Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan neveljük a mezei nyulat?

Hogyan neveljük a mezei nyulat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A bátyám talált a lovardánk területén egy kicsi mezei nyulat, és felszedte, mert sok arrafelé a ragadozómadár, kutya, macska stb. Elég pici még, de a neten találtam egy cikket, ahol azt írják hogy azután mászik csak ki a fészekből hogy az anyja befejezte a szoptatást. Nyitva van a szeme, füle, szőrös, szóval szerintem nem annyira nagyon fiatal, de elég kicsi ahhoz képest hogy milyen hatalmasak a mezei nyulak. A tenyeremben elfér, és kicsi kezem van, lány vagyok.


A kérdés lényege hogy mit csináljunk vele? Volt itt egy nyúlketrec, abba most raktunk alulra forgácsot, és rá szalmát, így ha a szalma alá bebújik akkor jó kis kuckója van. Van neki vize, raktunk be füvet, szénát, zabot és pelletet (lótáp, zab helyett van) és a bátyám szerint két nap alatt fogyott is belőle egy pici.


Tudom hogy a természetes szelekció ellen van a megmentése, de olyan aranyos, hogy nem lehet kibírni hogy csináljunk vele valamit.


Előre is köszönöm a (normális) válaszokat!



2014. júl. 27. 17:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Jaj de cuki lehet!!! =:×
2014. júl. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
52%

Szia! A legtöbb talált vad nyuszi nem bírja a fogságot, nem is éli túl mind :( Apum is talált június közepén egyet, kb. akkora volt, mint a tiéd, 3 hét után sajnos meghalt, pedig már azt hittük, hogy már minden oké, de nem... :/ olvastam mindent ebben a témában hogy jó-e neki ilyen idős korban a fű, széna, vagy nem, foga még nem volt akkora, hogy füvet rágcsáljon, így azt mondták, hogy tápszerrel etessük. Macskatápszert nem kaptam, így maradt a babáknak való tápszer (0 hónapos kortól) cumisüvegből, 30-40 millilitert meg is ette, nagyon tetszett neki, követelte is :) A tehéntejet nem bírja, sokkal kisebb a tápértéke, mint a nyuszitejé...

Ketrecben csak nagyon kevés ideig tartsátok, nem bírja a bezártságot, legjobb lenne szerintem ha kint lenne a kertben (ha van), és ott legelészne, persze figyelni kell rá, nehogy történjen vele valami (kutya, macska stb.)

Nekem ez a tapasztalatom, biztos bele lehet kötni, csak leírtam :) Viszont mint ahogy írtam jó pár sorral feljebb, készülj fel minden jóra és rosszra. Itt, gyakorin is olvasgattam, más is járt így, hogy meghalt hirtelen a talált vadnyuszija :( Remélem a tiéd egészségesen fog felnőni, jó nyuszizást :)


19/L

2014. júl. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a 2. válaszolónak! Ennek már egész nagy fogacskái vannak, és már megvan két napja, szóval szerintem ha szopna még akkor már elpusztult volna. Nem tudjuk máshogy, mert nagyon nagy kertünk van amiben eltűnne, ráadásul oda bejárnak macskák. Itt a lovardában meg pláne veszélyben lenne. Majd megpróbálom kivinni valahogy de picit félek tőle hogy elszalad, és még olyan kis gyánoltalan. Egyébként ha majd erőre kap akkor természetesen el fogjuk engedni.
2014. júl. 27. 19:44
 4/4 anonim ***** válasza:

2. vagyok :)

Nekünk 5 macskánk van, sok a virág meg az olyan hely, ahol könnyen el lehet bújni, nagyon kellett rá figyelni. Vagy még tesóm ötlete volt az, hogy ezeréves járókát tett rá fejjel lefelé, így nem tudott elszökni, persze néha rágta volna ki, mert nem tetszett neki. De arra jó, hogy ha pár percre dolga van az embernek :) Ha kint van, nagyon figyeljetek rá :) (nálunk is egy macska nagyon támadta volna)

2014. júl. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!