Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónapos kislányom etetése...

11 hónapos kislányom etetése katasztrofálissá vált, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Az etetőszékben fel áll(úgy, hogy be van kötve a biztonsági öv), felmászik az asztalra,alig tudok néhány falatot a szájába nyomni,még a pár falatnak a felét is visszaköpi,egyszerűen nincs türelme az evéshez.Még az a szerencse, hogy szopik,azt legalább nem utasítja el.Eddig sem evett túl nagy adagokat,de azért megevett mindent.Most a kenyéren és tejen kívül szinte semmit.A fogzás lehet az oka?Meddig tarthat ez az állapot?
2013. okt. 31. 11:00
 1/4 anonim ***** válasza:
32%
foglald le picit, nézegessetek könyvet, tologassatok autót közben, hogy egy helyben maradjon.
2013. okt. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk is hasonlóan alakult 1 éves korától az evés. Előtte egész szépen megette, amit kellett, azóta meg nem marad meg a székben, nem nyitja a száját, elfordul, minden más érdekli. Én nem is a fogával hoztam összefüggésbe, hanem inkább már nyitottabb mindenre, minden más érdekli, az evés uncsi...legalábbis úgy, hogy én kanalazok, ő meg csak ül. Így mindenféle figyelemeltereléssel próbálkozok, több kevesebb sikerrel, pl: bébiételes üvegen lévő dolgokat megnevezzük, mutatjuk. Van hogy engedem most már, hogy hozzon magával egy játékot az etetőszékbe (kisautó, kispalack). Vagy van, hogy kap ő is egy tányért/poharat és kanalat, és ő is kanalazhat, ő az én számba, én az övébe, és ilyenkor ő is nyitja a száját! :) Napi szinten probléma, hogy éppen mivel tereljem a figyelmét, hogy gyorsan be tudjuk kanalazni, amit kell. Amúgy a kanalazás sem szimpi már neki, rágni/harapni szeretne, így már kap ilyen dolgokat is. Ilyenkor elég csak egy kanál a kezébe, azzal bőven el van és persze azzal, hogy haraphat (pl: almakompót, banán, szőlő, főtt zöldségek, kifli feltétekkel).

Én is el voltam eleinte keseredve, de bizony mindig változik minden, hát most az étkezésben kell másra áttérni. Sok sikert!

2013. okt. 31. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 eszo ***** válasza:

kislányom nemsokára 11 hós lesz..ő is ezt csinálja az etetőszékben..mondjuk ő a babakocsiban is megunta már az ücsörgést..

ahogy belekerül a székbe és közelítek felé a kanállal,elkezdi dörzsölni a szemét,fülét, mindenét..belenyúl a kajába,keni a hajára é fordul ki a székből..

én mesenézéssel próbálom lekötni,meg 1-2 reklámra bebambul,olyankor gyorsan megtömöm :-)

én a mozgásfejlődéssel hozom összefüggésbe...lassan elindul magától, és most mindig állna,lépegetne..még ezt az 5 percet is nehezen viseli el ülve...

2013. okt. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én azt csináltam, hogy ő is kapott egy kanalat és evett egyedül is. Igen, egy idő után nincs türelmük hozzá, unják. Mire rájöttem, hogy mi a baj...! De a közös evés megoldotta a problémát. Vagy kiskanál a kezébe vagy csinálj neki apró falatkákat, amiket kézzel tud enni. Eleinte csak maszatolt a kanállal, próbálgatta, mire jó. Mostmár egyedül eszik (16 hós) kivéve a levest.

Szerintem szórakoztatni evé közben, játszani vele nem jó ötlet. Az étkezés az étkezés.

2013. okt. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!