Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért csinálja ezt a törpenyulam?

Miért csinálja ezt a törpenyulam?

Figyelt kérdés
Az 5 hónapos bak törpenyulam nagyon neveletlenül viselkedik, állandóan felugrál mindenre és odabogyózik/pisil. Nem tudom mit tegyek, "büntetésből" tegyem a ketrecébe? Nem tudom megnevelni, tudnátok segiteni? :( Mit kéne tennem, hogy mind ezt ne csinálja? :(

#rossz #neveletlen törpenyúl
2014. aug. 16. 21:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Igenis tudnak bosszút állni. A műtét után 3 napig nem evett abból, amit én adtam neki, csak akkor evett, ha a tesóm etette. Majd a varratszedésig minden alkalommal megbarapott, ha kiengedtem. Mást nem, csak engem. Ráadásul, ha a ketrechez mentem, a legtávolabbi sarokba ment, és hátat fordított nekem.

Aztán szépen lenyugodott.

De orvos (oltás) után mindig megsértődik 1-2 napra.

2014. aug. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Ohhh nagyszerű :) akkor megpróbálom majd jövőre, addig is minél többet leszek a nyuszimmal, hátha változik nála valami :) tudom, butaság, de van hogy reggel kiengedem a ketrecéből, és csak akkor megy vissza ha éhes/szomjas, mindig jámbor nyusziként ugrál, nagyokat szökken, imád ketrecen kívül tartózkodni a kis dilis :) mindig leheveredik valami hűvös helyen, és ott hűsöl, késő délután fele meg előbújik az ágyam alól és idejön hozzám és ilyen fél méter távolságra lefekszik kinyújtott hátsó lábakkal az egyik fal mellé, nem hülye a nyuszi, tudja az ablak alatt mindig jobb (természetesen nem kap huzatot :) ) aztán este meg szépen visszamegy a ketrecébe, és ezzel jelzi, hogy elfáradt és pihenni szeretne :) mondjuk este néha harapdálja a rácsokat, lehet kiakar jönni? vagy tán éhes? hiszen ott van előtte a kis táljába a kaja, vize is van bőven. Simogatást szeretne? Igaz, napközben nem nagyon szoktam játszani vele, csak egy ilyen fél órácskát, de azt se folyamatosan, csak épp akkor, ha időm engedi :( Mindig adok neki friss gyümölcsöt pl eper, alma stb. zöldséget is kap, de egy héten csak egyfajtát persze :) Nem szeretném ivartalanítani még, mert lehet, csak többet kéne vele foglalkoznom, sőt, biztosan! Szóval ez az én saram, és nem az övé :( De ha így se megy, akkor...ivartalanítom. :)
2014. aug. 18. 11:08
 13/16 anonim ***** válasza:
Ez egy jó ötlet. :)
2014. aug. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
jólvan ügyes leszel úgyis, úgyhogy ne izgulj. a nyuszik már csak ilyenek, zsivány kis rosszasságok, sok sok szeretettel! De sok mindent el lehet velük érni, csak tényleg foglalkozni kell velük.
2014. aug. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nekem reggelente rángatta a rácsait, hogy keljek már fel mellé én is, hajnali 5kor. Főleg, hogy még éhes is. Én úgy szoktattam le róla, hogy át tettem estére az etetést így reggel nem olyan sürgős neki a kijövetel. Igaz este nem örül neki amikor berakom a helyére, és egy kicsit rángatja de egy idő után abbahagyja. A tied is valószínűleg azért csinálja mert ki akar jönni, ha van előtte kaja akkor nem az éhséggel van baj. És amíg széna van előtte baj nem lehet.
2014. aug. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
:)
2014. aug. 19. 17:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!