Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyuszit megviseli a...

Törpenyuszit megviseli a költözés?

Figyelt kérdés
Kb. 8 hónapja van itt a törpenyulam és nagyjából 1 hónapon belül költöznék el itthonról, össze a barátommal. A kérdésem az, hogy megviseli a nyuszit a környezetváltozás és az, hogy az eddig megszokott 3 emberből csak 1 lesz vele +1 új?

2014. júl. 7. 20:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát ha téged szeretett a legjobban, vagyis te voltál az "igazi" gazdija akkor nem. De azért mond a barátodnak, hogy ő is foglalkozzon vele sokat. Ha viszont nem téged kedvelt legjobban, akkor viszont eléggé. Ha így van akkor ebben az egy hónapban mond a többieknek hogy ne foglalkozzanak vele annyit és te adj neki enni és inni és nagyon sokat foglalkozz vele. Így nem fogja nagyon megviselni. :)
2014. júl. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát enni, inni én adok neki meg ha dokihoz kellett menni, oda is én vittem stb., de napi 8 órát dolgozom, igy ebben az időben nem tudok vele lenni, mig a m8sik két ember nonstop otthon van vele, mert nem dolgoznak, igy szerintem nem hozzám kötődik a legjobban, mert skkal több időt tölt velük.
2014. júl. 8. 09:49
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

Mi már 2x költöztünk nyuszival. Végig én meg a párom voltunk vele, de egyáltalán nem viselte meg egyik költözés sem. Hozzáteszem azt is, hogy mindkét alkalommal kicsit nagyobb lakásba költöztünk, mint az előző volt, több helye lett a nappaliban szaladgálni. Napok alatt megszokott minden új helyet, és minden ment tovább. Mi ott voltunk vele végig.

Az első költözés után kb 2. nap már kifeküdt a szoba közepén, úgyhogy tudtuk, hogy ez nem lesz nagy ügy :D

A második alkalom kicsit húzósabb volt, mert nagyon el voltunk havazva, és több, mint 1 hétbe telt, mire kiürültek annyira a dobozok a nappaliból, hogy a nyuszit ki lehessen engedni, na, azt a részt ő is meg mi is rosszul viseltük.

Szóval azt tudom javasolni, hogy minél hamarabb tedd nyuszbiztossá a lakást, hogy felfedezhesse, és akkor nagyon hamar meg fogja szokni.

Nálunk a madarakkal volt nehezebb ügy, mert nekik meg kellett mindig mutatni, hogy hol a kalitkájuk, mert nem találták, és nem mertek sehova leszállni, csak repültek körbe-körbe, amíg a kimerültségtől lezuhantak :( De ők is megtanulták és megszokták 2 nap alatt.

2014. júl. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
59%
Az én nyuszim sokkal nyugodtabb lett az új helyen, egy hónap után már a kutyától se kap idegbajt, bár nem szeret kijönni a ketrecből. Egy órán keresztül is nyitva lehet az ajtó, max a fejét dugja ki.
2014. júl. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen a válaszokat. Remélem nálunk is ilyen könnyen fog menni a dolog és hamar megszokja majd új helyet :)
2014. júl. 8. 13:51
 6/8 anonim ***** válasza:
46%
Itt nem is a helyről van szó hanem a kötődésről. Emberekhez való kötődésüktől. Hallottam olyat, hogy a lány aki a nyuszi gazdija volt kb 2 év együttélés (mármint a nyuszival) után elment koleszba. A nyuszi állítólag tök depis lett és a lány szülei és testvére nem mertek hozzáérni se mert a nyuszi nem engedte nekik. Nem evett se ivott. A végén ebbe pusztult el. Szóval szerintem ez is nyuszifüggő. Sok szerencsét! :)
2014. júl. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Most komolyan miért lettem lepontozva, mert leírtam, hogy a nyuszimra milyen hatással volt a költözés?!?!
2014. júl. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én mindenkinek zöld kezet adtam. Am remélem én nyuszim nem lesz ilyen depis, de hallottam én is ilyen sztoriról. Gondoltam, veszek ki majd pár nap szabit is, h többet legyek otthon vele első napokban.
2014. júl. 14. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!