, én a szüleim ágyában aludtam és kb. 6-7 éves koromtól magamtól feküdtem és aludtam a saját ágyamba, és így is egy szobában maradtunk a helyhiány miatt, de az a véleményem, hogy nem biztos annyira jó dolog erőltetni a külön alvást, legalább annyira kényelmetlen neki mint neked anyaként most az együtt alvás. Érzi, hogy egyedül neveled és szeretne a közeledben lenni amikor lehet, hamarosan eljön az idő amikor ő maga kéri, hogy már külön aludhasson. Értem én, hogy a külön ágy az egészséges, az elfogadott és most az új párod miatt jobb lenne, de nem tudnátok az együttléteket arra időzíteni amikor pl. oviban van? Én is együtt alszom a gyerekemmel és nem kényelmetlen a széles ágy miatt, viszont ennek köszönhetően észre veszem ha baj van pl. felébredtem már arra ha éjjel belázasodott. A szobát nem oszthatnátok ketté egy szekrénnyel, függönnyel? Akkor ott is maradhatnál és külön is lennétek valamennyire. Azért írom ezt mert nyilván oka van annak, hogy eddig együtt aludtatok, esetleg az éjszaka átalvásának egyik tényezője lehet a délutáni alvás kihagyása, hallottam már ilyenről is.
2014. ápr. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
egyszerűen szükségem van már egy kis privát szférára. napközben dolgozom, délután rohanok a lányomért az oviba, különórák, gyerekprogramok, miegymás, az esték lennének az egyetlenek, amikor végre egy kicsit magammal is foglalkozom. úgy érzem, hogy az elmúlt 5 évben egyszerűen mintha én magam nem is lettem volna jelen a saját életemben. mintha megszűntem volna. annyira vágyom már egy kis törődésre magammal szemben, mint éhező egy falat kenyérre. nem opció a közös szoba. és nem opció a magánélet ovi időben. és nagyon jó volt a lányomat a fókuszba helyezni az elmúlt években, hisze ennek volt itt az ideje, erről szól az első pár év, de az sem opció számomra, hogy még évekig ne lehessen legalább egy kis saját terem és időm. elég nagy már, hogy ez az igényem reális legyen. kicsit besokalltam. szeretem, és továbbra is megadok neki minden törődést, de az együtt alvásból elég.
2014. ápr. 17. 09:32
 6/13 anonim ***** válasza:
Értem, én azt tanácsolom, hogy egy csinos kényelmes ágy, ágynemű, plüss vagy baba, halvány fény, esetleg halk zene és határozottság, kitartás a részedről, akkor érzi, hogy el kell fogadni az új helyzetet és szerintem fontos kiemelni számára azt, hogy ő is már önállóbb az öltözéssel,evéssel, fürdéssel, így ennek is itt az ideje. Próbáld meggyőzni, mennyivel kényelmesebb így neki.
2014. ápr. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én még azt tanácsolnám, hogy csinálj neki kedvet az önálló ágyhoz: vegyetek együtt új ágyneműt, amit ő választ ki, plüss állatot, esetleg ha megoldható, ajánld fel, hogy így egy párszor ott aludhat egy barátnője stb.

És mindig mondd, hogy ez nem azért van mert már nem szereted, hanem ő már nagylány, ilyesmi. Legyél vele türelmes, és ígérd meg, ha hív, rögtön ott leszel.

Szerintem előbb az önálló alvást oldjátok meg, utána próbálkozz az önálló elalvással.

2014. ápr. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
20%
Hat nem lesz konnyu dolgod,az en lanyom pici kora ota egyedul alszik el kulon agyba,lassan 3 eves. Kb fel eve kapott uj agyat,nem tudtam hogy fog reagalni arra hogy lecsereljuk a kisagyat,de imadta elso pillanattol fogva.(hercegnos agynemu,parna) Megkerdeztem tole masodik nap hogy nem-e szeretne anyaval aludni,azt mondta nem,o a szobajaban alszik az o agyaban. Szoval vagy megleped egy uj aggyal,agynemuvel ha tudod mi a kedvence vagy egyutt kivalasztjatok. Menni fog csak sok turelem kell majd hozza. Ha 30x kijon majd egy ejjel akkor 31-edszer is vidd vissza mivel ha beadod a derekad tudni fogja hogy ha sokaig csinalja a kimaszkalast akkor ujra es ujra eleri majd amit akar.
2014. ápr. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

köszi, mindet bevetem majd. vettem egy natúr fa ágyat, és megbeszéltük, hogy azt festhet rá, amit csak akar. ettől egy kicsit kedvet kapott.

azt viszont nem tudom, hogy fogom megoldani, hogy az altatása közben ne aludjak be én is mellette... főleg ha ötödszörre altatom vissza hajnal kettőkor :(

2014. ápr. 17. 10:48
 10/13 anonim ***** válasza:
Ne altasd,fektesd le,ulj melle,olvas neki meset,puszi,jo ejt es mond el neki hogy o mar ugyes nagy lany es most mar egyedul is szepen el tud aludni,legyen egy mackoja az agyban amit magahoz olelhet. Kis feny es menj ki a szobajabol. Tuti szolni fog neked tobbszor is de a harmadik alkalommal hatarozotabban szolj ra hogy most mar alvas van. Menni fog :-)
2014. ápr. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!