Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » 2 hónapos nyuszi etetése,...

2 hónapos nyuszi etetése, segítenél?

Figyelt kérdés

Van egy 2 hónapos törpenyuszim. A tenyésztő táppal ellátva adta oda, 2 hétig csak azt ette, most már váltottunk versele laga cuni junio-ra (50-80g van a zacsin), mellé kap szénát és vizet. 1 hete szedtem neki lucernát, teljesen kiszárítottam ( 1-2 szálat már adtam neki próbából)... adhatok neki? meg saját szárítású füvet? Tudom, hogy nagyon érzékeny a nyuszik gyomra ezért félve adok neki bármit. Aszalt almát lehet? És almafaágat? A vitaminos szalmában voltak szárított almadarabok. És most szúrjatok le de párszor kapott kávéskanálnyi görögdinnyét... meg van őrülve az illatától, nem lehet enni a közelében.

Még amikor én kislány voltam volt nyuszink, de akkor nem tudtam ilyen szabályokról, kiskorától kapott minden, nem volt semmi baja... de nem törpe volt.

Normális stílusban megírt válaszokra lenne szükségem ha nem gond... nem oltásra.

Köszönöm előre is.


2014. aug. 10. 23:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Nyugodtan adhatsz neki de ne a kaja mellé kapjon széná, hanem a széna mellé kapja a kaját!! A fő tápláléka a széna, az mindig legyen előtte.
2014. aug. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Dinnyét még nem adnék neki, és tápból is mehet kevesebb (1-1 evőkanál), szena pedig korlátlan mennyiségben, de alapvetően nincs gond azzal, amit írtál. Látszik, hogy tényleg jót akarsz a nyuszinak, és utánanéztél. :)
2014. aug. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!