Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacos gazdik! Tudom...

Tengerimalacos gazdik! Tudom hogy kell neki idő. De lenne pár kérdésem?

Figyelt kérdés
sziasztok, pár napja vettem egy féléves tengeri malacot.Azt hittem egy hét után jobb lesz a kedve, de még mindig nagyon fél és ( a saját kezűleg gyártott) dobozházában van egésznap.Enni is csak ugy eszik hogy amikor biztos benne hogy nincs ott senki kidugja a fejét gyorsan bevonszol magával egy kis alma darabot és ott eszi meg , Amikor megsimogatom vagy kiveszem nem mozdul .Tudom hogy párban szeretnek lenni és egyedül sosem lesz önmaga. De örülök hogy őt megengedték nekem a szüleim.Nagyon szeretni fogom őt és törödni vele, Csak kérdés hogy ő megfog engem szokni? lesz valaha boldog ?
2010. jan. 13. 20:22
 1/6 anonim válasza:

szia:)) nekem és tesómnak vagy 5-6évig volt malacunk bár kettő lány mert mondták hogy jobb kettő hogy ha egy van ne unatkozzon.

De ha egy akkor sokat figyelj rá és elkell kezdeni a legelső napoktól..szóval minél előbb foglalkozz vele és olvasom hogy igen:) simogasd jácc vele és majd megfog téged szokni igen:)) és mi malacain k is mindig mentek a sarokba enni még 1év után is:D ott szeretik úgylátszik

nagoyn vigyázz rá !!!

enyémek már nem élnek mert leélték az életüket...

egész hosszú idejig.

és igen lesz veled boldog csak MINDENNAP foglalkozz vele:)

milyen a malacod?:)

nekem aranyos kis vörös volt rövidszőrűű és olyan gyönyörű szeme volt meg a fülét még imádtam

kicsit elis szomorodtam

de szerintem vegyél hozzá még egyet:))) az is egy másik lehetséges megoldás

:) de ha nem akarod hogy kicsik szülessenek akkor két azonos neműt

2010. jan. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia

Nekem is volt malacom, sokáig kettő volt, de az egyik meghalt. Nem vettünk új párt neki, és nem volt semmi baja. Nem unatkozik ha foglalkoznak vele.

Szerintem először még hagyd benn a ketrecbe a malacot, és ott simogasd, ne vedd ki addig, amíg nem szokja meg az illatod, illetve a kezed közelségét, fel fog oldódni, csak idő kell neki.

Sok szerencsét hozzá.:)

ui: Egy tanács: Bárki bármit mond, adj a malackának vizet!(golyós itatóba)

2010. jan. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
egy pár hónapig még számíts rá, hogy félénk lesz! mellesleg nagyon rossz döntés volt, hogy csak egyedül tartod. a tengerimalac társas lény, egyedül nagyon nem lesz jó neki!
2010. jan. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A mi kismalacunk is nagyon félt eleinte, mindig a házában kucorgott és enni is csak akkor mert, ha senki nem volt jelen :). Két hétig hagytam, hogy a házából szimatoljon, barátkozzon a kezemmel, utána egyszer csak kivettem a házát és egy egész hétvégén így hagytam, közben rengetegszer elmentem csak úgy a ketrece mellett, hogy ezt is megszokja. Aztán benyúltam érte és naponta többször kivettem, simogattam, répával kínáltam, hogy a kezemet és a kivételt pozitívumként jegyezze meg. Hétfőn reggel visszatettem a házát, de ugyanúgy továbbra is naponta többször kivettem a malacot. Lassan annyira hozzászokott, hogy már gond nélkül kijön a házából, ha meghallja, hogy közeledek és már hangosan uizik :=)

Sok-sok türelem kell és a malacod meg fog téged is szokni.

2010. jan. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló a történet..

A lényeg hogy sokat törődj vele, de zt már tudod..Baszélj hozzá napont 10-15 percet, hogy szokja a hangodat, rakj be neki pl. egy hengert, amin kényelmesen át tud menni, ezt szokták szeretni, illetve más játékokat is tehetsz be neki.Vedd ki, simogasd, és közben is beszélhetsz hozzá.A tengerimalacok stresszkén élik meg a nagyobb változásokat, pl. költözés, új gazdi, tseóktól, szülőktől való elszakítás...tehát idő kell neki.Az is lehet, hogy eleve nem egy "bátor" fajta, hanem kicsit visszahúzódóbb.Adj még neki időt.Tartsd olyan helyen, ahol nem kell félnie, pl. a hirtelen mozdulatoktól.legyen búvóhelye!

2010. jan. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
adj neki időt!csinálj neki egy búvúhelyet
2010. jan. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!