Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Néhány napja 6 hónapos babám...

Néhány napja 6 hónapos babám kanalas etetése komoly kihívás. Eddig ügyesen és szívesen evett kanállal. Miért lehet?

Figyelt kérdés

Nem kapott a napokban új ételeket, csak amiket eddig is szívesen megevett. Ha közelítek a szája felé a kanállal, már akkor nyafogni kezd. Gondoltam arra, hogy a kibújni készülő fogai miatt, de evés előtt nem sokkal bekenem Dologéllel és szilikonkanállal etetem, hogy ne bántsa az ínyét, igyekszem hozzá sem érni vele. Most úgy zajlik egy evés, hogy minden kanál után cumit adok a szájába...

Mégis a fogzás miatt lehet? Tanácstalan vagyok. Mit tegyek? (A tápszert cumisüvegből nyugodtan eszi.)


2013. okt. 25. 18:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a foga a ludas.

Nálunk ugyanígy kezdődött. 6 hónapos volt a lányom (tápszeres ő is), amikor egyik napról a másikra elutasította a kanalas ételt, pedig akkor már 2 étkezés is ki volt váltva.

Most 11 hónapos, és a napokban kezdett mérhető mennyiségeket enni újra! Eddig csak napi max. pár kiskanál étel csúszott le, a többi tápszer.

Nálunk biztosan a foga volt a ludas, mert az elmúlt 4 hónap alatt 6 foga bújt ki, szóval folyamatosan fogzott. Néhány napja törte át az ínyét a 6. fogacska, és lám, másnap már szépen eszegetett.

Nálunk sokáig eltartott ez az időszak, és sokszor már az őrület határán álltam, amikor etetni kellett. De azért minden nap megkínáltam. Ha nem kellett neki, akkor kapott tápszert. Gyakorlatilag csak azon élt az elmúlt pár hónapban.

De remélem, hogy most már egy ideig nyugi lesz és enni fog szépen.

2013. okt. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen válaszodat!

Nálunk is ki van váltva már a tízórai és az uzsonna és szintén egyik napról a másikra utasította el. Remélem, hogy a fogacskák (4 jön egyszerre) kibújása után ő is szívesen eszik újra kanállal. Nem könnyű időszak. Amúgy is elég pörgős baba a fiam, de most aztán... :-)

2013. okt. 26. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!