Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért kakilnak büdöset a...

Miért kakilnak büdöset a patkányaim? Baj van az étrenddel?

Figyelt kérdés
Van két hím patkányom. Eddig nem vettem észre, hogy büdik lennének, de az utóbbi 3 hétben gyilkos szagot csinálnak. Nem a pisi, hanem a kakijuk nagyon büdi, konkrétan nem lehet a ketrec közelébe menni, mert hányingerem lesz. Néha találok egy-két "puhább" állagút is. Minden reggel össze kell szednem a kakikat, mert különben elviselhetetlen lenne. Patkánytápot, vizet néha egy kis almát, répát, cseresznyét kapnak, ezek közül okozhatja valamelyik?

#kaki #patkány #büdös #laborpatkány
2014. júl. 6. 15:53
 1/5 atika7 ***** válasza:
0%
tutti biztos.adj nekik enni rozsaszirmot,es itasd kolnivel,ha bevalik javaslom nekedis,hacsak a tied nem rozsaillatu
2014. júl. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Platypus ***** válasza:
100%
A cseresznye gyakran meghajtja az embert is, okozhat náluk is hasonlót. Léteznek jukkás tápok is, állítólag az is nagyban csökkenti a szagokat. Ha a patkánytáp fehérjetartalma magas, attól is hajlamosak büdösek lenni, de nem a végtermék, hanem a bőrük vesz fel egy kellemetlen szúrós szagot. A káposztától meg a vizeletük lesz kriminális.
2014. júl. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Cseresznyét nagyon ritkán és keveset kapnak, káposztát pedig soha. A kajájukban van jukka kivonat, de ettől még furcsa dolgokat tudnak produkálni. (nincs hasmenésük)

2014. júl. 6. 17:43
 4/5 anonim ***** válasza:
Az enyémek is tudnak olyat kiadni magukból, hogy kipusztulunk néha. Sőt, szellentenek is... Nem lehet, hogy a család valamely másik tagja ad nekik valamit, amiről te nem tudsz?
2014. júl. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem valószínű :)

Mindig én etetem őket és a tudtom nélkül nem adnak nekik semmit.

2014. júl. 8. 08:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!