Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy csináljam? Ötletek? Sürgős!

Hogy csináljam? Ötletek? Sürgős!

Figyelt kérdés

Van 2db aranyhörim,közülük az egyik szelíd(a fiú),de a lány nem.Szerintem az a baja hogy nagyon fél,ilyenkor harap(nem mindig).Ma felvettem 1 motoros bőrkesztyűt amit nem bír átharapni,hogy leteszteljem hogy amikor simizem(kesztyű nélkül akkor a fejét a kezem felé fordítja,és hogy harapni,vagy csak szagolni akar!nem akart harapni,csak szagolgatta!^^Szóval hogyan szoktassam kézhez?Használhatnék kesztyűt mivel kicsit be vagyok szarva,hogy ha valami nem tetszene mégsem megharapna!XD

Akkor ötletek?



2014. szept. 10. 19:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Írd be google-ba, hogy "hörcsög megszelídítése". Végtelen számú találatot fog kiadni, ami a segítségedre lesz. Én már egyszer írtam egy fél oldalas részletes leírást, de nem fogom minden nap ismét leírni a hasonló témájú kérdések miatt.


Viszont arra most felhívom a figyelmedet, hogy a hörcsögök magányos állatok! Ha együtt tartod a fiút meg a lányt (legyenek bármennyire is összeszokottak), egyszer csak azon kaphatod majd magadat, hogy az egyik megölte a másikat! Főleg, ha a nőstény harciasabb fajta. Ráadásul, mivel különböző neműekről van szó, szaporodni is fognak. Havonta 3-8 kishörcsögöt hova fogsz tenni? És azt tudod, hogy hogyan kell változtatni a nőstény étrendjén a vemhesség és a szoptatás alatt? Tudod, hány hét pihenésre van szüksége egy fialás után? Ugyanis ha nem pihenteted, hanem folyamatosan fial, rövid időn belül bele fog halni. És ha a fiú meg a lány testvérek, számíthatsz arra, hogy olyan vérfertőzött kishörcsögök fognak születni, akik életre képtelenek lesznek. Láttam már ilyet nem egyszer ismerősöknél (akik nem megfelelően tartottak hörcsögöt), és figyelmeztetlek: nem egy felemelő látvány, mikor 4 hetesen még csukva van a kishörcsög szeme, mert betegen születik. Az anyja viszont nem fogja a végtelenségig szoptatni, így ebbe bele fog halni a kicsi. A másik, hogy nem fognak majd járni tudni, hanem csak remegnek a sarokba, nem lesz csak 3 lábuk, stb. Szóval egy jó tanács: külön tartsd a nőstényt és a hímet!


Ha külön tartod őket (csak a kérdésedből és a magyarázatból nem derült ki), akkor tekintsd a fentieket tárgytalannak.

2014. szept. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
nyugi már!!külön vannak!már kicsit unom ezeket hogy vedd külön,amikor rohadtul külön vannak!Am meg lesznek kölykök,de azoknak a helye már biztos!ha meg nem akarsz válaszolni akkor nem kell!majd más ír!
2014. szept. 10. 19:54
 3/3 A kérdező kommentje:
Opsz..bocs nem olvastam végig!bocsi!Am köszi a választ!XD
2014. szept. 10. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!