Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy tudnek tovabb lepni?...

Hogy tudnek tovabb lepni? Tudni kell rolam hogy az allatok a mindeneim, nagyon szeretem oket es megvisel ha rosszul bannak vele, rossz sorsuk van stb. Kepes vagyok egy pokot is megsajnalni, pedig irtozom toluk, szabadon engedem.

Figyelt kérdés

Volt egy csodaszep barna nyuszink,nagyon szerettuk de ido elott meghalt,hallottak napjan 2-3eve,sajnos latta mindenki hogy halt meg.

Majd 3eve meghalt az egyik Dzsungariai horcsogom nagyon szerettem,kis feher,neki is lattam ahogy meghalt a kezem kozott.Napokon-heteken keresztul rosszul voltam es nem tudtam aludni,de colt egy tesoja,majd tavaly sajnos o is meghalt,o mar megelte az idejet 3-3,5 evet.Neki vegig lattam,ahogy haldoklik,szenved majd meghalt.

Azota nem birok aludni,minden nap az eszembe jut es sirok rajta.

A takarojat megoriztem amiben elhunyt.



2014. szept. 22. 22:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az állatok rövidebb ideig élnek, mint mi és mindenkinek eljön az ideje egyszer. Ami igazán fontos, az az, hogy milyen életet élt az állat a halála előtt. Ha amit csak tudsz megteszel a boldogságukért, akkor minden rendben van. Sajnos ha állatokat akarsz tartani, akkor meg kell tanulnod megbirkózni az elmúlásuk gondolatával is.
2014. szept. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nagyon jo sorsa volt,nalunk a csaladban az allatok az elsok es persze a gyerekek.

Ha hozzank kerul egy allatka akkor onnantol el vannak kenyesztetve.

Mindenuk megvolz hogy jol rezzek magukat.Sajnos rovidebb elete van foleg a kis emlosoknek,es tudom hogy meg kell birkozni vele de az az egy mindig a fejemben van ,nem tudom kiverni a fejembol,ahogyan meghalt.

Utana ahogy a kis koporsoba raktam a takaroval forgaccsal majd egy szal virraggal.

Minden nap elmentem a sirhoz,kovekkel raktam korbe,viragokat szortam ra kis mecses,faba belevestem a nevuket.

Es remalmaim vannak azota,ez az egy alom amitol kesz vagyok.

2014. szept. 22. 22:37
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az nagyon szép, hogy jól tartod az állataidat, meg hogy eltemeted őket és megemlékezel róluk. Ahogy írtad, főleg a kisemlősök azok az állatok, amik nagyon rövid ideig élnek és természetes, hogy nehezen vesz tőlük búcsút az ember. De az már egyáltalán nem jó, hogy rémálmaid vannak.


Próbáld meg kicsit átgondolni, hogy mi az ami rossz érzéssel tölt el. Attól félsz, hogy szenvednek vagy rossz nekik? Az elpusztult állataid már jó helyen vannak, nem éreznek sem éhséget, sem fájdalmat. Nincs miért féltened őket, ők nem szenvednek már.


Az is normális, hogy hiányoznak, ezen sajnos csak az idő segít, de pótolni semmi sem fogja őket. Próbálj arra gondolni, hogy mennyi szeretetet kaptak tőled és olyan boldog életük volt, amilyen csak lehetett. Gondolj a közösen eltöltött szép időkre.


Ha meg maga a halál ténye az, ami elborzaszt, az az emberi élet velejárója. A halállal való találkozáson mindenki átesik, tudom, milyen rossz érzés. Mindenki életében eljön az a pont, amikor tudatosul benne, hogy az élet múlandó. A rokonok, barátok, kisállatok elvesztése is kiváltja ezt a félelmet az emberből. Próbáld meg valakivel átbeszélni a félelmeidet, ha nem múlnak el maguktól.


Az is segíthet, ha valakivel beszélgetsz az elpusztult állataidról, a velük kapcsolatos jó élményeidről. Ha segít, akkor írj róluk egy történetet, rajzold le őket, emlékezz meg róluk. Az se baj, ha sírsz! Fel kell dolgoznod a traumát.


Ha a jövőben is állatokat szeretnél tartani, akkor meg kell tanulnod megbirkózni ezekkel az érzéssekkel. Ez az állattartáshoz hozzátartozik. Nem baj, ha fáj az elvesztésük, sőt, tökéletesen normális dolog. Csak ne ragadj benne a gyászban.

2014. szept. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Koszonom az elso valaszolonak is es neked is masodik valaszolo.

Nagyon koszonom masodik valaszolo,ez tenyleg sokat segitett,igen az mar megvolt,beszeltem roluk irtam roluk.

Van egy fuzet amit akkor csinaltam amikor megkaptam oket.

Meg kell probalnom tovabb lepni,van most egy masik horim,neki is ugyan annyi szeretetett adok mint mindegyik kisallatnak.

2014. szept. 23. 17:28
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen, örülök, hogy segíthettem. Mindkettő válaszoló én voltam. :)
2014. szept. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!