Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ha lesz kopaszmalacom mire...

Ha lesz kopaszmalacom mire kell figyeljek? És igényes?

Figyelt kérdés
Szóval kell sétáltatni mennyit kell vele foglalkozni járkálhat e szabadon a lakásban stb stb köszi
2010. jan. 20. 16:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
16%

szerintem arra figyelj h bele ne hányj az akváriumába, vagy ketrecábe, vagy nem tudom miben tartod majd, mert ez egy annyira ronda állat hogy ihajj... megnéztem most a google-n, és... hát ilyet nem tartanék.


de ha neked tetszik akkor, szerintem simán járkálhat a lakásban, ha a hívásodra visszajön. nem tudom mennyire okos egy ilyen.

2010. jan. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sétáltatni (mármint lent) nem nagyon tudod majd. Ugyanis ha meleg van leéghet a bőre ha hideg van megfázik. Esetleg nyáron az árnyékba leviheted mikor nincs túl meleg (de ha tengerimalacot veszel akkor jobban tudod sétáltatni) A lakásban nyugodtan elengedheted valószínűleg sehova sem fog oda piszkítani,de azért ne az legyen hogy egy fél napot kint van. Kiveszed egy órácskára játszok vele aztán vissza a helyére. Csak az alapvető dolgokat követeli meg amit egy rágcsáló megkövetel. Legyen itatója,kis házikója amiben elbújhat ha akar. (Esetleg tányért is) Nem árt venni neki mókus kereket sem (forgót) hogy ha unatkozik akkor avval elvan. Vehetsz neki még vitaminos fogkoptatót is az is jó. Valamint a forgácsot hetente cseréld alatta (az egészet) a kakát meg a pisis forgácsot célszerű naponta - kétnaponta kivenni. Mivel állat vele is foglalkozni kell valamilyen szinten. Etetheted kézből is, kiveheted egy-egy órára had szaladgáljon, de vigyázz nehogy meglépjen a szekrény mögé amíg kicsi :) (Ha hozzá szoktatod hogy a tápos zacsit csörgeted akkor vissza jön mert azt hiszi adsz neki kaját én adni is szoktam olyankor)


Remélem tudtam segíteni!

2010. jan. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
játszol*
2010. jan. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%

Mőkuskerék nem kell neki, mert ez nem hörcsög, ügyetlen, veszélyes is lehet ránézve. Az első válasszal egyetértek abban, hogy fura gusztusod van: egy rendes malacot lehet simogatni és szép, aranyos, ez meg ronda.

A malac nem szobatiszta, tehát nem lehet sokáig kint hagyni, és összerágja a vezetékeket is, ezért folyamatosan felügyelni kell. A körmét óvatosan vágni. Szénát, zöldségeket kivéve k betűsök, mindig adni neki.

2010. jan. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Tényleg rágja a vezetéket?:O Az para hörcsök tönkrebaszta hűtőnket azóta anyám nem enged állatot a közelbe szegény bele is halt(mármint a höri) ha mondjuk megjövök sulibol ésleülök mondjuk gépezni vagy tanulok akkor kiengedhetem hogy ott sertepertéljen körölüttem? Nem szökik el vagy ilyenek? És akkora mint egy hörcsög vagy tengeri malac? Nemértem mit rondázzátok szerintem fura de a maga módján aranyos és fiú vagyok xD
2010. jan. 20. 20:07
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha tengerimalac, akkor nem lehet akkora, mint egy hörcsög!!! Ez elég egyértelmű. Semmiben nem különbözik a többi tengerimalactól, csak abban, hogy nincs szőre. Ugyanúgy kell gondozni, ápolni, törődni vele, mint bármelyik más tengerimalaccal. Arra kell figyelni, hogy a hidegebb hónapokban, amikor mondjuk a lakásban is hűvösebb van, melegen kell tartani a helyét, amit a legegyszerűbben egy infralámpával érhetsz el. Ilyen szempontból igényes. Figyelni kell, hogy ne fázzon meg. A 20 fok alatti hőmérsékleten már lakásban is fázhat. És nyáron pedig - mint egy előttem szóló már írta - ne vidd ki a tűző napra sem, mert leéghet a bőre.
2010. jan. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
őőő... jó köszi a válaszokat sokat eszik? És sok pénzbe kerül a gondozása? Sosem volt tengerimalacunk:D
2010. jan. 21. 09:20
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Többet eszik, mint egy hörcsög. Lényegesen többet, mivel sokkal nagyobb. Egy malac kb. 18-20 centi nagyságú. Tehát jóval nagyobb, mint a hörcsög. Az almot is gyakrabban kell alatta cserélni, mint egy hörcsögnél, mert többet pisil, nagyobbat kakil. Én naponta kiszedtem a pisis sarkát, és hetente egyszer teljesen kimostam a helyét. A hörcsögnél ritkábban teszem ezeket, mert nem piszkít annyit. A hörcsögnek naponta egyszer adok enni, mert annyi bőven elég neki és nem is fogyna el, ha többször etetném. Míg a tengerimalacnak naponta kétszer adtam enni, reggel és este, és volt, hogy nap közben is kapott füvet, lucernát. Széna mindig legyen előtte! Mindig! Víz is kell neki! Többet kell vele törődni, mint egy hörcsöggel. Azért hozom fel a hörcsögöt mindig, mert írtad, hogy hörcsögöd volt, és csak viszonyításképp. A tengerimalac igényli, hogy foglalkozzanak vele, simogassák. Míg a hörcsögön azt vettem észre, hogy jól elvan enélkül is. De azt is figyelembe kell venni, hogy a malac társas lény, nem úgy mint a hörcsög. Ezért célszerű lenne kettőt venni, mert egyedül könnyen depressziós lehet, rosszkedvű. Te nem tudod pótolni a fajtársát. Míg a hörcsög ugye a magányt szereti. A malac a társaságot. Egy malacnak a helyigénye 100x50 cm-s ketrec kell hogy legyen. Ebben ketten elférnek. Ennél ha lehet, ne legyen kisebb helyen. A körmét is vágni kell, ha már túl nagyra nőtt. Ha már ennyire ragaszkodsz a malachoz, javaslom, hogy ne kopasszal kezd, mert az kényesebb. Már így a hőmérsékleti viszonyokat nézve is.
2010. jan. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Értem köszi
2010. jan. 21. 11:29
 10/15 anonim ***** válasza:
85%
Nekünk NAGYON sokba jönnek a malackák. Igaz 4 'pára' van itthon, az egyiket orvoshoz is kell hordani, a kaja is drága(kb.:2 hetente), zöldség, gyümi napi szinten kell, aztán a széna, forgács (hetente), kb.:5000-7000 ft havonta!nekünk.....
2010. jan. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!