Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért tekintik sokan (tapaszta...

Miért tekintik sokan (tapasztalat szerint az öregek) az állatokat egy használati tárgynak, aki ha beteg lesz, akkor dögöljön meg, nem kell állatorvos, mert az csak pénzkidobás?

Figyelt kérdés

Dzsungáriai törpehörcsögöm van, és daganatos. Kezdettől fogva látta orvos, de most műteni kell, mert hirtelen megnőtt neki. Tegnap verseny futottam az idővel, mert megcsikarta a daganatot, és ömlött belőle a vér. Busszal bementem az állatorvoshoz a szomszéd városba. Anyum hülye fejjel elmondta mamámnak, hogy rohantam az állatorvoshoz a hörcsöggel, mamám meg mondta neki, hogy hülye vagyok, hogy kidobálom a pénzt, inkább hagynám megdögleni.

Szerdán voltunk dokinál, akkor írta ki a műtétet, hogy ma menjünk, és ott is egy öreg nő mindenkivel beszélgetett, kutyásokkal, macskásokkal, de amikor tőlem megkérdezte egy középkorú hölgy, hogy ki van velem, és mondtam, hogy törpehörcsög, az öreg nő azt mondta, hogy azt a kígyóknak szokták ebédre adni, és dögölj meg pillantással nézett.


Én komolyan nem értem, miért én vagyok a rossz, hogy küzdök az állatom életéért. Szenvedni sem hagyom, hisz azért megyünk nemsokára műtétre, hogy újra teljes életet éljen, mert a daganat nem rosszindulatú, csak hatalmas.


Miért undorodnak ennyire a rágcsálóktól az öregek?


2010. jan. 22. 11:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nos,ezt személy válogatja.Például az én mamámnak van 5db hörcsöge.
2010. jan. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
60%

Az igazság az, hogy ha kígyót tartanál, akkor a hörcsögödre csak mint táplálékra tekintenél.


Ezek a kicsi rágcsálók sokunknál nem tartoznak a háziállat kategóriába, sokkal inkább a kártevőkébe.


Ettől még te szeresd csak, vidd orvoshoz. Nincs ezzel semmi baj, de értsd meg azt is, ha más emberek ezért kicsit furcsán néznek rád.


Jobbulást a kis hörinek!

2010. jan. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
61%
hát nemaz, csak egy höri 2 évig él alapból max, de van hogy fél év alatt is elpusztul, ezért azt nem veszik annyira komolyan, mint egy olyan állatot, aki mondjuk 10 évig is élhet.
2010. jan. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
71%

kár, hogy nem lehet csúnya szavakat írni ide:-((

Ne foglalkozz velük. Állj ki az igazad mellet.

Egy percig se kételkedj a döntésed helyességében.

Feltételezzük, hogy ez a mondat "azt a kígyóknak szokták ebédre adni " valami gyenge poén akart lenni. :-((

Az a baj, hogy fiatal vagy és azt hiszik majd kioktathatnak téged. Nem hiszem, hogy külön magyarázkodnod kellene, de legyen a fejedben mindig valami nagyon udvarias , de frappáns válasz.

"azt a kígyóknak szokták ebédre adni" nőnek legszívesebben azt válaszolnám, hogy magát meg a középkorban máglyára vetették volna.

De ilyenre nem biztatlak:-))

A leírtak alapján amúgy is Te vagy az okosabb. Igazi felelős állattartó

2010. jan. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
természetesen a kígyónak is kell enni valamit, csak ezt egy rágcsálótartónak nem kellene mondani.
2010. jan. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
81%
Remélem, hogy a "dögölj meg pillantásra" hasonlóval válaszoltál? Ez a minimum...
2010. jan. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Az öregeknél a háziállatoknak más volt a szerepe. Nem társ volt, hanem egy hasznos kisfogyasztású dolog. Kutya-házat őriz, macska-egeret fog. Ha meg valami baja van, és elpusztul, többnyire ingyen cserélhető, mivel érzelmileg nem kötődnek hozzájuk, tök mindegy, hogy épp az előző ugat/fog egeret, vagy egy másik. Lényeg, hogy ne válogasson, meg ne akarjon bemenni.
2010. jan. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

A 2. válaszolónál a pont.

Ezen kívül: mindenkinek más az értékrendje. Másoknak meg az a furcsa, hogy egy állatot sokan ugyanúgy kezelnek, mint egy embert.

A lényeg az, hogy tanuljuk meg elfogadni, hogy nem mindenki gondolkozik ugyanúgy, mint mi.

Mellesleg régen az állatok ténylegesen vagy haszonállatok voltak, amiket munkára használtak vagy megettek, vagy pedig kártevők voltak. Érthető, hogy nem alakulhatott ki érzelmi kötődés a házigazda és a jövő vasárnapi ebéd között. Mára, amikor a klasszikus haszonállattartás visszaszorulóban van még faluhelyen is, egyre kevesebben tekintenek az álaltokra úgy, mint régen. Akkor még a kutya sem a házi kedvenc szerepét töltötte be, hanem ő felelt a jószág védelméért. A rágcsálók meg egyenesen a kártevők voltak, akik megrágták a takarmányt, ezáltal akár nagy kárt is okozhattak.

2010. jan. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Én tiszteletben tartom, hogy a kígyóknak ők eleség, de ettől függetlenül én sem utálom a kígyókat, mert megeszik a rágcsálókat. Az élet nagy körforgása. Ám azt tiszteletlenségnek tartom, hogy pont egy orvosi rendelőben, ahol azért aggódom, hogy elaltatják vagy műtik a hörim ilyet mond.

Mamámra meg azért haragszom, hogy nagyon jól tudja, hogy apum 1 éve halt meg. A höriket először azért hoztam, hogy ne halljam a zajt esténként, és ne legyek egyedül, mert anyummal olykor veszekszünk. Utána beteg lett a hörim, és tudtam, hogy nem hagyhatom.

Én azt az elvet vallom, hogy ő rám bízta az életét, ha nem védem meg, meghal, és elbukok mint ember. Igaz, hogy a legtöbb ember utál, azért, mert ellenséges vagyok velük, én viszont tudom, hogy ezért vagyok velük olyan, mert ők ellenségesek az állatokkal. Akik szeretik az állatokat, azokkal kitűnően kijövök.

2010. jan. 22. 12:29
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem biztos, hogy kor kérdése, nagyon sok idős ember kötődik szeretett kutyájához, macskájához.

Talán a rágcsálótartás újdonság számukra, hiszen az ő fiatalkorukban ez tényleg nem volt jellemző.

Én biztos visszaszóltam volna a tréfás kedvű (?) nőnek. Mindenesetre ne foglalkozz azzal, ki mit mond, és remélem, meggyógyul a hörid! :)

2010. jan. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!