Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A csincsilla vagy a degu való...

A csincsilla vagy a degu való nekem?

Figyelt kérdés
Pár mondatot magamról:Sokáig szoktam fen lenni nyáron így nem a szobámba tartanám hogy tudjon szundikálni.Hősugárzóval melegíteném a ketrecet télen mert sajnos nincs konvektor abba a szobába amibe tartanám.Első 2 hónapban naponta 3-4 órát játszanák vele hogy kiismerjem utána visszavenném a babusgatást csak napi 1-1,5 játszanák vele.Szeretném megtanítani valamire pl:gyere,fel(a vállamra vagy a nyakamba).biztonságos szobában tartanám de csak 1-ben de vennék neki sok játékot hogy ne unjon rá a 20m2-s szobára.A játék mellett kiengedném amikor pl unatkozok,olvasok,netezek.Kb ennyi lenne és még az kérem vegyétek figyelembe hogy szeretnénk tőle aludni a házban szóval inkább nappal legyen aktív mert akkor elég ha lefárasztom és visszateszem a ketrecébe(ha egy kis "energiacsomót" lebírok fárasztani).
2014. júl. 25. 18:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem csincsilláim voltak, szóval őket ismerem. A csinesz éjszakai állat, de emiatt ne vesd el, lehet tőle aludni, max járkál meg rágcsál. Hangja nemigen van, csak egy sípoló játékra emlékeztető hangot ad ki néha. És az egyetlen szagtalan kisemlős. Ez azért fontos a lakásban tartás szempontjából. Hősugárzó nem kell neki, egy sólámpa elég a ketrec mellé. Okos állatkák, de öntörvényűek, szóval megtanulnak mutatványokat, de ha nincs kedvük, nem csinálják. Az enyéim mindig pontosan tudták, ha vissza kellett menni a ketrecbe, de előfordult, h negyedórát kergetőztünk, mire kegyeskedtek befáradni. Naponta 1-1,5 órát voltak kinn, nagyon nem volt játékuk, de imádtak a lábamon meg a karomon mászkálni. Pl feküdtem a földön, és felraktam a lábam a székre, akkor végigrohant rajta, leugrott a földre, és újra fel.

A tartásuk nem túl problémás, csak növényi kaját esznek, táp kell nekik, széna, és zöldség meg keményebb, esetleg aszalt gyümölcs, random, hogy mit esznek meg. Amit vegyél fontolóra, hogy min. 1m x 0.5m ketrec kell nekik, lehetőleg magas, és két állatkát kell venni, ha nem akarsz szaporulatot, akkor egyneműeket.

Az egyetlen, amiről nem tudtam a csinijeimet leszoktatni, az a kábelek elrágása. Szóval ha a csincsilla mellett döntesz, kábelcsatornákra lesz szükséged, és egy vezeték nélküli egérre a számítógéphez... Ja, és 10-12 évig élnek, úgy számolj.

2014. júl. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Első vok, annyit még, hogy azért kell kettesével tartani, mert az egyszem csini általában depressziós lesz.
2014. júl. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
kábel nem lesz csak konektor hála magamnak mert kis felfedező voltam 3 évesen.kb mennyibe fáj 1hónap?ha odádom neki a kedvenc..
2014. júl. 25. 19:59
 4/7 A kérdező kommentje:
kajáját akkor is makacs?vagy olyan mint 1 kutya:kajáért mindent.lehet adni neki minden gyümit?
2014. júl. 25. 20:02
 5/7 anonim ***** válasza:
Egy havi tartás: 1 kilós csincsillatáp (elég sokat szétszórnak belőle, azért fogy el), 2 cs. széna, 2 cs. forgács. Ez az alap. ez eddig kb. 2000 Ft. Én szórtam a ketrec aljába csutkaalmot, azzal két hetente kellett takarítani, elég volt 5-6 alkalomra. Gyümölcsből az almát ették az enyémek, a mazsolát szerették, de attól ment a hasuk (erre az egyre kell egyébként vigyázni, ne legyen hasmenése). Szerették a salátát, az egyik imádta az uborkát. Van amelyik szereti a répát, aszalt barackot, áfonyát, változó. Inkább macskatermészetűek, nem olyanok, mint a kutya. Ha valamihez nincs kedve, nincs az a csábító falat, amiért megcsinálja.
2014. júl. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem deguim vannak, nos ezek is éppen éjszakai állatkák. Azt pedig felejtsd el, hogy le fogod fárasztani, ez nem az az állat. Szerintem se ott tartsd őket ahol aludnál, mert hajnalban is képesek nekiállni kaparni, rágni, a rácsot pengetni (nálunk ezt imádják..) és persze a kis sípolós hangjukról ne is beszéljünk, ha valamitől megijednek, elég sokáig képesek visítani. Játszani nem igen fogsz tudni velük, tanítani sem nagyon lehet őket, annyira azért nem okosak. Babusgatni én is szeretem őket, de ők persze nincsenek oda ezért se. Le kellett tehát szoknom erről. Mi alomcserénél engedjük ki őket, de mindent, komolyan mindent képesek megkóstolni (még a falat is), szóval nagyon figyelj oda, mi az amit elérhetnek. Szeretnek ők is mászni (magasan lenni), rágcsálni, tehát a ketrecbe polcokat érdemes szerelni (fából persze), de nem kell feltétlenül olyan magas ketrec, mint a csincsillának. Mókuskerék is elengedhetetlen (nálunk legalábbis). Ja és szemetelnek is, kiszóródhat a forgács, az ürülék. Belőlük is legalább kettőt kell tartani, egyedül nem jó nekik.
2014. aug. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A csinem ,,csincsilla homok"- ban fürödnek, de csak kvarc mentes homok jó
2016. márc. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!