Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Pár napja vettünk két tengerim...

Pár napja vettünk két tengerimalacot (fiút és lányt), s azt vesszük észre, hogy amikor a fiú azt az udvarlásos "morgást" hallatja, akkor a lány olyan hangot ad ki, mintha félne. Előfordulhat, hogy a fiú neadjisten megerőszakolja?

Figyelt kérdés

#tengerimalac #párzási szokás #tengerimalacok párzási szokásai
2014. aug. 28. 03:16
 1/10 A kérdező kommentje:
Vagy az normális ha olyan pistyogó hangot ad ki? Élesebbet, mint általában... Attól tartunk hogy esetleg fél tőle, az állatkereskedésben ő volt az egyedüli kislány, 3 fiú volt körülötte... Nemtudom, a hímek mennyire agresszívek a nőstényekkel szemben... csak reméljük, hogy kicsi az esélye annak, hogy esetleg bánthatták őt és nem a félelem "beszél belőle" ilyenkor...
2014. aug. 28. 03:31
 2/10 anonim ***** válasza:
56%

Huhh

Őszinte leszek, nekem hörcsögben volt így, de mivel ugyanaz a kettő -mondhatni- vemhes lehet a lány.

A mi hörijeink remekül elvoltak, egyik napról a másikra azt láttam, hogy tiszta vörösek/sebesek voltak mindketten, szőrük hiányzott, egyből szétraktam, nem kellett pár nap, míg észrevettem, hogy dagi lett a hörcsögöm..

2014. aug. 28. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Persze. Szerintem már meg is tette, szóval készülj a kismalacokra, és/vagy a lány pusztulására.

Te ugyanaz vagy, akinek a fiú malaca csak gubbasztott a sarokban, ugye?

A kisállattartást is IQ-szinthez (és főleg EQ-szinthez) kellene kötni...

2014. aug. 28. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

első válaszolónak köszönöm az információt :)


másodiknak: nem, nem az vagyok. egyáltalán nem gubbaszt a sarokban, sőt, egyébként egész jól elvannak, futkároznak, együtt eszegetnek. nem értem, mire alapozod eme feltételezésed, hogy én vagyok az "akinek gubbaszt a sarokban". nem írtam egy szóval sem, hogy gubbaszt a sarokban. szóval, légy szíves, fogd vissza magad. nem véleményre voltam kíváncsi, hanem tapasztalatra. de azért köszönöm.

2014. aug. 28. 14:49
 5/10 A kérdező kommentje:
csak azon gondolkoztunk, hogy ez normális-e, hogy ilyen hangot ad ki, vagy csak ódzkodik, mert már terhes, vagy mert fél. ennyi.
2014. aug. 28. 14:50
 6/10 A kérdező kommentje:
ja, és még ezt muszáj kiírnom magamból: mielőtt a drága második válaszoló (ha már az IQ-ról papol) intelligens ember módjára ítélkezne, előrebocsátom, hogy kedden vásároltuk a malackákat, és már ma délután szétválasztottuk őket. arról meg, hogy az állatkereskedő nem választja szét nemek szerint, szerintem nem én tehetek.
2014. aug. 28. 16:36
 7/10 anonim ***** válasza:
68%
Állatkereskedésben még az egeret is összezárják a mókusokkal, aztán lesz ami lesz, elég szomorú..
2014. aug. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha egy kereskedésből lettek véve, akkor valszeg tesók --> vérfertőzés --> génhibás utód(ok) --> kipurcan(nak) születés után.

(ja és a malacok VEHMESEK, nem terhesek)

(és FIALNAK, nem pedig szülnek)


Ha a lány malac még ráadásul fiatal is, akkor nagy eséllyel belehal a fialásba.

2014. aug. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

ha már kötözködsz te is, akkor vemhes, nem vehmes :D

most komolyan, elnézést a rossz szóhasználatért, de mentségemre szóljon, hogy fontosabbnak tartottam azt, hogy gyorsan tanácsot kérjek, mint azt, hogy helyes szóhasználattal éljek, bocsánat. de szerintem azért így is rájöttetek, mire gondoltam.


különben meg, én azzal tisztában vagyok, hogy nagy valószínűséggel a lány VEMHES, csak arra voltam kíváncsi, hogy a fiú malac bánthatja-e/erőszakoskodhat-e vele (annak ellenére, hogy VEMHES - bár ez a kérdésben nem szerepelt, most már úgy érzem, nagy az esély rá), mert ilyenről sehol sem olvastam, ezért kérdeztem meg itt. mert azt értem, hogy a FIALÁS előtt el kell távolítani a hímet a nőstény közeléből, hogy az után ne "molesztálja". na de vemhesség alatt sem hagyja békén?

2014. aug. 29. 17:50
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez az ú.n. dominanciai vita. A pasi a főnök, és néha ezt vitatják meg.


Bármi kérdésed van írj nyugodtan

2014. okt. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!