Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A törpenyulat hogy lehet...

A törpenyulat hogy lehet megszelidíteni? 1 hónapja vettem,4 hónapos, és kisfiú. Ha benyúlok a ketrecébe azonnal harap, és morog. Mit lehet tenni a harapás és a morgás ellen?

Figyelt kérdés
2010. jan. 21. 19:03
1 2
 1/18 anonim válasza:
ne nyúlj be gyakran a ketrecbe, azaz ő helye. inkább engedd ki hadd mászkáljon és szokja a környezetet meg persze téged is. én szoktam kint a kezemből etetni és ha zörög valami akkor már jön is.:) majd megszokik. kislány vagy fiú?:)
2010. jan. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
jaj bocsi látom irtad hogy fiú:D sry nem láttam..:S
2010. jan. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
Szia!Az én nyuszimmal is ez volt.Ne nyúlj be hozzá, inkább csak adj neki répát, vagy valami kis zöldséget kézből.Idő te kell amíg megszokja, hogy új helyzetbe került.Ha már barátságosabb engedd el, de nagyon figyelj, mert mindent rág. Itthon a tapétát eszi, ha nem figyelek rá. Karmolja a falat, eszi a linóleumot, és rágja a vezetékeket.Ne akarj cuki dédelgethető állatkát, mert 1 nyuszó sajna nem lesz olyan, főleg nem egy ilyen kis zabagép. :-)
2010. jan. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
hát nem tudom, nekem sosem csinálta.. csak amikor kiakarom pucolni "nekem jön" de itt ennyi. pedig mindenki másra morog és támad a családban.. amúgy az előzö kommentelővel nem értek egyget, mert szerintem a legdédelgethetőbb állatok! csak vigyázz, hogy mindig tiszta helye legyen, mert nagyon igényesek. mondjuk az enyém szobatiszta, szóval nem nehéz helyre rakni.
2010. jan. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
Az én nyuszimat sem lehet annyira dédelgetni.Ha kiveszem, akkor elvan rajtam, de látom, hogy fél ha szól a tv, meg ahogy simogatom, akkor is riadtan néz körbe
2010. jan. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Hát igazság szerint rengeteget van kint. De kint is harap :s

Megrágja a könyveimet meg ilyesmi, és ha rácsapok a fenekére, akkor szó szerint nekemugrik. Vagy a rácsapás sem jó taktika? Mert megmondom őszintén sajnálom megütni :s

2010. jan. 21. 19:47
 7/18 anonim ***** válasza:
azért rágnak mindent meg elsősorban, hogy koptassák a fogukat.. mi is így voltunk az első nyuszikkal, de rájöttünk, ha ágakat és egyébb kemény, számára ehető dolgot adunk neki, akkor kinnt csak akkor rág el vlmit is, ha mérges. ugy neveltük ahogyan a kutyákat szokás, ha nem volt rossz dícséret, ha rossz volt nem kapott csokit és dédelgetést. (amugy csokit nehogy adj neki, nem szabad, olyan nekik mint a drog nekünk) ugyanis ők igénylik a foglalkozást!
2010. jan. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Rengeteget foglalkozom vele. Simogatom meg minden. De ha valami nem tetszik neki egyből támad. A fenekére csapni nem jó taktika? :s
2010. jan. 21. 19:57
 9/18 anonim ***** válasza:
nem hiszem... ingerled vele szerintem. vhogy pedig meg kell mutatnod neki, hogy "te vagy a főnők". én mindig a földhöz szórítom, ha támadni akarna és rászolok, majd simogatom, hogy megnuygodjon
2010. jan. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
És hogy szorítod a földhöz? A fejénél vagy a testénél vagy hogy? nem fáj neki? :s
2010. jan. 21. 20:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!