Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Jól etetem a tengerimalacaimat...

Jól etetem a tengerimalacaimat? Ha nem hogy kellene?

Figyelt kérdés
Reggel szoktak kapni fejenként 1 vastagabb szelet zöldséget,ugyanígy este is. 2-3 óra fele szoktak kapni zöldséget,ebből is 1 vastagabb szeletet fejenként.Ezután 4-5 óra fele kapnak füvet,tyúkhúrt,lucernát(szárítva).Cavia Complete tápot szoktak kapni reggel,este fogyástól függően.Természetesen víz,széna rendszeresen van elöttük!
2014. márc. 23. 20:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Túl sok a zöldség. Hiába van előttük a széna, ha tele a hasuk, nem kell nekik. Nem kell miden nap zöldség, akkor is csak olyan kevés, ami 20-30 perc alatt el is tűnik.

És az sem mindegy, mit kapnak zöldségként.

2014. márc. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja, és a széna azért nagyon fontos, mert ha túl keeset fogyasztanak, nem kopik a foguk, az pedig súlyos szövődményekkel járhat (a zöldség nem koptatja).
2014. márc. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Jó dolgokkal etetsz csak aránytalanul.Én így szoktam, és elvileg ez a szakemberek tanácsa is:

Reggel: 1-1 karika, szelet (nem nagy) zöldség, gyümölcs, általában 10 perc alatt elfogy.

Délután-kora este: Megint 1-1 vékonyka szelet zöldség, gyümölcs.

Este: 1-1 evőkanál Cavia Complete (+nálam Nature keverve) táp

Széna, víz mindig van előttük. A zöldség/gyümölcs inkább nasi, a tápanyagokat a széna és ez a fajta táp tökéletesen lefogja. Úgy gondolj a zöldség/gyümölcs adásra, mint a gyereknek a csokira. Nem adunk belőle egy egész táblát, naponta 2 kocka bőven elég. A fű, tyúkhúr stb. a zöldség/gyümölcs helyett legyen, nem mellette. Abban igaza van az első válaszolónak, hogyha túl sok mást adsz a lényeget (széna) nem fogják kellő mértékben enni, és ez rossz a fogaiknak, belüknek, és az emésztésüknek is. A még részletesebben érdekel a téma olvass utána a fajtamentés oldalán.

2014. márc. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
fajmentés bocsánat
2014. márc. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!