Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Segítség! Mihez kezdjek az...

Segítség! Mihez kezdjek az egérkével?

Figyelt kérdés

Tehát ma mikor hazajöttem, egy kisegeret találtam a járdán, először azt hittem halott, mert nem nagyon mozgott.

Kb. 2 óra múlva, mikor a macskáimmal foglalkoztam, láttam, hogy elkezd sétálni. A kicsi cicám persze rá is támadt, én néztem egy darabig, de miután láttam, hogy az egér szenved, megsajnáltam, és egy dobozba tettem. A doboz egy kiürült Felix cicakajás doboz, kibélelve egy papírral. Fúrtam rá lyukakat, hogy jobb legyeny odabent a levegő. Már nem didereg annyira az egérke, de nem igazán tudom mihez kezdjek vele. Engedjem szabadon, legyen mostantól az én kis hörcsögként nevelt egerem, vagy teleltessem ki, és tavasszal engedjem el?

Egyáltalán mit adjak neki enni?


2014. okt. 7. 16:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Tartsd meg, legyen ő a háziállatod, de csak akkor, ha a macskáktól biztonságban van. Macskák ne mehessenek be, egérke bent legyen a házban, vegyél neki megfelelő otthont (sűrű rácsozatú ketrecet) amiből nem tud kibújni, jó tágas legyen, játszótérrel felszerelve, a mókuskerék az alap. Nagy szüksége van mozgásra.

Nekem is volt régebben valódi utcán fogott egerem.

Adjál neki enni kb. ugyanazt mint egy hörcsögnek: gyümölcsök, zöldségek, néha trappista sajt, túró, tejföl, dió, háztartási keksz, keményre főtt tojás...stb.stb. Valamint egereknek való magkeveréket vegyél neki.

Nézz utána bővebben, mit kell adni egy egérkének.


De tényleg nagyon ügyelj arra, hogy a macskák ne legyenek még véletlenül se bent!!

2014. okt. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én ezt nem is értem. Mifelénk írtják az egereket. A kamrákban ott az egércsapda szinte mindenhol. Más meg háziállatként mentegeti őket. Érdekes.

Igen, tudom, hogy a hobbiegérkéket is a háziegerekből fejlesztették ki, de mégis nekem ez nagyon furcsa. Olyan ez mintha valaki legyet fogna és házikedvencként tartaná.

2014. okt. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok


Kedves második!


Én még a legyet se bántom, légynek se tudnék ártani, ugyanolyan élőlény ő is mint bármelyik más. Tehet ő arról hogy légynek született? Most is itt mászkál rajtam, repked körülöttem. És akkor mi van? Még jól is esik, ahogy simogat, cirógat...:)

2014. okt. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Brrrr.... Egészségedre! Ha tudnád, hogy merrefelé járhatott az a légy. Tudod, hogy imádnak fekáliában dőzsölni? És ha gyereked lesz, akkor a kisbabád arcán is hagyod majd mászni, hogy cirógassa?
2014. okt. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
igen, a kisbabám arcát is cirógathatja, nem fog belehalni.
2014. okt. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Csak esetleg megfertőzi. de lelked rajta...
2014. okt. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Lelkem rajta...
2014. okt. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én se csapom le a legyet, de mégsem hagyom, hogy rajtam mászkáljon. Ez elég igénytelem életmódra vall.
2014. okt. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!