Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyuszik gazdik! A nyuszim...

Törpenyuszik gazdik! A nyuszim nagyon rosszul van. Gyors segítség kéne! Mi lehet a gond? A többi lent.

Figyelt kérdés
A törpenyuszim (bak, 4, de pár nap múlva 5 hónapos) nagyon rosszul van. Az egész úgy kezdődött, hogy elutaztunk itthonról pár napra, addig az egyik közeli barátunk vigyázott az állatainkra (kutya, macska és a nyuszi). A nyuszimnak olyan golyós itatója van amit a boltba lehet venni. Nem tud belőle normálisan inni, tehát így nincs türelme olyan sokáig nyalogatni az itatóját, ezért meg kell neki nyomni, hogy menjen neki kicsit több víz. Ez mindig így van, mikor ott ácsorog az itatójánál akkor meg kell itatni. A barátunk ezt tudta és itatta is. Aznap mikor jöttünk haza akkor kérdezte, hogy bejöjjön-e még az állatokhoz és mi mondtuk, hogy már nem kell, estefele otthon vagyunk. Mikor hazaértünk és lepakoltunk mentem a nyuszit megetetni, de mikor odaértem a ketrecéhez szörnyű látvány fogadott. A nyuszi ki volt feküdve a ketrecben oldalra, a szeme nyitva és mikor hozzászóltam semmit nem reagált, elkezdtem kinyitni a ketrecét (olyankor berohan a szobájába és toppant egyet), de semmit nem reagált arra sem. Mikor jobban megnéztük láttuk, hogy még mozog az orra, nagyon lassan, de mozog. Akkor gyorsan bevittük (kint van egy nagy ketrece ami szúnyoghálós, igaz be lett már oltva ellene) és elkezdtük itatni (mert úgy gondoltuk, hogy kiszáradt, mert senki nem itatta) és nem igazán ivott, de pár óra elteltével már saját erővel képes volt tartani a fejét és mikor ivott is mikor nyomtuk neki az itatót. Később már nagyon lassan, de elkezdte rágcsálni a pitypang levelet (imádja) és az almát (azt is). Viszont közbe néha így leejtette a fejét és rángatózott, majd felemelte a fejét és nézett előre (végig csak előre nézett). Elmentünk aludni és megbeszéltük, hogy (hajnali 1-kor) óránként ránézünk. Óránként rá is néztünk és itattuk, de 4-5 környékén elaludtunk, reggel mikor felkeltünk ismét ugyan az a kép fogadott minket, mint tegnap, a nyuszi kifeküdve csukott szemmel, kicsit gyorsabb légzéssel fekszik. Az ürüléke (közbe volt, mi közbe itattuk 2 környékén) szilárd és semmi kivetni való nincs benne. Nem tudom mi lehet a baja, kezdek kételkedni abban, hogy tényleg ki van száradva... Ha valaki ezt tudja mi lehet és mit lehet ellene tenni, hogy életben maradjon és megírja, akkor azt előre is nagyon köszönöm!

2014. aug. 20. 09:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy ünnepnap van, de nincs véletlen ügyeletes állatorvos a környéken? Sürgősen el kellene vinni, biztosat csak orvos tud mondani!
2014. aug. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Már a hazajövetel napján orvoshoz kellett volna vinni. Ha egy nyuszi rosszul van, akkor nagyon-nagy baj van. Sürgősen ügyelet, vagy legalább egy telefon....
2014. aug. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat, de már mindegy... :c Nem hiszem, még nem ünnepnapkor is nagyon lassan fogadnak betegeket, órákat kell várni...
2014. aug. 20. 10:34
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha latjak, hogy "haldoklik" az allat nem fognak orakat varni!!! Ha szereted/szeretitek a nyuszit induljatok, ne hagyjatok tovabb szenvedni!
2014. aug. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hogy te mekkora ... vagy! Mi az hogy már mindegy?! Ha látják hogy haldoklik vagy ilyen rosszul van akkor nyilván hamarabb be engednek. Mi itt nem tudunk segíteni. Ha még nem halt meg, talán intézkedni kellene.
2014. aug. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem meghalt.

Kérdező! Sajnálom, de legközelebb ilyet tapasztaltok azonnal orvos, mert a nyuszik érzékenyek. A legkisebb gond nálunk azonnali orvosi segítséged igényel.....

2014. aug. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ilyenkor is van ügyelet..budapestiek vagytok??
2014. aug. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Gubbaszthat felfúvódástól is, fáj a hasa, bélcsavarodás, ilyenek jutnak eszembe. Én késlekedtem az állatorvoshoz menéshez anno, mikor hasonló helyzetben voltam, vasárnap reggel mégiscsak rohantunk volna az ügyeletre, de elkéstünk. Elpusztult a kicsikém, és örökre bánni fogom, mert az én hibámból pusztult el. Vidd el kérlek, hadd segítsenek azon a nyuszikán!!!
2014. aug. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Már ne is haragudj, de neked inkább nem kéne állatot tartanod. Mi az, hogy meg kellett nyomni az itatót? 6-800Ft egy rugó nélküli golyós itató, amiből simán tud inni, de ameddig kicsi volt az enyém, tettem be neki tálat is.

Lehet, hogy le leszek pontozva, de aki ennyire nem jön rá magától és még amikor a baj megvan is csak az időt húzza a net előtt, arra nem szabad élőlényt bízni. Próbálkozz inkább dísztárgyakkal, mert egy cserép muskátlit se adnék a kezedbe.

2014. szept. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 hosszúhajú ***** válasza:
mi van a nyuszival?
2014. szept. 21. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!